bugün

entry'ler (18)

çocuğunuz hdp ye oy verse ne yaparsınız

ha hdp'ye oy vermişsin ha chp'ye. çocuğum ikisine de oy verse o artık benim evladım değildir.

rönesans holding

böyle bir bağış yapıldıysa Türkiye'de bunun cezasız kalması gibi durum söz konusu olamaz kaldı ki Rönesans Holding uluslararası çalışan bir firma böyle ufak tefek oyunlarla itibarını zedelemez. Şuana kadar 40 milyar dolarlık bir ciro elde etmiş firmadan bahsediyoruz. Haberlerde 210 milyon dolar vergi kaçırdığı iddia ediliyor sosyal medya da 105 milyon dolardan bahsediliyor. Doğru olan rakam 105 milyon dolar ama bu parada aile arasında dönüştürülmüş bir miktar. sanırım bu bombada muhalefetin elinde patladı.

18 ağustos 2021 cumhurbaşkanı özel ortak yayını

üç haftadır ortak yayınları izliyorum, yaptığı açıklamaları izleyen bu adama oy vermekten şaşmaz. hem yaptıklarını, hem de yapacaklarını lafı evirip çevirmeden net şekilde açıklıyor. özellikle tercüman konusu, muhalefetin sosyal medya terörü söylemleri gayet yerindeydi.

sen haklısın diyebilmek

genelde cahile laf anlatmaya çalışırken kime ne anlatıyorum ben ya diyip he ya sen haklısın diyorum.

60 metreden gol atmak

Büyük bir başarı sayılabilir mi?

haklıyken haksız konuma düşmek

nasıl yapıyorum bilmiyorum bir şekilde dönüp dolaşıp haksız duruma düşüyorum.

11 ağustos 2021 cb erdoğan ın açıklamaları

THK konusundaki tartışmalara cevap veren Erdoğan: "Türk Hava Kurumu, devletin bir kurumu değildir. Nasıl çeşitli vakıflar, dernekler varsa Türk Hava Kurumu da bunlardan bir tanesi" dedi. Zamanında herkesten kurban derisi toplayıp parasının nereye gittiği belli olmayan bir kurumdur.

borsa

Global Ports Holding, Sixth Street ile rekor düşük faizli kredi anlaşmasını tamamladı. (bkz: )https://tr.investing.com/...nlasmasn-tamamlad-2163327

türk gençliğinin ömrünü çürüten şeyler

toplum, dar görüşlü aileler, gençliğini üniverstede çürüten gençlik, taraf ol yada bertaraf olursun kafası.

milli takımın kasaba takımı gibi oynaması

geleceğin çocukları dedik patates cıktılar.

cehalet mutluluktur

evet ne kadar bilirsen o kadar üzülürsünn.

Edit ama bilgi de güçtür.

günün tespiti

günün tespiti olsa olsa yaz günü kışı yaşadık olur.

enerji

Naturelgaz’ın öz kaynakları 358,1 milyon lira seviyesinde gerçekleşirken, üç aylık net dönem karı 858 bin lira oldu.

(bkz: https://www.ekonomist.com...ini-yuzde-46-artirdi.html)

haklıyken özür dileyen insan

bu saatten sonra ne dersem boş olcağını anlayan insan tipidir.

türk kahvesi

türk kahvesi yanında çifte kavrulmuş loom olmazsa olmazlarımdandır.

kız arkadaşına sürekli küfür eden erkek

Olmaz olsun türünden erkek arkadaş evlerden ırak olsun denilecek türler.

moodys

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu (bkz: Moody's https://www.borsagundem.c...-haberleri/20210527074614), Global Liman'ın
eurobond refinansman planının şirketin kredi notları açısından olumlu
olduğunu bildirdi. Sixth Street ile yapılan anlaşmadan mutluluk duyduklarını anlatan GYH
ve GPH Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, "Yeni kredi anlaşmamız
yalnızca gelecek 5 yıl için mevcut finansman ihtiyaçlarımızı güvence
altına almakla kalmadı. Bu anlaşma aynı zamanda bize önemli büyüme
fırsatlarından yararlanma konusunda finansal esneklik kazandırdı. Bu
kredi ile birlikte işimizi büyütmeyi dört gözle bekliyoruz" açıklaması
yapmıştı.

ev pastası vs pastane pastası

Sonuna kadar pastane pastasından yanayımdır ev pastaları bana yavan geliyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.