bugün

latince kutsal ruh manasına gelir.

günahsız manasında da kullanımı yoğundur.
şeker insan, özlenen insan, hoş gelmiş, iyi ki de gelmiş.
iq ölçeği tuitak olan neşeli insan.

hala böyle insanların yaşaması gerçekten çok ilginç. daha sonramadımak da neden tüpgaz kaçağı oldu diyorlar..

bunun gibilerinden kurtulmak için olmasın?
kutsal ruh anlamına gelir. ancak meryem ana için kullanıldığı doğru değil, kutsal ruh tanrı'nın ruh'udur ve meryem ana'yla alakası yoktur. meryem ana için theotokos terimi kullanılır. ayrıca yeni bir yazarmış, hoş gelmiş...
(bkz: il santo spirito)
muhafazakar demokratik girişimleri nedensiz ve anlamsız bir bicimde pkk hareketi ile iliskilendirmesine acil cevap beklediğim yazar.

(#3663310)

(#3663293)
kitlesel anlamda bir grubu içine alarak tanımına "mal" lafzını karıştırdığı için çaylak edilen yazar kişisi; velhasıl belli bir grubu mal olarak gördüğünden çaylak olmuş uuser.

15 gün boyunca sözlüğü çok özlemiş ve zaman zaman yazamadığı için klavyeyi dişlemiştir.
umut yalım'ın halkların kalleşliği(k harfi) yazısını bütün türkiye'nin okumasını isteyen yazar kişisi.

linkte verebilir, şöyle ki; http://www.turksolu.org/145/yalim145.htm
tesadüfen gördüm, görmez olaydım. belli ki ötüken malı zihniyet taşıyan biridir. çok süper tespit yapıyor. hem, aynası da var.

(bkz: made in ötüken)
birçok konuda yerinde tespitleri olan kaliteli yazar.*
bana gençliğimi hatırlatan yazar, helal olsun...

kürtçeye muhalefetiyle hep gördüğüm kişi.. bi yerden fazlaca atıp tuttuğu belli ama salladığı şüphe götürmediği gerçek. düşüncelerine dayanak oluşturan kaynaklar var mı merak ediyorum varsa göstersin , tabi o kaynaklar da faşizm kokan mantığın ürünü değilse. *
http://www.uludagsozluk.com/k/dilawer-zeraq/

yine bu bilgi içerikli başlığa da sabah bir ton zırva saymış ona bile tahammül edemediğini göstermiştir. kusura bakma ama benim tahammül mekanizmamı bile bana sorgulatar cinsten. kürtçe sizden önce de vardı sizden sonra da olacak . nasıl türkçeyi özümsemişsek bizler, saygı duyup geliştiriyorsak ve bu platformda saygısızlık yapmıyorsa kimse, sen de kürtçeye saygı duymayı öğreneceksin.
kürtlerle ve kürtçe ile bir sorunu olduğunu düşündüğüm yazar.
(#3783223)
--spoiler--
ırak'ta konuşulan kürtçe arapçanın lehçesi, türkiye'de ki türkçenin lehçesi, iran'da ki farsçanın lehçesidir
--spoiler--

diyerek beni tarifi imkansız diyarlara götüren şahıs.

hala varmış böyle insanlar. bir de entrylerimi takip etmiş ve kürt olduğumu anlayınca hoşgelmemiş provakatif demiş. önce bi entry ver, burada provakasyon yapıyorsun de, zoruma gitti şu entry de. söyle ki komik duruma düşme kardeşim. sırf kürtüm diye provakatif ve ya terorist yapma güzel kardeşim.
kürtlerin yanısıra çıplak türkleri de sevmediğini beyan etmiş burak kutsal ruh. günâhı boynuna artık.

(bkz: turkiye ciplak turklerindir/#3783223)
bilinç altında bir şahin k yattığına inandığım sözlükğüm yazarı.

(bkz: #3707406)
(bkz: #3846069) entrysiyle takdire şayan tüm diğer entryleri gölgede bırakan yazardır.

yarın sabah uyandığında kendisinde insan sevgisi, kardeşlik ve barış gibi düşüncelerin filizlenmesi en büyük dileğimizdir.
(bkz: morgan de sanctis)*
cesaretinden ötürü sözlükte pkk sempatizanı icat edip onlarla ölesiye mücadele eden büyük türk düşünürü.*
(bkz: pkk sempatizani yazarlar/#4002422)
sözlükte her pkk sempatizanı dendiğinde ortaya zıplayan* bir takım haşeratın ilgisini çekmiş yazar.

bu tiplerin bir de fıkrası vardır; (bkz: sen kac beni tanidilar/#622639)

bir de atasözü; (bkz: yarası olan gocunur)
(#4004073)

söylentiler asılsız çıktı. çıplak türkleri severmiş.
(bkz: #4020965) bu entrysine karşılık,
aynı başlığın ilk entrysi olan (bkz: #4020870) nolu entryi öneriyorum.

"oku oku oku."
''spiritus sıçtı'' şeklinde ani bir göz yanılmasıyla dikkatimi dağıtan yazar rumuzu.tamam, iyiyim şimdi.
(bkz: #4023630)

bana kitap tavsiye edecek yazar. etmiş de olabilir. sanırım tarih öğretmeni ya da o bölümde okuyor.
saçlarını sağa yatırıyorsa tam benim tipim. neyse yersiz tartışmalara girmek istemiyorum ya da bunları perde takarken yapmak gerçekten zor.
"in nomine patris et filii et spiritus sancti.." *