bugün

entry'ler (191)

gecenin şarkısı

Ezginin Günlüğü- ilk aşk..

ilk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
Bağlandı elim kolum neyleyim
ilk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
Gel çöz beni azat et benden
Bu dünya naylon, anlamak güç
Bırak yıkasın içimizi geçmiş..

https://www.youtube.com/watch?v=7d_I6cf1kuo

hayata dair zevk veren detaylar

Güler yüzdür. Etrafınızda gülümseyen ve sizi de gülümsete bilen insanlar var ise hayattaki tüm olumsuzluklarla savaşma gücü bulursunuz.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Terliklerimle gelsem sana, sonunda aşkı bulmuş gibi..

iz bırakan kitap cümleleri

Büyüdükçe arzularım küçüldü, şaşkınlıklarım küçüldü, beklentilerim küçüldü. Büyüdükçe öyle küçüldüm ki içimde taşacak bir şey kalmadı. Büyümenin bir bedeli varsa işte bu; yarım metre uzadım, yirmi kilo aldım ve dünyadan vazgeçtim.
Emrah serbes-erken kaybedenler.

bayram harçlığı ile kitap alan çocuk

Böyle güzel çocukların varlığı hep sürsün dedirtir.

bayram mesajını toplu şekilde atan samimiyetsiz

Sms paketlerinin getirmiş olduğu, artık gelenek haline gelmiş içi boş eylem. Belki yolda görsen bayramını kutlamayacağın kişileri sırf rehberinde yer ettiği için gonderme zahmetine girer. Bir de smsin sonuna adını soyadını da yazdığı zaman sanki iş adamından geldiğini hissettirir. Len illa mesajla kutlayacaksan, yaz kişiye özel. Sen aynı mesajı kopyala ama sonuna bari kişinin ismini yaz ki o kişi de biraz daha zahmet ettiğini anlasın.

durakta sigara içmek

Anında otobüsün gelmesiyle sonlanacak eylem.

dolma sarmayı bilmeyen kadın

Dolmayı doldurmasını denesindir efendim.

sözlük yazarlarının mağaza çıkışı düşündükleri

Ulan hava daha demin aydınlıktı.

seni saklayacağım

özdemir asaf'ın leziz şiiridir. böyle güzel şiirleri güzel ellerde besteleştirmeleri ayrı bir güzelliktir. güzel eller demişken edip Akbayram'dır tabi ki bu şahıs.

Seni saklayacağım inan
Yazdıklarımda, çizdiklerimde,
Şarkılarımda, sözlerimde.

dizelerinde saklamak kelimesinin basitlikten çok uzak olduğunu hissettirir. tüm yaşanmış ve yaşanamamış duyguları korumak, kollamak, kaf dağının mistik havasında saklamaktır tam da hissedilen..

kelimeler bazen hiçbir şeyi anlatamaz o yüzden dinlemeli, hissetmeli..

http://www.youtube.com/watch?v=VKR90vmaqi4

çaya bisküvi banmak

Bu eylemi hala yapan bir kişinin içinde nasıl bir kötülük barınacağını düşündüren güzel iş.

kanatları gümüş yavru bir kuş

güzel bir nazım hikmet şiiridir ve bestelenmesi ise şiiri daha da canlandırmıştır. Dinleyin dinletin derim, heeyy dedikçe içinizde birşeylerin hop ettiğini ama devamında durulduğunuzu hissedeceksiniz. birçok kişinin seslendirmesine karşılık en güzeli münir nurettin Selçuk'tur efendim.. alın bir de siz dinleyin..

http://www.youtube.com/watch?v=7eNrUN0w8gE

queen in en iyi şarkısı

Love of my life.

seyyan hanım

Sesinin huzur veren tınısının eşliğinde gelen taş plak cızırtıları bana bu nesle ait olmadığımı hissettiriyor.. işte müzik, sanat, duygu bu diyorum.. O zamanlarda duygu varmış azizim, aşkın saflığı varmış.. Keşke o zamanlarda yaşasaymışım cümlesi dökülüyor bir kez daha dudaklarımdan ve susuyorum şarkılar konuşuyor..

sevgiliyle tartıştıktan sonra gelen banka mesajı

Özellikle telefon uzak yere bırakılmıştır ve o gelen mesajla birlikte insan üstü bir yetenekle telefonun yanına uçarsınız ama gelen mesaj x bankasından vadeli hesap açarsak üstüne binen faizlerden bahseden bir mesajdır. Ee hayat işte..

gecenin şarkısı

Eylem aktaş-beni unutma.

Sevdalı gülüşünle
yüreğimde dağlar devrilir
bütün ömür feda edilir
senin uğruna..

çok gezen mi bilir çok okuyan mı

Ilkokulda bununla ilgili bir münazara gerceklestirmistik. Ben çok okuyan kişi daha çok bilir tarafının sözcüsüydüm efendim. Sonucunun ne olduğunu hatırlayamasam da hala çok okuyan ferdin daha çok bildigini savunuyorum. Görsellik zihinde kalıcı yer etse de, sen gezip gördüğün yer hakkında bir bilgi araştırması yapmadan nasıl bir bilgiden söz edebilirsin ki. Okuyan kişi dört duvar arasında herşey hakkında bilgi sahibi olabilir. Tabi okuduktan sonra bir de gezerse bilginin kalıcılığı mükemmel bir şekilde oturur.

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

Ne müzikler var, insana hayatı sevdiriyor.

yeni nesle bok atan eski nesiller

Her yeni neslin başına gelmiş bir vakadır. Ama şimdiki nesillere bu tabiri kullanmak hiç de haksız bir kullanım olmaz. Ergenlik 2 3 yıl sürer ve kişi o zamanlarini hatırlayıp utançtan ölmek ister. Bu nesil ise hiç büyümeyecek, o ergen hallerinden hiç sıyrılmayacak gibi gözüküyor. Bu bir bok atma değildir, ülkecek bu nesle üzülmektir.

cemal süreya

Lisede edebiyat sınavında çıkan bir soruda, cemal süreyanın soyadını bir tek doğru yazan kişi ben çıkınca ne kadar cahil bir sınıfta bulunduğumu düşündüren; 'okyanusta ölmez de insan; gider bir kaşık sevdada boğulur' dizelerine sahip edebi düşünür.