bugün

entry'ler (34)

hamburger aski

hamburgerle ölüme arkadaşlar.. bir gün yemesem diğer gün yemek için zaman kolluyorum. bu durum ailemle yaşamadığımdan kaynaklı da olabilir sonuçta evde ev yemeği olsa belki bu kadar canım istemezdi ama artık hamburger yemekten tüm harçlığımı harcamaya başladım. mecbur kampanya kovalıyoruz artık :D Bankkart Genç’lilere özel Popeyes'de indirimli menü fırsatı yakaladım dün akşam oturdum onu gömdüm en sevdiğim diziyi de açtım oh keyfime yok diyecek gerçekten.

sabahın köründe işe gitmek

Hayatı sorgulamamı sağlayan şeydir. O sabah uykusunu ve sıcacık yatağımı bırakıp işe gitmek insana inanılmaz koyuyor. Kafamda sürekli bunu sorguluyorum bazı düşüncelerim var ziraatten düşük faizli kredi çekip kendi işimi kurmayı düşünüyorum ama bakalım bu şekilde olmayacak gibi. Risk almazsan büyüyemezsin kafasındayım o yüzden riske gireceğim. Krediyi de yavaş yavaş öderim artık. Canıma tak etti yoksa.

erken fark edilen şeyler

başkasından bir şey beklemeyin ve yatırımınızı mantıklı yapın derim. genç yaşta yapılan doğru yatırımlar ileriki hayatta sizi rahat ettirecek davranışlardandır. ben mesela 25 yaşındayım bir miktar birikimim vardı kur korumalı mevduat hesabına yatırdım paramı aylardır bu şekilde kurdan koruyarak yatırım yapıyorum. kafam rahat, riskim az ve aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlıyorum.

bir dili öğrenmek

çok önemli bir süreçtir. teorik olarak bilse de birçok insan uygulamada eksik kalıyor o yüzden konuşmanın üzerine daha çok düşülmesi taraftarıyım. Cambly'de bunu çok iyi yapıyorum mesela. günlük hayatta konuşamam o şekilde çünkü malum yabancıyla konuşmak daha farklı oluyor. Cambly üyeliğimin süresi dolmuştu baktım bankkartta Cambly'de 12 Aylık Aboneliğe %60 indirim ve +2 Hafta Hediye veriyor direkt aldım atladım kullanıyorum şimdi. bir dili öğrenmek istiyorsanız o dilden biriyle konuşun, iletişim kurmaya çalışın derim.

ev yapımı pizza

en sevdiğim pizza evde yapılan pizzadır hem daha makul geliyor çünkü ben bir oturuşta iki pizza yiyebilen bir insanım hem de daha lezzetli ve damak zevkime uygun şekilde malzeme koyuyorum. mesela bankkartın market alışverişlerinde 150 bankkart lira verdiğini gördüm gittim pizza malzemelerini aldım akşam arkadaşlarımı topladım hep birlikte pizza gecesi yaptık fiyatı da oldukça makule geldi.. her yemeğin ev yapımı daha lezzetli oluyor zannımca.

bit pazarından alışveriş yapmak

önceden fiyatları bu kadar fazla değildi şimdi mağazalarla aynı olmuş fiyatları bit pazarının bir anlamı kalmamış ordan alacağıma gider 3-5 kampanya takip ederim de daha kaliteli ve sıfır ürün alırım bari. geçen bankkartın twist mağazasında kampanyası vardı mesela gittim kendime 2-3 parça bir şey aldım uyguna da geldi en azından bir şey olunca muhattap buluyorsun karşında.

gelecekten umutlu olmak

zor zamanlar yaşadığınızda sizi ayakta tutabilecek yegane şey umut oluyor. her şeyin düzeleceğine, iyileşeceğine geleceğin çok daha güzel olacağına dair olan umut... öyle olmasa birçok insan iyileşemezdi. insan bir şeye inanmak ister, doğasında bu vardır. bir umuda, bir ihtimale ne olursa... herkes gibi ben de zor zamanlardan geçtim. hastalık mı dersiniz maddi imkansızlıklar mı ne ararsanız vardır.. o zamanlar parayı yine hallettim o hallediliyor ama sağlık.. işte o çok önemli.. sağlık da doğrudan parayla ilgili olmasa da ilişkili bir biçimde diyebiliriz bence. ziraat bankasından kredi çekmek durumunda kaldım vsvs. allahtan o günleri atlattım da bitti gitti, şimdi düzenli olarak hastaneye gidiyorum ama kontrole ihmal etmiyorum. onda da yine bankkartın sağlık sektöründe olan fırsatlarından faydalanıyorum.. anladım ki sağlık hiçbir şey gibi olmuyormuş..

kredi karti sahibi olan ogrenci

kullanmayı bilirsen çok rahatlatan bir durum. öğrencilik döneminde her ne kadar çekinerek alsam da bankkart kullanmaya başladım. planlı bir şekilde kullandığımda artısını gördüm bile diyebilirim. çeşitli kampanyalar oluyor ay içerisinde ve bu şekilde marketten tutun ev alışverişine kadar indirim sağlayabiliyordum. öğrencilik zamanında bir lira indirimin olması bile çok fayda sağlıyor.

