1. 1.
  daniel defoe'nun bir romanı ve bu romanın kahramanının adı.
  2 ... aabi
 2. 2.
  cuma'nın maliki.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  1719 tarihinde yazılan,daniel defoe'nin ıssız ada temalı romanı.ana karakter ve cuma'nın toplam 27 yıl süren varoluş maceralarını anlatır.robinson crusoe'nin adaya düşmesiyle başlar,barınacak bir yerler inşa etmesiyle devam eder.bana göre her çocuk okumalı çünkü hem anlatım güzeldir hem de konu,yalnız cuma'ya acımıştım ben.**
  3 ... elendil
 4. 4.
  ıssız bir adadatek başına yaşam mücadelesi veren roman kahramanı.
  ... tutunamayanlardan
 5. 5.
  gemiyle yolculuk yaparken yakalandığı büyük fırtına sonucu ıssız bir adaya sürüklenen,ayıldığında kendini içi suyla dolmuş şişik karnıyla dünyada bir başına hisseden roman kahramanı.asla çocuk kitabı olarak sınıflandırılmaması gerek bir kitap."ıssız bir adada yanına alacağın 3 şey" sorusu tüm dünyanın bu kitabı okuması sonucu bir daha sorulmayacaktır çünkü eğer insan isterse ıssız bir adada kendine yetebilir ve kendi dünyasını yaratabilir.
  3 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  atatürk büstüne gidip çok yalnızım ata'm diyebilecek ecnebidir.hayal ürünüdür.
  1 -3 ... scarface
 7. 7.
  gemi kazası sonucu ıssız bir adaya düşen bir adamın yaşadıklarını carpıcı bir dille anlatan, yazarı daniel defoe olan dünya klasiği roman..
  ... crazy horse
 8. 8.
  ayrıca bu roman modern hayatın eleştirisi olarak da kabul edilir...
  1 ... crazy horse
 9. 9.
  küçükken okuduğum ,geçenlerde tekrar okuduğum, 100 temel eserden biri olan kitap.. fakat son okuduğumda robinson imana gelmiş, allaha dua ediyordu .. gozleri yasarıyordu arada .. (bkz: robinson da degisti)
  5 ... sinek_sidiği
 10. 10.
  (bkz: gürcan yurt)
  ... mundi kundoni