bugün

entry'ler (74)

hasan ali kaldırım

sakatlıktan sonra ayağının dümeni düzelmiş gibi görünen sol bek.

24 eylül 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

şimdiye dek takımın en iyi iki ismi olan elmas ile barıştan cocu neden ümidi kestiğim anlayamadığım maç. hadi valbuena ile başlasa deneyim falan diyeceğim de atıfta bizim göremediğimiz ne görüyor bu teknik direktörler anlamak mümkün değil. elmas da tamam biraz öfkeli kolay kart görüyor falan ama hücumda sıfır olan topal ve takımı tanımayan jailson ile öne top taşımak mümkün değil. beklerimiz şaka gibi zaten. toplam dört oyuncu ile (benzia - atıf - ayew - slimani) maç boyu hücum yapmaya uğraşacağız bir de hasan ali ile şener bindirme yapıp orta açamayarak bizi delirtecek.

(bkz: çare ersun yanal)

phillip cocu

hakikaten tazminat istemeden istifa etmeye niyeti varsa hemen bugün yollanması gereken eski futbolcu. bakın teknik direktör demiyorum, sadece eski futbolcu. biz seni hücum seti öğret diye takıma getirelim sen hala dan dun kaos futbolu oynat sonra da artizlik yap, oldu! önceki hollandalı dick de anca takımı eleştiriyordu zaten, iyi teknik direktör kötü kadrodan şampiyon çıkartabilendir, eline iyi kadro verince ismail kartal bile ikinci oldu zaten, o da tek maç farkla. gitsin yerine hırslı bir türk hoca gelsin, bizim ligde sadece onlar iş yapıyor. gönlümüzden geçen isim belli, baş harfi e. y. ama bu beklerle olmaz tabii.

7 ağustos 2018 benfica fenerbahçe maçı

beklediğimden çok daha iyi bir skorla atlattığımız maç. kadıköyde ne olacağı belli olmaz, yeter ki tribünlerden tam destek gelsin.

double

jesse eisenberg'in başrolünde yer aldığı oldukça kafkaesk bir 2013 filmi.

cengiz han ile barışmak

kerem alp usal ın yeni romanı. oldukça canlı bir kapağı var. kitabın anlatımı da aynı canlılıkta ilerliyor. sürekli bir merak var. türklerin gözünden cengiz hanı anlatması da güzel olmuş, kimine göre korkunç bir düşman, kimine göre zaferden zafere koşan büyük bir savaşçı. tabii her şey hangi tarafta olduğunuza bağlı. harzemşahların çöküşü ise ayrı üzücü. ankarada geçen kısımlarda ise yer yer güldüm. her duuyguyu yaşatan bir eser olmuş.

robert graves

özellikle roma imparatoru claudius u anlattığı iki romanıyla tanınan, kitaplarının her sayfası bilgi dolu, muhteşem yazar.

gregory van der wiel

pazartesi günü, yani yarın cagliari ile sözleşme imzalayacağı tvde altyazı geçti. bir an için baya sevindim. umarım para gelir de stoper alırız yoksa bu sezon zor geçecek.

7 mayıs 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

eğer ismail ile başlayacaksak şimdiden hepimize geçmiş olsun. daha başakşehir kupa maçında bu adam yüzünden iki gol yedik. beşiktaş yönetimin en büyük başarısı bu adamı fenerbahçeye kakalamak oldu o kesin.

jose fernando viana de santana

aralık 2016daki performansına bakılırsa sahalardan uzun süre uzak kalmanın epey yaradığı canavar tipi forvet. sakatlıktan dönüp de önceki (eylül 2016yı kastediyorum bursaspor dönemini değil) halinden daha iyi olan nadir futbolculardan.

16 ekim 2016 fenerbahçe aytemiz alanyaspor maçı

(bkz: gelen gideni aratırmış)

madem 7 maçta 9 puan alacaktık vitoru boşa kovmasaydık bari. ismail kartal bile şu anki halimizden iyiydi. dick de kovulunca yerine daha da kötü birini bulup getirmeyi başarır bu yönetim.

11 eylül 2016 fenerbahçe bursaspor maçı

senin kurduğun 11e sıçayım dick efendi. madem yine souza-ozan ikilisinin kabızlığını izleyecektik vitor neden gitti? her gelen hücum futbolu oynatacaz deyip sonra ön libero dolduruyor sahayı. kadıköyde bile "aman gol yemeyelim" diye oynuyoruz ve iki maçtır çok kolay goller yiyoruz. takım 45 dakikada bir organize hücum yapamadı lan. gol atmadan maç kazanılmaz hoca, şunu da bil ki bizim için kadıköyde berabere kalmak rezilliktir, illa ki kazanman lazım. demek ki napacaksın, kadro kurarken "nasıl gol atarım" diye düşüneceksin, gol yememeyi değil.

sonuç olarak, aziz durdukça bizim takım düzelmez. ismail, vitor, dick... bir de berbat transferler...

zulüm 1998de başladı.

26 ağustos 2016 uefa avrupa ligi kura çekimi

şom ağızlı birinin sunduğu kura çekimi. belki ilk fenerbahçe çıkar dedi, çıktı bildiğin. gelsin şimdi ibo ile mourinho. bari diğer iki takım güçsüz olsun be. zaten bu sene kötü durumdayız.

feyenoord editi: hay ben sizin çekeceğiniz kuraya.

zorya editi: zorya temsilcisi neredeyse ağlayacaktı yav. feyenoord ile ikincilik mücadelesi vereceğiz anlaşılan. elimizdeki kadroyla işimiz zor görünüyor ama işte insanın da içine bir umut doğmuyor değil.

konya editi: kurayı çeken adamların türkiyeye kastı var belli. ivan babek mi çekiyor lan kuraları? Mafia uefa!