kadının çalışma hayatındaki yerinin sınırlı olması

her ne kadar kabul edilse de edilmese de kadının çalışması normalleşmeli. kadın her alanda olduğu gibi çalışma alanında da her yerde olmalı bana göre aksini düşündüğümüz takdirde geri kalmaktan yakınmamak lazım. benim annemden anneanneme hepsi tarlada, tarımda nerde olursa çalışmış insanlar o yüzden aksini düşünmek garip geliyor. artık kadınlara özel krediler, destekler de var üstelik. bu tarz şeyleri kullanarak hem kalkınma arttırılabilir hem de kadınlar desteklenebilir. örneğin ziraat bankasının kadın çiftçi kredisi var ailesinde ya da çevresinde tarımla uğraşan kadınlar varsa bakılmalı bence. kadınlar günlük hayatın her yerinde..

kütüphane

kendimi huzurlu hissettiğim nadir yerlerden biridir kütüphane. ders çalışmasam bile kitap okumaya gitmek bile beni tatmin ediyor. sessiz, sakin herkes okuyor çiziyor. insanın içi huzurla kaplanıyor bence kütüphaneye gidince. e malum bu kadar kütüphane delisi olunca istanbuldaki hemen hemen her kütüphaneye gittim diyebilirim . hepsi ayrı bir deneyimdi benim için. aklımda sadece tek bir yer kaldı şuan için yapılacaklar listesinde türkiyenin en büyük üniversite kütüphanesi olan istanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesine gitmek var. fotoğraflarından çok hoş bir yer olduğunu anlayabiliyor insan. bakalım en yakın zamanda gideceğim umarım. velhasıl kelam, okuyun arkadaşlar...

15 temmuz

Ziraat Bankası bu sene 15 Temmuz ile ilgili efsane bir reklam filmi çekmiş. Herkes izlesin izlettirsin derim tüm vatani duyguları kabarıyor insanın istemsiz
bkz: https://www.youtube.com/watch?v=4JYzMy9mDoQ

havanın aşırı sıcak olması

valla hava o kadar sıcak ki alışveriş delisi olan ben sıcaktan ihtiyaçlarımı almaya evden çıkamıyorum eriyeceğim diye. neyse ki bankkart tam zamanında e ticaret fırsatı yapmış. şimdi bir yandan onlinedan alışveriş yapıyorum bir yandan da ice americanomu içiyorum...

çiftçi kredileri

Bildiğim kadarıyla Ziraat Bankası tarım alanındaki kadın girişimci sayısının artırılması ve kadınların tarımsal üretime yönelik yatırımlarının ve faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kadın çiftçilere 500.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Ailem köyde yaşadığı için biliyorum biz de çektik zamanında. Ödemesi vs de zorlamadı bizi..

vatanseverim deyince akpli misin denilmesi

bu konu artık ülke açısından büyük bir önem arz ediyor. chp şu an hdp'nin koluna girmiş. pkk'nın savunuculuğunu yapmakta. tam da bu sebepten artık vatansever kişiler ak partililer olarak algılanıyor.

akp pişmanlıktır

yıllarca chp'ye oy veren aile geleneğinden gelmekteyim. akp pişmanlık falan değildir. son zamanlarda pandemiden kaynaklı dünya bir kriz yaşıyor türkiye'de bu krizi yaşamakta. ancak bu işi çözecek kişi yine tayyip erdoğan'ın ta kendisir.

tayyipistler

sözlük zekasının ortalamasını yükselten kişilerdir. aksini iddia edenler anti tayyipçi zekasız kişilerdir.

çocuğunuz hdp ye oy verse ne yaparsınız

ha hdp'ye oy vermişsin ha chp'ye. çocuğum ikisine de oy verse o artık benim evladım değildir.

rönesans holding

böyle bir bağış yapıldıysa Türkiye'de bunun cezasız kalması gibi durum söz konusu olamaz kaldı ki Rönesans Holding uluslararası çalışan bir firma böyle ufak tefek oyunlarla itibarını zedelemez. Şuana kadar 40 milyar dolarlık bir ciro elde etmiş firmadan bahsediyoruz. Haberlerde 210 milyon dolar vergi kaçırdığı iddia ediliyor sosyal medya da 105 milyon dolardan bahsediliyor. Doğru olan rakam 105 milyon dolar ama bu parada aile arasında dönüştürülmüş bir miktar. sanırım bu bombada muhalefetin elinde patladı.

18 ağustos 2021 cumhurbaşkanı özel ortak yayını

üç haftadır ortak yayınları izliyorum, yaptığı açıklamaları izleyen bu adama oy vermekten şaşmaz. hem yaptıklarını, hem de yapacaklarını lafı evirip çevirmeden net şekilde açıklıyor. özellikle tercüman konusu, muhalefetin sosyal medya terörü söylemleri gayet yerindeydi.

sen haklısın diyebilmek

genelde cahile laf anlatmaya çalışırken kime ne anlatıyorum ben ya diyip he ya sen haklısın diyorum.