bugün

entry'ler (140)

bayan yazarlarin karmasinin yuksek olmasi

(bkz: bayan yazar takip enstitüsü 2008 verileri)

duyuru panosunda notlarin aciklanmasi

notlar isim sıralı ise kimsenin gizlisinin saklısının kalmaması demektir. bu esnada teknolojinin nimetlerinden faydalanarak listenin fotoğrafını çekenler de görülebilir. bu kişilerle arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirmek faydalı olacaktır.*

sokak lambalarinin salterini indiren ibne

soyguncu olma ihtimali yüksek kişidir.

atatürk ün ilk harfi büyük yazılsın kampanyası

kişinin büyüklüğünü belirtmek için adın ilk harfinin büyük yazılmasına gerek yoktur.

spiritus sancti

bildiği üç kelimeden biri 'kürt' biri de 'yok' olandır. nadide beyin hücrelerini kendi varlığını ispatlamak için harcasa da felsefeye bir faydası olsa keşke. *

sevgiliyle banyo yaparken zehirlenip olmek

vakit gazetesinin diline düşmemek için kaçınılması gereken durumdur.

insanın zoruna giden şeyler

aileden birine hakaret edilmesi.

tirnagin etten ayrilmasi

bir zamanların çok popüler bir işkence yöntemi.

darbe isteyen zihniyet

günümüzde solcu olduğunu iddia edenlerin bile sırf muhalefet amaçlı sahip olduğu zihniyettir.

sigarayı bırakma nedenleri

çevresindeki insanların sağlığını düşünmektir. bu da genelde çocuklar için yapılır. arkadaşının, eşinin sağlığını kötü etkiliyor diye sigarayı bırakan çok azdır heralde.

ayrıca (bkz: sigara icen insanlarin igrenc kokmasi)

sigara içen insanların iğrenç kokması

derste vs. yakınında oturulmamasına sebeptir. enazından iğrenç koktuğunu anladıktan sonra hata tekrarlanmamalıdır.

29 aralık 2008 istanbul depremi

izmirde de hissedilen depremdir. merkezi iki şehrin arasında bir yerde herhalde.

tanimadigin kisiye asik olmak

-ben karşı dairedeki kıza aşık oldum galiba.
+kafayı mı yedin sen, tanımadığı kişiye nasıl aşık olur insan?
-abi iki sene önce ayşeye aşıkken, insan arkadaşına aşık olmaz, kardeş gibiyiz dediydin.
+ayşeye ben aşıktım ondan öyle demiştim.
-sen otur, benim acil bir işim var.

zamansiz sehire donmek

kısa birkaç cümleden oluşmasına rağmen büyük etkisi olan türkü. girişindeki bağlama sesi 'keşke bağlama çalabilseydim' dedirtir.

ermeniler ve kurtler surulsun kampanyasi

ermeni ve kürtlerin nereye sürülmelerini istediklerini merak ettiğim kampanyadır. onlar için üşenmedim, düşündüm orta asya uygun olabilir. *

lisede yapilan abukluklar

göze kestirilen arkadaşlardan birini sınıfın çöp kutusuna atmak.

erken uyanmanın yolları

saatin alarmını kurup birinden onu odanın sizin görmediğiniz bir yerine saklamasını istemek. alarm çalınca yerini bilmediğiniz için odanın içinde saati bulmaya çalışacaksınız, bu esnada uykunuz kaçmış olacak. **

sagci solcu kavgasini sozluge tasiyan kisiler

dayak yemeden ya da dayak atmadan kavga etmek daha rahat olduğu için sözlükte kavga eden kişilerdir.
anlamayanlar için: bahsedilen kavgadır, sağ sol mevzularında konuşmak, tartışmak değil.

ege universitesi merkez kutuphanesi

boş olduğu söylentileriyle her defasında bir sonraki sınavda orada çalışma planları kurdurtan ancak ders çalışmak için bir türlü gidemediğim kütüphanedir.
ilk gidişim olması ve bölümümün kütüphanesinden alışkın olmadığım için yapılan anons kütüphaneden saklana saklana çıkmama sebep olmuştur. işte o anons:
+birileri konuşuyormuş, lütfen sessiz olalım.
+konuşan üç arkadaş varmış sessiz olalım lütfen.
evet, üç kişiydik, konuşuyorduk, bizden başka da fazla kimse yoktu ve konuşan amcanın sesi de sinirli gibiydi.

ilkokul sınıfına aşıcıların geldiği an

korkudan karın ağrısının başlamasına sebep olan andır. ilkokuldan sonra bile aşı, iğne vb. durumlarda aynı karın ağrısı devam eder. bu karın ağrısı bir yana çünkü bunu genelde kimseye çaktırılmadığından bunun üstesinden gelinir. * ama karizmayı çizdirmemeye çalışmak en zahmetlisidir. eninde sonunda kol açılır, aşı yapılır nasılsa önce bana aşı yapabilirsiniz diyen günü karlı kapatır.