bugün

entry'ler (44)

matematik

Matematik yapabilenler kendini sayısalcı zannediyor lütfen birisi bu insanlara sayısalın matematikle değil fizikle alakası olduğunu anlatsın.

tartışmayı bilmeyen insan

Eleştirinin de sadece olumsuz olduğunu zanneden bir zırcahildir.

ilişki hakkında sözlükten tavsiye istemek

Karşı cinsten biriyle görüşüyordum her şey iyi hoş vs. Derken bir anda iletişim koptu az bir zaman bekledim sonra nedenini merak Edip aradım açmadı, mesaj yolladım bilerek geç cevap verdi vs. Derken zatın içinden ikinci bir kişilik çıktı ve re yaptı. iplemez tavırlar, artistlik hareketler vs. Derken benimle görüşmek için kıçını yırtan sendin ne oldu dedim, sonra da kaşar olduğunu söyledim çok güzel bir şekilde sıçtım sıvadım ve uğurladım.

içim çok rahat. En azından aklına geldiğim zaman gerçek bir kaşar olduğunu hep hatırlayacak.

yeni gelmiş yazara nick altı yazan kimse

Ortamın ev sahibi modunda takılan kimse olabilir. Niyet önemli tabii umarım dakika bir gol bir yürümüyordur.

ne istediğini bilmeyen insanlar

Aynı zamanda hem kaçarlar hem davul çalarlar. Basiretsiz olmaları muhtemel.

düşün ki o bunu okuyor

Geçen baktım Allah hâlâ belanı vermemiş, çok üzücü ya. Asddgjjkklfgh

arnavut damarı

Ne kadar olsa da bir Çerkes damarı değildir.

uzak durulacak insanlar

Dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü iddia eden, hiçbir şeyden Mutlu olmayan, Kasım Kasım kasılan,balon gibi şişirilen, olmadık yalakalığı yapan, konsomatris gibi masa masa gezen ve akıcı iki cümle kuramayan insanlar.

yazarların ilişki durumlarını anlatan cümle

21. Yy' da her alanda görülen yozlaşmanın insan ilişkileri ve ikili ilişkiler üzerinde de gayet etkin bir şekilde görülmesi ile insanlara meta ya da cüzdan muamelesi yapan sevgiden noksan, tüketim toplumunun insanı da tüketmesi üzerine uzun uzun düşündüğüm gecelerin sonunda asghjk şaka şaka malumun gtünü çok kaldırmışlar hiç uğraşamam diyorum.

fenerbahçe taraftarı

Tanımadığım halde iç organlarım kadar sevdiğim güzide insanlardır. Sarı diyince lacivert demeyeni n'apayım, gereksiz.

yazarların ilişki durumlarını anlatan cümle

" aynalara hevesim geldi."

telefon numarasını isteyince sohbeti kesen kız

Henüz özeline/ telefonuna dahil edecek kadar tanıdığını düşünmüyor olabilir. Acelesi yoktur belki iyice tartıp düşünüyordur.

ikili ilişkilerde karşılıklı belirleyiciliğin payı yadsınamaz derecededir. nitekim ilk etapta numarasını verse bu kez de başka bir başlık konusu olabilir.

çıkın oynayın diye taktik veren teknik direktör

Futboll manager' da dahi olmayandır.
Hayatımda türk futbolu ile türk siyasetindeki yetersizliğe üzüldüğüm kadar hiçbir şeye üzülmedim de sonum aşiyan'da memleketin hali ne olacak diye diye can veren tevfik fikret gibi olmayayım diye temkinliyim artık.

türk tarihinin en iyi komutanı

Milli mücadele' de doğu cephesini terhis etmeyip: "atam! Ordumla emrindeyim." diyen kazım karabekir paşa' yı unutmayalım.

hastası olunan sözler

" benim fransa' ya olan ihtiyacım fransa' nın bana olan ihtiyacından daha fazla değildir. "

Napolyon

" son sözler hayatında yeterince söz söylememiş ahmaklar içindir. "
Karl Marx ın son sözü.

" başkalarının günahlarıyla aziz olamazsın. "
Çehov

aşk ve gurur

Turist ömer lakaplı sadri alışık usta demiş ki:
" yalvara yalvara kazanacağıma ağlaya ağlaya onurumla kaybederim. "

Gurur bir nevi haysiyyet gibidir.
Aşk ise baştan sona muamma...

Aşkta gurur olmalıdır lakin hasta egolar gurur değildir. Tıpkı bir insanın seviliyorum diye sevinmesi, mutlu olması ayrıdır, şımarıklık ayrıdır.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

" Ne sen leyla' sın ne de ben mecnun
Ne sen yorgun ne de ben yorgun
Kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu.. "

kelile

m.ö. 1 yüzyıl civarında yaşadığı düşünülen beydeba tarafından kaleme alınan kelile ve dimne fabl tarzında hikayeler barındıran bir hikaye kitabıdır. ~http://tr.wikipedia.org/wiki/kelile_ve_dimne _(kitap)~
Yazar; iyiliğin ve doğruluğun sembolü olan kelile' ye inanarak iyiliğin her dem kötülüğü altedeceği fikrini savunmaktır.

adalet

Hak edene hakkını teslim etmektir eşitlik yanılgısı yahut ayrımcılık açmazı değildir. Ölçeği hakkaniyettir.

"dünyada adalet aramak genel evde bakire aramaya benzer." demiştir nazım hikmet.

Ülkemizde adalet ise kaldırım köşelerinde unutulmuş eski bir kadın ismidir. Yunan mitolojisinde de adalet tanrıçası themis'tir. Meşhur heykeli hukukçuların sembolüdür.

adalet mülkün temelidir

Adalet ile eşitlik aynı şey değildir: adalet hak edene hakkını hakkaniyet ölçüsünde teslim edebilmektir.
Adl kökünden gelir, bir diğer müştekakı adil ve adalettir.

Duyarlılık ve sorumluluk toplumsal Olmalıdır. Bana sevap sana haram zihniyeti ile bir yerlere varabilmek namümkün.