bugün

Sözlükte bolca bulunan, tapındıkça izanını daha çok kaybeden, zekaları düşük olmasına karşın maddi imkanları fazlaca olduğu düşünülen, paralı değil (para için yapmıyorlar) gönüllü kimselerdir.
onlar sadece allaha inanır beton putlara tapmazlar.

betona tapan görmek mi istiyorsun :
görsel
görsel
Önce şuna bir bak istersen.

Boş yapma lukıs.
Alayınız tırıs.

Gerçekten çok yazık!
traş yapma keko al sana belge..

görsel
Bu sidik yarışına girmek aslında bana yakışmaz; ama bunlar bu dilden anlıyor. Ayrıca da ben hiçbir kimseden Atatürk için söylenen "Allah'ın bütün vasıflarını üstünde toplamış liderimiz..." ifadesini duymadım. Dünyanın her yerinde goethe'ye Johann Wolfgang von Goethe denir. Mahmut denmez.
Frank bey bıradır kardeşim. Ülkeyi kuran adamı kötüleyeceğim diye japon turistlerin resmini koyman ilginç gerçekten.
Frankçığım, sana samimi bir soru sormak istiyorum: Sen gerçekten Atatürk'ün yaptıklarını mı kendisini mi sevmiyorsun? Yaptığı; üzerinde yaşadığımız devleti kurmak, genel tabiri ile ifade edecek olursak tabi. Kendisi ise; gençliği savaşlarda geçmiş çakı gibi Osmanlı Subayı, Türk Askeri ve her şeyden önemlisi "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" sözünü etmiş kişidir. Osmanlı mı Türklük mü yoksa adamın acizane zerafeti mi zoruna gidiyor? Gerçekten merakımdan soruyorum.
tapsınlar, kimin kime tapacağı bizi ilgilendirmez. lakin 20 yıllır ülkenin başında olan birini ilah olarak görmeleri bir tarafa, bu kişinin çok üstün vasıfları olduğunu söyleyip insanların aklıya dalga geçmeleri diğer tarafa.

akp veya rte 20 yılda ne başardı? bu ülkenin 60 yıldır koalisyonsuz yönetildiği hemen hemen görülmedi, 80 yıldır da ülkedeki tüm gücü elinde biriktiren bir lideri hiç olmadı. koalisyon hükümetleri dönemindeki liderlerin itirazı da hep bu olmuştu.

akpye ve rteye bakıyoruz. 20 yıldır tek başına iktidarsın, 10 yıldır lafda hep ayak bağı olduğunu söylediğin askeriyeyi, hukuku ve bürokrasiyi tasfiye etmişsin, 5 yıldır başkanlık sistemini getirip parlamentoyu dahi devre dışı bırakmışsın. peki ne oldu bu süreçte?

cari açık 70-80 milyar dolarlarda gezdi, borç 130 milyar dolardan 600 milyar dolara çıktı, kurumları sata sata atatürk döneminde kurulan fabrikaları, karadeniz yaylalarından tut kanal istanbul güzergahındaki arazileri her ne varsa satmışsın. merkez bankasının döviz rezervi -70 milyar dolar seviyesine tırmanmış, yolsuzluk ve talan almış başını gitmiş.

hala tayyipe tapan varsa ya katıksız maldır, ya da akp sayesinde cebine milyonlar indirir. başlıkta havlayan akoğlanlar haftalık 50 liraya yazan satılıklar, onlar bu kısımdan muaf.
görsel
bu cevap yeter azılı REiS düşmanlarına.
(https://www.facebook.com/...8/videos/2676351029175141

pillars offf offffffffffffffff palavra kreasyonu #4563400
https://www.youtube.com/watch?v=IxqVHqvqZMA kimin ne olduğunu anlamakiste(me)yenlere ..
Seviyorum bu ADAMI!
Alpaslan'ı, Melikşah'ı,
Gazneli Mahmud'u, Babürşah'ı sevdiğim gibi seviyorum...
Osman Bey'i, Fatih Sultan Mehmet Han'ı,
Yavuz Sultan Selim Han'ı, Abdulhamid Han'ı hangi sebeplerle seviyorsam, UZUN ADAM'ı da aynı sebeple seviyorum...
Şeyh Şamil'i, Ömer Muhtar'ı, Osman Batur'u niçin seviyorsam Recep Tayyip Erdoğan'ı da onun için seviyorum...
Uzun sözün kısası,
ALLAH'a imanı, Ümmed-î Muhammed için gayreti, Vatanım ve Milletim için fedakârlığı,
#ilayiKelimetullah ve #Kızılelma ülküsü için cihadı sebebiyle seviyorum...
Müslüman Türk'ün düşürüldüğü yerden yekinmesi ve ayağa kalkması için
her riski göze alıp yiğitçe, cesurca mücadelesine hayranım...
görsel
https://www.internethaber...ideo-galerisi-2234177.htm

