lise döneminde öğrencilerin girdikleri derste, en çok uykusunu getiren derslerdir.
(bkz: tarih dersleri)
"ilk" dersler.
lise 1'de sağlık bilgisi denen bir ders vardı,çok fena bir şeydi,ya uyumak ya da arka sıraya geçip walkman dinlemek tek kaçış yoluydu!!
geçmesi kolay görünen dersler.
ilk sırada milli güvenlik, ardından tarih ve edebiyat.
din tabi ki.
felsefe..
Felsefe de bu kategorinin guzide derslerinden birisidir.. misil misil uyursunuz.. en arkadaysaniz bir de.. hoca da sismansa ve sira aralarindan gecemiyosa.. daha ne isterim ki, yorgan ve yastiktan baska..
sözelciyseniz matematik dersinde fosur fosur uyursunuz. o tanjant kotanjant biraderlerin maceralari size uzaylilarin maceralari gibi gelir. iste y kare falan filan eğer geceden uykunuzu iyi almişsaniz derste uyumaz bol bol bir cesit sayi oyunu olan iki kare atla caprazda bir bosluk sayi doldurma oyunu oynarsiniz.
(bkz: din)

(bkz: biyoloji)

(bkz: tarih)

ammada uyumusum lan ben *
adamına göre değişir. * *
her ders.
din, tarih.*
matematik, biyoloji, kimya, fizik, edebiyat. *
öğretmen okulundaysanız, formasyon dersleri bu kategoride başı çeker.
kişiden kişiye degisen ama genel olarak tarih oldugu idda edilen fakat genelde kapalı gunlerin ilk saatlerinde olan derslerdir...
öss çalışmalarının yorgunluğuna ve derinliğinin bahşedeceği yeni ufuklara bakılmadan göz ardı edilen felsefe dersi. yüzyıllardır ayakta olan düşüncelerin bir kulaktan girip diğer kulaktan çıktığı ve ne yazık ki önemsenmediği, haftada 2 saat.
rehberlik dersi.
dünyanın en gereksiz dersi olan din kültürü dersi...
psikoloji. lisedeyken derse giren hoca bayan ve 60 ını geçmiş biri olunca gözleriniz ister istemez kapanıveriyor.
sözel ağırlıklı bir ders olan edebi metinler diye bir derste.
(bkz: lisede ölüm ölüm ölünen dersler)
hissedilen sıcaklığın 40 derece olduğu bi yerde kebap yenilip ayran içildikten sonraki ilk ders.

-lan f.k.a bana bi uyuşukluk geldi.
+hakkaten bana da lan.
(bkz: felsefe)
(bkz: matematik)
coğrafyadır. dağlar, tepeler, alüvyonlar derken hayallere dalar gidersiniz.