bugün

sevdiği entry'ler

türk kızlarının sevişmeyi bilmemesi

Çünkü "aşkım orası değil".

kadınlar neden makyaj yapar

Neymiş çirkinlik sakliyormusuz da iste kendimizi erkeklere begendiriyormusuz. Sıfır alaka. Kadınlar kendileri için makyaj yapıyor. Valla ben aynaya bakınca diyorum ki taş gibi eyeliner çekmişim helal olsun bana. Biz yüzümüzün yarısı maskeden gozukmezken ruj sürdük yapmayın allasen.

konuşanlar

abicim beğenmiyorsan vereceğin tepki izlememek olur. bende beğenmiyorum ve dolayısıyla izlemiyorum. bir kaç bölüm izledim ve seksist şakalara gulemedim. demek ki bana hitap etmiyor. neden gomuyorsunuz? belirli bir kitlesi varsa bu programın bırakın adamlar izlesin, zevk alsin, eğlensin. mutlu olsun olabilirse. seni burada bağlayan bir durum yok.

mesela şu entry (bkz: konuşanlar/#45274544)

abicim senin bu programdan nasıl bir alıp vermediğin olabilir de şu tepkiyi verebilirsin. anlam vermek zor. psikolojik bir rahatsızlık belirtisi.

içmedeyiz uludağ sözlük

Ben içmeden sarhoşum dedim..

entrylerinizi takip eden troll

bu sözlük meselesini çok ciddiye alıyosunuz ama görünürde pek bi nitelikli giriniz yok. ne istiyosunuz anlamıyorum. yazın geçin işte. yok açık eksileme, yok takip etme. arkadaşlar tek bir tık ve sonra yoksunuz. bir engelle butonu sizin bütün gücünüzü sıfırlar. neyin kafasını yaşıyonuz ya.

doğum günü

dün doğum günümdü. böyle günleri pek önemsemem. benim için bir şey ifade etmez. sonuçta ben seçmedim doğum günümü. şatafatlı doğum günleri de yapmam. daha doğrusu etrafımda yapacak bir çevre yok. sürpriz doğum günü de yapmadılar. o şanslı doğanlardan değilim. sürekli bir şeylere kutlama yapıp eğlenen keyiflenen kafa dağıtan insanlardan gayrıyım. yine de facebook sayesinde bazı kişilere stephenin doğum günü diye bildirim gitmişte bir elin parmaklarını geçmeyen insanlar o sanal mecranın bildirimi sayesinde bir kaç kelam etmişler. o da olmasa kimse bilmeyecek. dediğim gibi çok önemsemem ama o doğum günü olunca dünyayı yerle yeksan eden içi boş insanların etrafında pervane olanları görünce insan iç geçirmiyor değil.

aldığınız en güzel iltifat

Millet ne iltifatlar duyuyor be...

Biz bu hayatı yaşayamadık.

lavandula ile cildli düşünmemek için tek sebeb

yaşanan kırgınlıklardır.

lgbt

Gün geçtikçe seslerini daha çok çıkarmalarının sebebi, yalnız olmadıklarını farkedip kendilerini daha güçlü hissetmeleri olabilir mi? Kimin kimi sevdiği niye başkalarını bu kadar ilgilendiriyor. Hayatsız mısınız.

true yu evlendiriyoruz kampanyası

he kız aq.

üstteki yazarla nereye gitmek isterdin

Ben de sleeper ile Norveç’e gidiyorum herkese iyi geceler.

Lavandula ile de isveç’e geçeceğim oradan.

game of thrones en iyi karakter

ilk sırada night king ikinci sırada oberyn martell üçüncü sırada arthur dayne dördüncü sırada sandor clegane beşinci sırada jaime lannister gelmektedir. jon snow arya stark daenerys targaryan falan yazmak kolay bunlar zaten ana karakterlerdi herkesten çok sahneleri vardı. asıl en iyiler yan rolde olup da bu kadar sivrilebilenler.

night king : dizideki ejderhalar dahil en gizemli ve mistik karakter bu abimizdi. normal şartlar altında o ordu ve sonradan ordusuna kattığı buz ejderhası ile tüm yaşayanlar alemini patates ederdi ama işte maalesef ki anca elma soymaya yarayacak bir hançer ile öldürüldü.

oberyn martell : bu da night king abimiz gibi aykırı bir "dorne milliyetçisi" kardeşimizdi. dizideki en enteresan karakter kendisi idi ama maalesef o da erkenden diziden çıkartıldı.

artur dayne : bir 3-5 dakikalık flashback sahnesi hariç kendisini hiç göremedik. dizi boyunca ismi birçok kez geçti ama işte 3-5 dakika görebildik sadece. geçmişte yaşamış bir karakter olmasa bence diziye çok şey katardı. o 3-5 dakikada bile adam kendisine hayran bıraktı tabi.

sandor clegane : en azından bu arkadaş finale kadar gelebildi. diyalogları falan gayet yerinde ve güzeldi. oyuncu da güzel role girince hound karakteri ilk 5 e girdi.

jaime lannister : bu arkadaşı da kaç sezon "onursuz adam" olarak tanıdık. kral katili diye hakaret edilip durdu. diziyi izleyen herkes adamı şımarık zengin bebesi olarak bildi. ancak o eli kesildikten sonraki bu kral katili mevzusunu kendi ağzından dinleyince aslında insanların hayatlarını kurtarabilme adına nasıl bir yükün altına girdiğini gördük. o sahneden sonra zaten adam gibi adam olduğu yaptıkları ile anlaşıldı. en büyük hatası işte malum cercei ile mevzuları ve brann i kuleden aşağı atması idi. gerçi kuleden aşağı atmamış olsa idi süreç bu şekilde işleyemez muhtemelen night king alayını patates ederdi. adam hata yaparken bile insanlığı kurtarıyor düşün.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.