bugün

entry'ler (58)

tam sıçarken bir insanla göz göze gelmek

sıçılan yer önemli tabi. açık alanda yapılıyorsa sıçma eylemi zaten vaziyet kötü demektir. bakan utansın.

arka arkaya sigara yakmak

ilk içilen sigaradan hiç bir şey anlaşılmaması, hatta ne ara içildiğinin bile farkında olunmaması halinde yaşanır.

bir türlü ders çalışmaya başlayamamak

bu durumdayken her nerdeysem orayı temizlemeye başlıyorum, manyak gibi heryeri topluyorum filan. sonra yoruluyorum, dinleneyim diye 'bir bölümcük dizi' seyredeyim diyorum o sırada karnım acıkıyor, yemek sipariş edip yiyene kadar ' bir bölümcük dizi' daha seyrediyorum ve tabiki yorgun düşüyorum biraz kestireyim diyorum. zaten o anda çalışsam da anlamam ki bişey! alarm kuruyorum en fazla bir saat uyumalıyım, ama o alarmı 8-10 defa erteledikten sonra -vicdan azabımın boyutuna göre- sabah uyanıyorum, kahvaltı yapı....

erkeklerin hoşlanma belirtileri

hoşlanan erkeği nerde görseniz tanırsınız. soruları doğru anlayamaz, saf saf bakar, sırıtır, onun ne konuştuğunu anlayamazsınız, hoşlandığı kızı güldürmek için dünyanın en abuk esprilerini yapar, çocuk gibi olur.

migren

küçükken mide ağrısı zannettiğim, annemi aylarca kıvrandırmış süründürmüş hastalıktır.

dc plus plus

odtü yurtlarında kullanılan hayatı her anlamda kolaylaştıran paylaşım programı. her anlamda derken:
-film
-dizi
-müzik
-ders notları
-sınav soruları...
hatta kampüs içinde sigara içki satılmadığından dolayı bazı girişimci arkadaşlar dc++ üzerinden bu siparişleri alıp, temin etmektedir. oda kapısına kadar servis yapmaktadırlar. hatta ve hatta gecenin 3'ü 4'ü hiç farketmez yemek bile bulunuyor.
(bkz: valla bak)

sex and the city

2. filmde samantha' nın bir dünya arap adamın ortasında çantasından fırlayan paket paket kondomun üstüne 'i haavee seeexs' diye bağırması beni kırmış geçirmiştir. dizi ayrıyetten müthiştir.

baş ağrısı vs diş ağrısı

8 saatte içilen 12 ağrı kesiciyle geçmeyen hayat karartan ağrıdır diş ağrısı.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

puanın istediğin bölüme yetmiyorsa 'nasıl olsa yatay geçiş yaparım' deyip bilmediğin bölümü yazma. çok sağlam g.t ister.

sevgili bulacam diye fellik fellik dolanma kız ya da erkek ol farketmez arkadaş grubun olsun takılmana bak sevgili sonra da olur.

çok gez çok eğlen gittiğin şehrin neresinde ne var bil, amaa 1. sınıfta çakarsan o okul zor biter.

özgür oldum ben her boku yemeliyim diye salak olma, ortam yapmak için sigara/ uyuşturucu vs.kullanmak zorunda değilsin.

üniversite mükemmeldir. hem yaşamayı hem de sorumluluklarını bilene tabi.

son olarak kapağı attım kurtuldum gibi saçma sapan düşüncelere kapılma (bkz: let the game begin)

ankara da yaşamak

'bu gün değişik bir yere gidelim' cümlesini en fazla 2 ay kurabilmektir. ama rahattır, huzurludur ankara'da yaşamak.

evlenmeden önce cinsel ilişki yaşayan kadın

bu başlığı görünce aklıma gelen tek şey şudur ki: evlenmeden önce cinsel ilişki yaşayan kadının ayıplandığı, kınandığı, damgalandığı; ve erkeğin alkışlandığı, el üstünde tutulduğu, 'yürü be' denildiği bir toplumda yaşamak gerçekten utanç verici.

televizyonda kanal değiştirme sebepleri

babanın yanında cinsel içerikli sahnenin başlaması durumudur.

erkekleri ağlatan filmler

erkeklerin ağlamasının yadırgandığı bir ülkede/ dünyada yaşandığından ötürü 'en dramatik, en duygusal' filmin tasviridir.
(bkz: black)

sözlük yazarlarının favori şarkıları

fools garden- lemon tree.

erkeklere yakışmayan şeyler

slip mayodur.

gitarla akdeniz akşamlarını çalmak

yeni gitar öğrenmeye başlamış, birkaç yıldır amatör çalan, yıllaaardır profesyonel gitarcı olan.. hiç farketmez. gitarla bir alakası olan herkese kurulan yegane cümle(bile değil!) 'ee bir akdeniz akşamları çalarsın bize artık' olur. ama bi geliştirin kendinizi, yıl olmuş 2011.

tanrıyı sorgulamaya başlamak

hemen hemen her rakı masasında vuku bulur.

kirlenmek güzeldir

eve öyle çamur içinde gelen çocuğun hikayesi kapının önünde soyularak anne kucağında banyoya götürülmesi ya da mümkün olursa kapının önünde hortumla yıkanmasıyla neticelenir. 'ama anneeea kirlenmek güzeeell' demek bir de üstüne dayak yenilmesine sebep olabilir.

yaran diyaloglar

ders sırasında hebelehübele hocanın telefonu çalar, hoca da açar:

+ buyrun kimi aradınız?
- hebelehübele beyi aramıştım (telefonu sesi o kadar açıktır ki olduğu gibi duyulur)
+ ııı yanlış numara, şimdi müsait değilim hem. sonra arayın işte..

hayatın tek cümlelik özeti

sevdicekle geçirilen huzurlu mutlu yıllar topluluğu.