bugün

entry'ler (111)

eski sevgiliye söylenebilecek en iyi söz

iğrenmeye sebep ulaşma çabaları, ulaşılmaz olana duyduğu platonik takıntılari hayatındakilere vermediği değer.
yeter artık! saygı ile bitsin dedik, yeter!!!

eski sevgiliye söylenebilecek en iyi söz

"kimi gittikçe kalır,
kimi kaldıkça gider." ö. asaf

gittikçe kalmalısın içimde, yaşananların hatrına...
kaldıkça gidiyorsun keza...

attila ilhan

romanlarının da tadının bir başka olduğu aydınımız.
(bkz: Allah ın süngüleri)

püskevit

oy hususundaki karışıklığım giderilme aşamasında, hangi siyasi irade bu kadar gülmemize sebep olmuştur diye sormama ve çılgınca gülmeme sebep durumlar zinciridir.*
(bkz: southpark uyarlama 1-2)

leyla ile mecnun

13. bölüm, 2023 istanbul tasviriyle bir kez daha "şimdiye dek nerdeydin ey onur ünlü" dediren dizi.

7numaradan sonra trt'de beğendiğim diğer komedi dizisi.

barış manço yu özlemek

envai çeşit, renk renk şarkılarının yeni'lerce bilinmeyişinden rahatsız olmak, her yıl bi hafta muhakkak derste onu,hayatını,şarkılarını işlemek ve onların yaşındayken bu şarkıları dinlemekten aldığım hazzı onlara da yaşatmak, hayatınızın her yaşına uygun bir şarkısının olması...
barış abiyi çok özlemek sözlük...

zakkum

okanın programında an itibariyle dinlenmeye değer tek topluluktur.

kingo disco sözlük sorumlusu şerif

otursun zakkumu dinlesin, canlı canlı,hoştur, candır dediren sorumlu.

milli eğitim internet ağı

tüm işyerlerinde uygulansın o halde diye isyan edilebilecek, kendini bilen çalışana bu yasaklar zinciri de nedir diye sorulabilecek, çocuk öğretmen gözetimi olmadan zaten bilgisayar kullanmıyor derdiniz nedir diye sinirlenebilinecek durumdur, lakin sakiniz bakınız.*

milli eğitim internet ağı

milli eğitim çalışanlarının maruz kaldığı, gün be gün yasaklı sitelerin arttığı, yakında .gov uzantılı siteler dışında hiç bir siteye girilmeyecek hale gelecek olan, yasağı delme programlarının artık işe yaramadığı, ağ demeye dilimin varmadığı, artık bi nokta koymalı diye klavyemin isyan ettiği, sistem, durum,isyan sebebi*

giden sevgilinin ardından söylenecek şarkılar

"vakti geldi ayrılığın ne yapsak boş"

behzat ç

hoşlaştığın iki dizinin kesişiminin eleman sayısını veren bölümdür efendim. çarşamba leyla ile mecnun'da, pazar behzat ç'de aynı kısımları izleyip sevinmiş, sevindirik olmuşuzdur.

bir vakitler ayrılsak da beraberiz ve çocuklar duymasın arasında da yapılmış olsa da ortak oyuncu, ortak senaryo muhabbeti, bu tadı vermemiştir.

ismaille mecnun'nun sahil konuşmalarını ve behzat'ta sürekli kullanılan la'ların meali,tefsiri yapılmıştır izleyiciye. hoş olmuştur.

banu güven

çağırdığı konukları konuşturmamasıyla ünlü sunucumsu.
seçtiği konuklar sebebiyle önce gaza gelip izlemeye başladğım, sonra adamları konuşturmayınca (ya da konuşmalarını pat diye bölünce)sinirle ntv'yi arayıp sövdüğüm program yapımcısı, ntv izlememe sebebi.

artı programında,konuğu, kendi beyinciğinde oluşturduğu fikirlere çok ters biriyse onu ters köşe etme çabasından, çok sevdiği hayran olduğu biriyse, onunla ilgili bitmek bilmez hayranlık duygularını ifade edişinden konuklara konuşma fırsatı kalmaz.

mesela bülent ortaçgil gibi canlı prgramlara çok çıkmayan ve izlemek için can attığınız bu ismi izlemek için bu programı seçme gafletinde bulunursanız, gaflet içinde bulunmuş olursunuz.

sevilen grubun popüler olmasından nefret etmek

çoğu zaman,grubun sonrasında popülerite ile, yaşanan reklam kaygıları ile eski performansını göstermeyişi, bu durumu haklı kılar.

chp yüzde 25 oy toplasın sözlüğü bırakıyorum

(bkz: kaybedersem rodos a dek yüzerim)

şirpençe

"evlat sen beni bu hallere eyledin ya şir-i pençelere kurban gidesin"

babamın bu ahını aslan kuvvetinde düşman belledim, önüme geçen tüm düşmanlarımı ezdim

doktora

ross: i'm a doctor!
rachel: it's not real

filistinin israillilere uyguladığı acımasız şiddet

(bkz: şaka)
(bkz: zavallı israilcik)
(bkz: 2 hurt locker vakası)

devlet memuruna sehven küfretmek

yaran yanlış okumalar 1582,
bir 657li olarak sehven'i şehven olarak okuyuşumdur.

ekşi sözlüğün listeye yanlışlıkla eklenmesi

bi çılgınlık yapın meeeen, çılgınca doğru bi iş yapın mesela.