bugün

entry'ler (19)

6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçı

Anladik ki,

Talisca balonmus patladi gitti. O gol onun hicbiseyi degistirmez.
Mustafa pektemek hakkaten israf.

Yine anladik ki,
Calisinca oluyomus di mi Mitrovic.
Tolga bugun hem iyiydi hem balliydi. Fabriyi aratmadi.
Orkana bu takimda ihtiyac var.

Veeeeeee CENK TOSUN. Bu adami var ya bu adami oyuna girdikten sonra besiktasin hucumlarindaki kalite anlatir ancak sozcukler degil.

"rotasyona gidip ülke puanını iplemeyen vatan hayınlarının maçı." diyen birini iceren baslik.
Hangi takimli oldugunu hepimiz biliyoruz di mi *

Tolganın Fabriyi
Mitroviçin Pepeyi
Lensin Q7 yi aratmadıgı mactir. Neler oluyor Allahim

kudüsün başkent yapılması

suan var olmayan hicbir durum ortaya cikmayacaktir.

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

Sabahtan beri masturbasyon yapmak - penisimin boyu - yollu kiz - ensest iliski - erkegin seksi yeri ve bilimum onlarca adult baslik acip icini entry dolduran abaza genclerimizi bu basliga davet ediyor ve sozlugu haydar dumenin kosesi olarak kullanmaktan imtina etmeye davet ediyorum.

doğrusal zaman algısı yerine dairesel zaman algısı

geometrik zaman algisi fikrini uzay-zaman geometrisi olarak ele alirsak soyle bi yorum yapabiliriz ancak, kutlecekim ve diger temel kuvvetleri birlestirme ugruna ter doken bilim insanlarimiz relativiteden umudu kesince farkli teorilere yoneliyorlar. teleparelellik gibi. bu teleparalel gravite de uzayi genel gorelilikteki egrilikten ziyade burulma tensoruyle açıklıyor. yani birden fazla uzay zaman teorisinde birden fazla geometrik yontem kullaniliyor ve bunlar da sadece kucuk birer fikir veriyor. ki genel goreliligin bile birseyleri aciklamasi icin isin icine 5. 6. hatta onlarca boyut katmasi gerekiyor. bu da bildigimiz gibi suanki algi anlayisimiza cok ters. ayrica suan metrik tensor tetrad riemann geometrisi weitzenböck geometrisi lorentz gibi kavramlarla tanimlanan bu teorileri bunlarin hicbiri hakkinda fikir sahibi olmadan(kendim dahil) uzay geometrisini tartismamiz cok yersiz.

sevilmekten korkmak

Aslinda kalp kirma korkusudur. vicdanla da alakalidir

liberal ekonomi

Hakkinda iki uc yerden duydugu kadar fikir sahibi insanlarca elestirilen ozgur siyaset, ekonomi, birey savunumu yapan fikirler toplulugudur.

ekonomide serbest piyasayi siyasette birey ozgurlukcu dusunceyi savunur.

uyuyamamak

2:25 te yazana gore marifet degildir. bunu 6:26'da yazan da soyler mi acaba...

solcuların sanki biraz mal olması

solculuk populizmin kucagina dustu duseli hakli bir tespittir.

rpg li teröristi ikna etmeye çalışan polis

(bkz: siktin formati eyledin viran)

format vardi di mi burda?

massivedynamic

@1 Hesabin sifresini yardim icin
verdigim baska bir sahsin kurbani olmussunuz. gerekli islemi yaptim.

paralel evren de osmanlı nın var olması

sirketimizin (bkz: massive dynamic) yardimlarini da goz önünde bulundurmak gerek.

google analytics

Google'ın webmasterlar için sunduğu destek hizmet birimidir. tekil çoğul hitleri göstermenin yanında ziyaretçilerin en çok hangi kelimelerden vs geldiğini de göstermekte. ücretsiz olmakla birlikte bir webmasterın vazgeçilmezidir.

wordpress

Açık kaynak kodlu blog sitesi. Aynı zamanda kullanılan birçok sitenin script yerine wordpress kullandığını bilmekte fayda var. Gayet kolay bir arayüzü olmakla beraber eklenti destekleriyle seo açısından da avantajlı bir sistemdir.

uludağ sözlük

ekşi sözlük, instela,inci sözlük ile beraber Türkiyedeki en büyük sözlüklerden birisidir. Ben deniz de artık bu platformda uygun şekilde yazmak istiyorum. Hadi bakalım ne zaman çıkacağız çaylaklık sürecinden.

domain

Domain, veya alan adı; internet sitesinin tarayıcı çubuğundaki ismidir. (bkz: uludagsozluk com)
Domain uzantıları com, net, org gibi değişebilir ve yüzlerce farklı versiyonu olabilir. Bazıları özel kurumlar için kullanılmaktadır. Örneğin, .gov uzantısı hükümet sitelerinin uzantısıdır. web sitesi açmak için önce domainalırsınız daha sonra hosting kiralar ve domaini hostinge entegre edip sitenizi düzenlemeye başlayabilirsiniz.

hosting

Hosting, domain(alan adı)'nın barındığı en uygun söylemiyle depodur. veri dosyaları burada saklanır.

c dili

Sonraki c+, c++, c#, php gibi dillerin atası olan yazılım dilidir. Öğrenmesi uzun sürer fakat öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmeye daha da yatkın olacaksınız.