bugün

sevdiği entry'ler

hiç komünizmi özleyen bir halk olmaması

sen ilk once bana gercek anlamda komunizm ile yonetilmis veya yonetilen tek bir ulke goster, ozleyeni olup olmadigina sonra bakariz.

Komunizm dedigin yesil anorak giyip birbirine yoldas demenin cok cok ilerisinde bir olay. ONce komunizmin ne oldugunu iyice bir ogrenin, sonra sosyalizm demek ne demek onuda ogrenin, daha sonra devam ederiz.

akp nin ciddi ciddi gidiyor oluşu

SADAT için çalıştığını söyleyen Osman Görer, kuruma girişini ve 15 Temmuz gecesini anlattı: ''O gece tahminimce
200 kadar SADAT elemanı sahadaydı. Ben 10 kişilik timdeydim. Tüm şehitlerin sorumlusu SADAT'tır.''

https://twitter.com/rapor...tatus/1429171194830364679

15 Temmuz darbesine katılan Sadat"a bagli askerden şok itiraflar. Darbe gecesi köprüdeki tankin üstünde
olan asker, o gece neler yasandigini bir bir anlatiyor. Sadat denen olusum gercekte kimi ve neyi temsil ediyor?
Sadat'in Erdogan ile bir baglantisi var mi? Darbe girisimi planli miydi? Eski Sadat'ci Osman Görel anlatiyor.

https://www.youtube.com/w...;ab_channel=AdemKaracoban

uludağ sözlük yetkililerinden zall a açık çağrı

genel olarak yerinde bir çağrıdır. öncelikle başlığı açan arkadaşın emeğine sağlık. belli ki hakikatten bu bozuk düzen bizim gibi onunda canını sıkıyor. ben burada çok eski sayılmam henüz 3.5 senelik yazarım. yani bana çok söz hakkı düşmeyebilir ancak düştüğü kadarı ile elimizden geleni yapmaya çalıştık defalarca burada. bir şeyler düzelebilir umudu ile bir eylem başlatmıştık bir süre önce herkesin malumu. o eylemde hiçbir yetkiliden destek alamadık hatırladığım. yazarların da çoğu sabahtan akşama laf sokmaya çalışıp yedek hesapları ile birbirlerini oylayarak günün beğenilenlerine tecavüz etmişlerdi. oysa ki o eylemin amacı ne şahsi bir şeydi ne de şımarıklık. sözlüğün her geçen gün daha da boka battığını görüp kendi çapımızda bir şeyler yapmaya çalıştık. biz diğer yazarlardan destek beklerken aksine en büyük "kösteği" gene o daha temiz bir ortamda entry girmelerini istediğimiz için eylem yaptığımız yazarlardan gördük..

bu başlığa yazılanları yukarıdan aşağıya okudum. özellikle bigbang ağabeyin yazdıkları en berrak yazılmış şeyler. bu başlıktaki serzenişlerin hepsine katılıyorum. eğer önemi varsa sıradan bir yazar olarak desteğimi de veririm her türlü. ancak yetkililerin yetkilerinin artırılması konusu sıkıntı. öncelikle böyle bir talep bu açık çağrının sözlüğün selameti için değil yetkililerin daha çok yetki alması için yapılıyor gibi algılanır. hadi diyelim bu da olsun tamam. ancak yetkilileri kim denetleyecek ? misal burada birçok yetkilinin sürekli birçok yazar ile sıkıntılı oldukları aşikar. ben dahil birçok yazar entrylerinin bu tartışmalar yüzünden tuhaf tuhaf şeylerden silinmesinden şikayetçi. yetkiler artarsa ve yetkililerin atıyorum sınırsız çaylak yapma hakları olursa veya silik yapma hakları olursa bu tartıştıkları, zıt gittikleri yazarlara haksız işlem yapmayacaklarının teminatı kim olacak ? sözlükte moderatör yok denmiş bizzat açık çağrıyı yapan yetkili tarafından. moderatör yoksa yetkilileri kim denetleyecek daha fazla yetkileri olduğu zaman. hepsi bizim gibi insan neticede. eline güç geçenin balataları yaktığı bir memlekette bu tarz şeylere girişmeyeceklerini kim söyleyebilir. özellikle yıllardır burada bazı yetkililer ve bazı moderatörler hakkında konuşulanlar akla gelince.

gene bigbang ağabey yazmış geçende bir yetkililik skandalı yaşadık daha yeni. yani böyle bir şey afedersiniz ama tüm sözlük ile t....k geçmekten başka bir şey değildi. evveliyatında bir kere bdv den sordum yetkililik şartları nelerdir diye. sadece bir defa dedim olabilirsem olayım belki bir ske faydam olur diye ama "11.nesilden yetkili alımımız yok" denmişti. sonrasında hemen kısa bir süre sonra 11.nesilden yetkili yapıldı. "kadın" yazardı yanlış hatırlamıyorsam oradan kaybediyoruz biz galiba. sonrasında zannedersem silik bir hesap daha canlandırılarak 11. nesil bir kadın yazar daha yetkili yapıldı üstelik. 12.nesil moderatör var. yani sözün özü belli ki başta sözlüğün sahibi olmak üzere moderasyon ekibi zerrece burayı önemsemiyor. inşallah bu çağrı bir şeyleri değiştirmek adına yararlı olur. tekrardan başlığı açan arkadaşın ve entry giren herkesin emeklerine sağlık.

yetkili olmak için 1 günlük deneme süresi olması

4857 sayılı iş Kanunu’nun 15. maddesine göre zall tarafından sözleşmelerimize konan yeni kuraldır.

yeni yetkili olacak yazarlara 1 günlük deneme süresi hakkı tanınıyor. Deneme süresi içinde taraflar işlerine gelmiyorsa, iş sözleşmesini bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız sözleşmelerini feshedebiliyorlar.

bir örneğini de yakın zamanda yaşadık. bence güzel uygulama, 23 nisan gibi düşünebilirsiniz.

kütahya denince akla gelenler

evliya çelebi
germiyanoğulları
eskisehir.