bugün

güzel günlerini derin bir ahh çekerek hatırlayacak olan öğrencidir.
(bkz: hsbc advantage kredi kartina sahip ogrenci) *
ayın 15 gününü sefa içinde geri kalanını sefalet içinde geçiren kişidir. baba zenginse her türlü geçiren kişidir.
harcamalarını düşünmeden yapıyorsa bir süre sonra bunalımlara girecek en sonunda derdini ailesine açacak öğrencidir. *
kaziğin yağlisina ve budaklisina oturan ögrencidir.

(bkz: nakit harcama güzeldir)
(bkz: ayranı yok içmeye tahtıreven gider sicmaya)
kafasız öğrencidir...Tabi ailesinin durumu iii değilse
büyük ihtimalle ailesinin ek kart çıkarmış olduğu öğrencidir.
sonradan çok ah edecek öğrencidir.
Okul yakınlarında öğrenciye kredi kartı verilir diye pusu kurmuş banka çalışanlarının kurbanı olmuştur. Hatta ailesine "anne okuldan arıyacaklar, ne derslerse evet kabul edıyorum dersin" şeklinde haince planlar yapmış öğrencidir. *
mezun olunca ödeyemeyecek olan öğrencidir. ne kadar "ben hesaplıyımdır aga" derseniz deyin o borç hötünüze girecek arkadaş kaçarı yok bunun.
açlıktan nefesi kokan öğrencidir. eline geçen parayı da karta yatırıp iyice aç dolaşır.
Hayatının geri kalanını amelelik yaparak geçirecek olan öğrencidir.
kullanmayı bilirsen çok rahatlatan bir durum. öğrencilik döneminde her ne kadar çekinerek alsam da bankkart kullanmaya başladım. planlı bir şekilde kullandığımda artısını gördüm bile diyebilirim. çeşitli kampanyalar oluyor ay içerisinde ve bu şekilde marketten tutun ev alışverişine kadar indirim sağlayabiliyordum. öğrencilik zamanında bir lira indirimin olması bile çok fayda sağlıyor.
ailesinin hesabına bağlı ek kartı vardır.
Benim vardı, tüm harcamaları burslarım kadar yapar ödemelerimi düzenli tutardım. Böylece kredi notum hep yüksek kaldı şimdi yatırım amaçlı altın aldım altını ihtiyaç kredisi ile aldım. Kredi borcunun faizi güzel kredi notumdan dolayı düşük, böylece yatırım için aldığım altın değerlendikçe tl birikimden edeceğim zarar yerine kar ettim. Artık birikim bile borçsuz yapılmıyor bunu gördük.
Not Ziraat Bank Kart müşterisi olarak 14. yılım doldu.
Bende Bankkart kullanıcısıyım yaklaşık 10 yılda benim var. Öğrenciyken almıştım. O yıllarda başladığım serüveni şöyle anlatabilirim, öncelikli birçok markayla anlaşmalı olduğu için ya taksit ya da kampanya liraları ile çoğu harcamamı zorlanmadan yapabildim. Özellikle okul öncesi verdiği kampanyalar sayesinde öğrenci evime 0 beyaz eşya bile alabilmiştim ki hala kullanırım. Kartımı elime aldığım an hissettiğim artık ben büyüdüm ve sorumluluklarım var hissini asla unutamıyorum. Ne kadar kredi kartları sevilmese de günümüzde gençlerin kendi ekonomisini yönetmesi, ekonomik bağımsızlık gibi konularda yardımcı olduğunu düşünüyorum.