bugün

(bkz: Kenan komutan)
Metehan ve Atatürk.
Bugün tum ordularda kullanilan duzenli onluk sistemi bulan ve bu sistem ile tum dunyaya kafa tutup zaferle ayrılan iki komutandir kendileri...
timur ve şah ısmail.
timurlar, metehanlar, oğuzhanlar, öz türk komutanların hepsi ve tabi ki atatürk.
necdet komutan'dır.
https://www.youtube.com/watch?v=8mAbi6yvLKY

şaka bir yana şüphesiz gazi mustafa kemal atatürk'tür.
(bkz: ne güüzel komutandır rte yi hapse atacak komutan)
kenan komutan.gb

şaka şaka, kim olduğuna biz karar veremeyiz ama benim tercihim elbette mustafa kemal.
Attila bencede evet. Adam bi harika dostum.
kenan komutan amk.
Cengizhan ve Atilla da yarıştadır ama Atatürk alır..
ATATÜRK'tür diyenin beynini sikeyim. salak herif o anlaşmaları yaparken her şeyini koydun masaya cumhuriyet ilan edildiği gibi bir TÜRK kızını hesapta dünya güzeli seçtiler .üstünde bikinisi KAFiR alimler kıça başa bakarak not verdi sizin namusunuzu sikeyim ben ATATÜRK'MÜŞ. ATTiLA DAN BAŞKA TANIMAM GERiSi HiKAYE. MENFAATÇi PiÇLER
suphesiz ki; II. Gokturk dirilisini ilan Ilteres Kagan.

edit: goze carpan Ilteres Kagandir benim icin ancak nice komutanlar var zaferi getiren, esirlikten kurtaran veya yuzyillarca yasamamiz saglayan komutanlar. ilk akla gelen ise Mustafa Kemal'dir.
Bilinenden haric askerdeki karakol komutanimdir. Turkiyenin en ucra kosesinde Her zaman ustumuze titrer, bizimle ilgilenirdi. Her zaman benim kahramanim olmustur.
Bir tane saymak hele ki Atatürk demek yanlıştır. Çünkü Atatürk'ün örnek aldığı kişi Emir Timur'dur. Emir Timur, Cengiz Han'ı örnek alır. Yani bu zincirlemedir. Kalkıpta bir tanesini öne atmak yanlıştır. Hepsi birbirinden farklı işler yapmıştır. Kimisi Avrupa'yı dağıtmış, kimisi en büyük imparatorluğu kurmuş, kimisi her şeyini kaybetmiş vatanı kurtarmıştır. Kalkıpta " en iyi" kalıbı Türk tarihi için kullanılamaz. Türk tarihinde en yoktur. Enler vardır.
tek bir vatandaşının dahi ölümüne sebep olmamış komutandır. Toprak insandan değerli değildir.
Mete han vs alayı.
Hiç şüphesiz

(bkz: Selahaddin eyyubi)
kan emicileri inönü'de bozguna uğratan, lozan'da ülkenin onurunu kurtaran ismet paşa'dır.

(bkz: ismet inönü)
Metehan dır.
Atilla ve eyyubi başı çeker.

Yalnız Enver Paşa, Osman paşa(plevne) Barbaros, Fatih komutan... diye uzar gider.
Arkadaşlar kimse söylememiş
Ben de çok istiyorum bunu söylemeyi

Ama çok vurmayın

Tşk

(bkz: kenan komutan)
fatih, alparslan, atatürk, sokollu paşa, yıldırım beyazid, I. Aleaddin Keykubat, attila
çok fazla büyük komutan var, seçemiyorum.
Milli mücadele' de doğu cephesini terhis etmeyip: "atam! Ordumla emrindeyim." diyen kazım karabekir paşa' yı unutmayalım.
Şüphesiz Başbuğ recep tayyip erdoğan dan başkası değildir.