ULAN KASKATI KALPLiLER AVRMI BÖYLE BiR ADAM GÖSTERiNDE ONU SEVELiM.
görsel
SiZiN MANTIĞINIZLA BU ADAMI SEVECEKTiK DiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii PARDON YAAAAAAAAAAA.
Sev tabiki. Sana uzun adam'ı sevme diyen yok; ama kalkıp "vatanım ve milletim için fedakârlığı,
#ilayikelimetullah ve #kızılelma ülküsü için cihadı sebebiyle" filan... Bunu bir kalem geçeceksin. Oğullarını askere yollamayan, her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına aldığını beyan eden, Türk Milleti lafından ve Türk kelimesinden kaçınan, tarihte ilk kez kışlanın içinden bağrağın indirilmesine yol açan, çözümcü, sayın apo'cu!,kelleci! birini olmadığı şeye dönüştüremeyeceğinizin farkına varın artık. Milas bebeğim: Saydığın adamların hepsi gerçekten adam. Yanlış yapmışlarsa bile adam; çünkü onlar sürekli dansöz gibi kıvırmamışlar. Onları ben de seviyorum; ama uzun'u görünce direk aklıma bop eşbaşkanı olduğu ve mavi marmara sonrası "ben mi dedim size gemiye binin diye" dediği geliyor. Ne yazık, değil mi?
nerede tayyip in bop eşbaşkanlığı??????????????????????
Bop Eşbaşkanlığı'nı bilmem; ama Bop Eşbaşkanları'ndan biriyiz, diyenin kim olduğunu gayet iyi biliyorum: Recep Tayyip Kılıçdaroğlu...
Kendinize kahraman arıyor iseniz; kara murat neyinize yetmiyor? Benim idolüm odur. Amerika'nın sıpaydırı, batmeni varsa; bizim de koç gibi aslan Kara Murat'ımız var. Kalkıp başkacasını aramanıza hacet yok.
iki gruba ayrılırlar.

1. Menfaatçiler; bu grup tamamen maddi kaygılardan, arazi, ihale, kayırma gibi rantlardan dolayı erdoğancıdır. Misal 3. Köprüye yakın arazisi vardır ve tek derdi oranın daha çok para etmesidir. Erdoğan a şahsi bir bağ taşımaz ama oyle görünür. Yarın iktidar değişsin anında o tarafa geçer.

2. Mecburi muhafazakarlar; Bu grup ideolojiktir. Amaçları kendi istediği yaşam standardını koruyana oy vermek değil, o yaşam standardını herkese empoze etmeye çalışanın iktidarda olmasıdır. Misal hayatında hiçbir mekana gidip bir eğlenceye katılmamıştır, senin de katılamamanı o özgürlüğü yaşayamamanı ister. Bırak yurtdışını, ülke içinde deniz kenarına tatile gitmemiştir ama bikini giyen buna göre günahkardır, yurtdısına giden vatan hainidir. En milliyetçi görünen kesim budur. Ama asıl amaç kendi ideolojisinin baskın olmasıdır.

Son 10-12 senenin gözleme dair tespitleridir bunlar…
karda şemsiyeyle poz vermek fedakarlık olarak geçiyor tabi. yönettiği halka yabancılar için enjoy maskesi taktırdığı, geri kabul anlaşmasını imzalayıp gelenleri halkın arasına saldığı, elde ne varsa sattığı, geçiş garantilerini seve seve ödettirdiği, milletin maaşını çok görüp kendi maaşını arttırdığı, milletin kafasına çay fırlattığı anlar hariç hep fedakarlık yapıyor zaten. adam saraylarda yaşıyor be.
sözlük zekasının ortalamasını yükselten kişilerdir. aksini iddia edenler anti tayyipçi zekasız kişilerdir.
Üzülüyorum bazı bazı. Bu kadar çok konuşup, birilerini kırıyorum belki de; ama Allah aşkına söyleyin: Gerçekten mutlu birini hiç görüyor musunuz? Bet bereket var, diyen bir Tayyipist görürsem; anlayacağım yanıldığımı. Bereket azdan çoğun çıkmasıdır. Bizlere çok bile yetmiyor. Zengini de fakiri de mutsuz. Hak, hukuk, adalet yok; gelir dağılımı şaçmalığın daniskası. Kimse yanıldığımı bana ispatlayamıyor. Üzüntüm günden güne artıyor. Hoş, kimin artmıyor ki?