entry'ler (16)

şu an okunan kitap

kürt mantolu madonna. hep sonraya ertelediğim bu kitabı bir solukta okudum. raif efendi'de ne de çok kendimi buldum anlatamam. konuşacak onca şey varken neden susar insan? yoksa en iyi arkadaşımız kendi zihnimiz midir?

mağazada açtığı kazağı katlayıp koyan müşteri

ilk hali gibi güzel şekilde bırakamasam da katlayıp , derleyip, toplayıp koyarım ben de ürünleri. olması gereken de bu değil mi zaten?

şu an okunan kitap

The French Lieutenant's Woman. - John Fowles.

paradan daha değerli olan şeyler

annedir, babadır, anneannedir. sevip, sevildiklerin tarafından alınmış hediyelerdir. sağlıktır,huzurdur. para günümüz dünyasında elbette olmazsa olmaz bir konumdadır. ancak çok para az huzur mu , az para çok huzur mu deseler huzuru seçerdim. kafayı yastığa koydunuz mu düşünmeden, pişman olmadan , panik içinde olmadan uyuyabiliyorsanız her şeyden değerlidir a dostlar.

tostta hinde füme konur mu

pastırma ile gayet güzel olmaktadır ancak füme hindi denemedim henüz. bir şans verilebilir. kişisel zevklere göre , deneyerek, tostun her türlüsü yapılabilir diye düşünüyorum. kavurmalı kaşarlısı ağır olsa da favorilerdendir.

robinson crusoe

edebiyatta romanın ana hatlarıyla doğuşu bu kitapla gösterilir. yıllar sonra 2.kez başlama isteği geldi bugün. o uzunca sayfalara rağmen sıkmaz. bir kitaba başlamak istiyorum diyenler her ne kadar uzun olsa da bununla başlayabilirler.

mutsuz bir kızı nasıl mutlu edersiniz

kitap hediye ederek. hatta bunu kıza ya da erkeğe diye indirgemeden söylemek gerekirse mutsuz bir insana kitap hediye etmek yüzde tebessüm bırakır.

kitap okumak

şu anda bir köşeye çekilip yaptığım aktivite. dışarısı kapalı ve yağmurlu. bu havalarda okumayı ayrı bir severim. yepyeni bir yolculuktur kitap okumak. hiç görmediğimiz karakterleri kafamızda betimlemektir. kendimizce şekil vermek onlara. ya da görünmelerini istediğimiz gibi görürüz onları kafamızda. hiç değilse 3 5 sayfa okumalı insan günde. zaten tadını alınca bir kere, arattırıyor kendini.

kitap alıntıları

“Ask no questions, and you'll be told no lies.” Charles Dickens, Great Expectations

iç çamaşırını bim den alan kız

bunun erkeği, kadını; bimi , şunsu, bunsu olmaz sanırım. insanlar bütçesine göre bir de rahatsa her yerden alabilir bunu . mesela pazardan alınan boxer'ın yerini kolay kolay tutmuyor internetten aldığım bazı kaliteli olanları... Makale okuyordum ben bak nereye geldim.

çok mutsuzken yapılan şeyler

yıllar önce okuduğum ve sevdiğim bir kitabı çıkarırım rafımdan. kapağını koklarım bir kere. geçmişe giderim önce. sonra usulca çeviririm sayfaları. mazi geçer şöyle bir gözümden. birkaç sayfa okurum ve unuturum bir an için o mutsuzluğu.geçmişi hatırlamak güzel. eğer bir de gerçekten güzel geçmişse o geçmiş.

kpss

14 ve 28 temmuzda gireceğim sınavdır. Ufaktan heyecanı sarmaya başlamıştır.

kitap okumak

Bir süre de olsa insanı alıp başka diyarlara götüren yegane şeydir.

breaking bad

izlediğim ilk yabancı diziydi. Kafamın içinden silip tekrar izleyebilsem keşke.

mitoloji

Yunan mitolojisi dersi almıştık. Başlarda sıkıcı gelse de sonradan sevdirmişti.

ingiliz dili ve edebiyatı

Her ne kadar zor olsa da güzeldir bu bölümde olmak.