25 ağustos 2016 grasshoppers fenerbahçe maçı

ozan hariç doğru bir 11 ile başladığımızı düşündüğüm maç. ozanı çıkar, salihş oraya çek, 10 numaraya transfer yap, kadro fena değil aslında. gerçi sadece 2,5 milyon bütçemiz kalması fena.

gentleman broncos

yazar olmak isteyen herkesin mutlaka izlemesi gereken film. çıkarılacak çok ders var.

game of thrones

spoiler
sansa duvara gidip jon ile kavuşursa, bozkurtlu sancağı açıp intikam yoluna koyulursa ramsay'in sonu yakındır. bir gece ansızın 81 duvar, 82 winterfell, 83 dreadfort...

game of thrones

sadece 6. sezon ilk iki bölüm için spoiler içerir:

--spoiler--

--spoiler--

tamam süper bölümdü, izlerken ben de keyif aldım ama o kadar güzel olayın arasında güme giden iki mantıksız sahne vardı.

öncelikle jaime lannister bize ta ilk bölümden beri kendini dünyanın en iyi dövüşçüsü sanan bir adam olarak gösteriliyor. kimseden çekindiği yok, ned stark karşısına teke tek çıkarken tereddüt bile etmedi, kolu kesildikten sonra yanında sadece bir adamla yiğitler diyarı dorne'a tek başına daldı falan, şimdi öz kızının cenazesinde ona artizlik yapan hıyarın teki karşısında sırf eli sopalı birkaç oğlandan korkup geri adım atacak öyle mi? dünyada sevdiği tek insana işkence etmiş, sokaklarda teşhir etmiş adamın önünde "bokunu yiyim bana kıyma ağam" pozları çekecek? senaristler kendi karakterlerini tanımıyor bildiğin. öteki dingil de hala "yok biz imparatorlukları yıkarız" havalarında. mace tyrell bu kadar ürkek bir adam olmasa sadece high garden'ın askerleri gelip bir günde o sopaları o cübbelilere monte edecek haberi yok.

diğer mantıksızlık bu sezon ilk bölümden beri sürüyor. iki piç gelip dorne prensini öldürüyor, bütün dorne "ha tamam o zaman, bundan sonra elia sand'ın hizmetindeyiz." mi diyecek? iki meme daha fazla göstermek için belki de westeros'un en akıllı adamını harcadınız ulan. çocuk yaştaki robb'un peşine takılıp bütün krallığa isyan edecek kadar daşşaklı kuzey haneleri sırf tywin lannister'ın verdiği bir belge yüzünden roose bolton'a itaat ediyordu hadi bunu yuttuk, şimdi diyarın en köklü haneleri olan umberlar, manderlyler ve karstarklar sadist bir piçi mi lord kabul edecek? "ned stark babamı öldürdü o zaman seninleyim ramsay" diye bir mantık yok hacı, koca karstark ailesisin, gerekirse bağımsızlık ilan edersin ama ramsay'e abi olacak kadar düşmezsin. bu arada kendini yedi krallığın hakimi ilan eden balon greyjoy da yanında bir adet bile koruma olmadan dolaşıyor. tabii, çok mantıklı.

aklıma gelmişken, yedi krallığın en iyi şövalyesi olan barristan'ı birkaç dingile harcattığınızı da unutmadık senaristler.

--spoiler--

--spoiler--

sonra da diyorsunuz ki kitabı okuyanlar gelip diziyi eleştirmesin. george amca ne kadar tembel olsa da kitaplarda her ayrıntıya dikkat ediyor. karakterlerin ve hanelerin geçmişini göz önünde bulunduruyor, mantık hatası bulunursa eleştirileceğini biliyor. dizi ise sürekli popülizm peşinde, sırf insanlar "uuuv" desin, "vaaaav" desin diye absürt olaylar uyduruluyor. ha bak yine süper dizi, şahane dizi. yapım kalitesiyle, çekimleriyle, diğer dizileri geçtim filmlerin bile %99'undan daha kaliteli kesinlikle. istediler mi çok akıllı, mantıklı karakterler ve sahneler yazıyorlar. "chaos is a ladder" diye bir atasözü armağan ettiler dünyaya. ama bazen de saçmalıyorlar işte, fanboy gözlüklerinizi çıkarıp kabul edin.

1 mayıs 2016 fenerbahçe gaziantepspor maçı

bir yıldır istediği ortaları alamayan rvpnin takım arkadaşları nasıl orta açılır konusunda ders verdiği müsabaka.

17 nisan 2016 fenerbahçe mersin idmanyurdu maçı

penaltı atacak olan kendi oyuncusunu ıslıklayan sözde taraftarları gösteren maç. bu denyolara sinirlenmekten galibiyetten keyif alamadım. bu kadar organize bir saçmalık kendiliğinden ortaya çıkmış olamaz. zaten zamanında gereken söylenmiş: (bkz: paralı köpekler)

13 nisan 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

vitor pereiranın kasten sabote ettiği maç bu değişikliklerin başka bir açıklaması olamaz. ismail kartalı bile özler hale geldik lan. hemen gönderilsin, maçlara teknik direktörsüz çıkalım daha iyi.