bugün

entry'ler (533)

sigarayı seksi ve alkolü aynı anda bırakmak

Tımarhaneye yatırası durum.

bursaspor un şampiyonlar ligine katılması

çok büyük bir başarı beklenmese de bursaspor açısından yaşanılacak önemli bir tecrübedir.

saraçoğlu stadı nda 2 2 anonsunu yapan kişi

içinden " sevinsin garibanlar" demesi muhtemel olan kişidir.

bir erkekle bir kızın arkadaşlığı

yürümesi çok zor olan arkadaşlık tarzıdır. Biyolojik olarak çok samimi bir erkek ve kız arkadaşlığı zordur.

kitap okumak yerine sözlükte yazılanları okumak

gerekli birçok başlığın yanında gereksiz başlıklardan kaçınıldığı vakit, faydalı olabilecek okuma tarzı.

türk futbolunun en çirkef ilk 11 i

defans fenerbahçe'den: ( Lugano , Bilica ), Orta saha: Emre Bölezoğlu, Hasan Şaş. Forvet: Pascal Nouma!!! dahasına gerek yok.

cristiano ronaldo dos santos aveiro

Messi ile 2 defa kapışıp tuş olmuş yenilgi müptelası portekizli yıldız.

kar yağarken dinlenecek şarkılar

Shape of my heart_ sting

napoleon total war

Empire Total war'ın bir başka versiyonu olan oyun. oyunda napolyon senaryosu, kazandıkça açılan napolyon savaşları, koalisyon haritası , karada ve denizde savaş yapabileceğiniz haritalar mevcut bulunmaktadır. Senaryo strateji oyunları için çok keyifli bir oyun olmakla birlikte, Empire Total War da ki büyük campaign haritasına sahip olmadığı için kendi tiranını kurmak isteyenler açısından sıkıcı olabilir. Senaryo modunda her şey Napolyonun askeri ve siyasi kariyeri üzerine düzenlenmiş. italya, Orta Avrupa, Mısır, Rusya sizin fetih bölgeleriniz oluyor. ayrıca Senaryoya uygun olarak Trafalgar Ve Cebelitarıkta deniz savaşları yapıyorsunuz. Görsel açıdan tarihsel kişilerin birebir resimleri mevcut. Napolyon,Kutuzov,Blücher, Wellington bunlardan bazıları. Haritada sefer zamanlarına dikkat etmek zorundasınız. Aksi taktirde ordunuz aşırı soğuklardan etkilenebilir. Oyundaki asker çeşitliliği, geçen oyundan pek farklı olmasada generalin savaştaki önemi, Etkili Fransız bataryaları ve özellikle savaş stratejisinin getirdiği; savaşın sayılarla kazanılamayacağı gerçeği oyunu güzelleştiren öğelerden. Bunun yanında tarihsel karakterler en fazla yaralanıyorlar. ( Savaş esnasında hattı genişletmenin faydaları, taktiksel geri çekilişler, mevzi alma, olağanüstü faydalı, süvari hücumlarına karşı yapılan kare taktiği). Oyunun son bölümünde Waterloo savaşı kazanıp kazanmamanıza göre farklı videolar açıyor. Son savaşta tarihi değiştirmek istiyorsanız,ingilizlerin mevzilendiği evleri temizleyin ve buraya mevzilenin. Topluca ingiliz hattına hücum etmek faydasızdır. Bir nevi saldırıyla savunma yapmayı öğreniyorsunuz
( Özellikle Blücher'e karşı ). Bizler açısından, Nizam'ı cedit kıyafetleri değişmiş.Eski takım ordular, modern avrupa orduları karşısında dağılıp gidiyorlar. En fazla yeniçerilerle etkili olabiliyorsunuz.( Aman Başıbozuk almayın..). Süvarilerimiz daha sağlam denilebilir. Topçu birliğimiz modern sayılabilir. Bizim tarihsel generalimiz ise kavalalı mehmed ali paşa olmuş. Sultan III. selim'in resmi dahi oyunda mevcut. özetle bu yılın seçilen en iyi oyunu. Sadece oyun değil , sağlam bir avrupa tarihi kaynağı. (bkz: napoleon Total War)

özhan canaydın

Allah Rahmet eylesin. Bir Beşiktaşlı olarak bu kadar düzgün bir insanı türk futbolu tanıdığı için çok minnettarım, diğer futbolu bir spor ve kardeşlik organizasyonu görenler için.

bulutsuzluk özlemi

Bir dönem hepimizi hayata bağlayan "yaşamaya mecbursun" şarkısının sahipleri.

türklerin kendini kürtlerden üstün görmesi

Sadece Türkler ve kürtler arasında değil; diğer tüm milletler arasında biyolojik bir üstünlük söz konusu değildir. Fark sadece ekonomik ve bilimsel gelişim yönünden tanımlanabilir. Sonuçta böyle bir üstünlük söz konusu değildir. Fakat şurasıda açıktır ki dünya üzerinde en kalabalık devletleşememiş ulus kürt ulusudur.

manga nın eurovision daki ingilizce parçası

çok iyi şarkılarlada katıldık ama balkan ve kuzey avrupa ittifaklarına yenildik. Şarkımız yine de güzel.

veda

izlediğim en kötü Atatürk filmlerinden birisi diyebilirim. Senaryoyu eleştirmeden önce oyuncu seçimi ve makyözlerdeki başarısızlığa vurgu çekmek isterim. Atatürk'e hiç benzemeyen oyuncular, sadece görüntüleriyle değil, performanslarıyla da çok kötüdür. Hiçbir oyuncudan beklentimiz birebir atatürk'ü oynaması değildir fakat atatürk çatık kaşlarıyla ön plana çıkan bir liderde değildir. Özellikle ölüm sahnesi eski türk filmlerindeki sonlardan farklı değildir. Kafanın sert bir şekilde yana düşmesi, çok saçma bir sahnedir. Ya işin hakkı verilmelidir ya da her önüne gelen atatürk filmi çekmemelidir. Atatürk gibi büyük bir siyaset adamı düşünsel yönleriyle ön plana çıkarılmamalıdır.

adriana lima nın kapıyı çalıp sana kaçtım demesi

(bkz: Gel bacım başımızın üstünde yerin var)

hz muhammed in hiç yaşamamış olması

Gereksiz bir tartışmadır. oLAYLARA HEP MADDESEL BAKMA iHTiYACINDA OLMAK YERSiZDiR. Dini özümsemek istiyorsak bu tür ayrıntılara girmemeliyiz.

akp zihniyetinin yargı anlayışı

Akp zihniyeti, hukuku pragmatist bir araç olarak görmektedir. Kendi çıkarları söz konusu olduğunda, hukuk onlar için vazgeçilmezdir. Tersi durumda ise kararı veren kişiler, darbeci , ergenekoncu gibi sıfatlar almaktadırlar. Hukuksal kararların hepsine saygı duymazsak nasıl bir hukuk devleti olabiliriz? Dahası demokrasi özümsemek istiyorsak önce karşımızdakinin haklarına saygı duymalıyız yani hukukun üstünlüğüne inanmalıyız. Akp iktidar için iktidar olma mantığını sürdürdükçe hukuki kararlara objektif bakamaz.

farklı bir görüşe tahammül edemeyen kemalist

(bkz: Hep aynı başlığı açma tutkusu)

güiza ağladı diye üzülmek

Bazıları için para ve gurur eşdeğer olduğu için izah edilemeyecek duygudur.

güiza nın ağlaması

(bkz: Bizim futbol anlayışımız bu kadar) (bkz: fUTBOLCUlar da ağlar)