bugün

Dili öğrenmek farklı kültürü öğrenmek gibidir. Tadı çok farklıdır aynı zamanda insan zihnini geliştiren güçlendiren bir aktivitedir bence herkesin illa bir yabancı dil bilmesi lazım.
çok önemli bir süreçtir. teorik olarak bilse de birçok insan uygulamada eksik kalıyor o yüzden konuşmanın üzerine daha çok düşülmesi taraftarıyım. Cambly'de bunu çok iyi yapıyorum mesela. günlük hayatta konuşamam o şekilde çünkü malum yabancıyla konuşmak daha farklı oluyor. Cambly üyeliğimin süresi dolmuştu baktım bankkartta Cambly'de 12 Aylık Aboneliğe %60 indirim ve +2 Hafta Hediye veriyor direkt aldım atladım kullanıyorum şimdi. bir dili öğrenmek istiyorsanız o dilden biriyle konuşun, iletişim kurmaya çalışın derim.
en iyi yolu dilini öğreneceğiniz ülkede yaşamak. zorunda kalınca öğreniyorsun. yoksa kursla eğitimle falan bi yere kadar.
aslında en iyisi çocuğa 2 - 7 yaş arası çizgi filmleri ingilizce izletmek. çizgi filmlerde karakterler tane tane konuşuyor ve çocuk eğlenerek öğreniyor. ana dili zaten her halükarda öğreniyor.
garip bir süreç olduğu doğrudur. En sağlamı doğal dil edinimi ile olanıdır.

Aile içinde Türkçe, Okul ortamında herhangi bir batı dili öğrenen göçmen çocuklar şahsım nazarında pek şanslıdır.
türkçe öğrenmek istemeyen yabancı bir sevgili, dil öğrenme sorununu hızla çözer.