bugün

bayan yazarlarin daha cok oylanmasi onermesini dikkate alirsak tam tersinin de olmasi muhtemel genelleme.
(bkz: bayan yazar takip enstitüsü 2008 verileri)
(bkz: dünya kadar esprin olacağına fındık kadar)
(bkz: ay ben gulerim)
(bkz: bende şans olsaydı anamın karnından kız doğardım)
yazıları güzel olmasa da abaza yazarların sürekli artı oy atması sonucu oluşan durumdur.
bayan yazarlar tarafından hangi meleğin(!) artı oy verdiği bilinemeyeceği için boşa harcanmış emekler sonucu ortaya çıkan hadise. tabi bayan yazara şöyle bir özel mesaj gelmediyse: ben sağa artı oy virdim, şinci sen de bağa viriceng
(bkz: aagresifbayan)*
bayan yazarlara yavsayanlarin oldugunu gosteren istatistiktir. yalansa yalan diyin.
çok enteresan.

onlarca erkek yazarın karma puanı yüksek ya da onlarca bayan yazarın karma puanı düşük. cinsiyet ayrımı yapmaksızın sadece okuduğuna göre oylama yapanlarla alakalı olmasın bu durum? mamafih düşük karma puanı yazdıklarının beğenilmemesinden sebep değil okunmadığından ötürü olabilir. yüksek karma puanı da yazdıklarının sürekli aynı yazar tarafından oylanmasından ziyade farklı farklı yazarlarca oylanmasından ötürü daha da artabilir.

şaşırıyorum. şaşkınlığımı gizlemek istemiyorum. bayanların yüksek karma puanına sahip olduklarında bunun altında hinlik arayan zihniyete anlam veremiyorum. hemcinslerine potansiyel sapık olarak bakanlara, erkeklerin yaklaşımlarına şüphe ile bakan bayan yazarlara fazla denecek bir söz yok aslında.

sözlükte yazarlık kavramının sadece yazmaktan ibaret olmadığını bilip okuyan, sorumluluklarını bilen, bir sebeple beğenmemiş olduğu yazıyı hakkıyla eksileyen yahut beğendiği bir yazara karşı beğenisini artı oy vererek belli eden kadın/erkek yazarlara yapılan ithamlara birçokları gibi gülüyorum.

üzülüyorum. her birimiz bir şeyler paylaşıyoruz bu ortamda. kimimiz tanışıyor, kimimiz takip ediyor, kimimiz birbirimizin yazılarından hoşlanmıyoruz. tavrımız, tarzımız, yaşadıklarımız, yazıya dökme biçimimiz, uslubumuz farklı. böyle olacak haliyle ama belirtmek şart; bir çoğumuzun tanışmasına vesile gene yazdıklarımız oluyor. ne mutlu.

yazı yazmak için burdayız çoğumuz. beğenilirse yazdığın ne ala, mutluluk verir. eksi oy aldıysa şayet vardır okuyanın hoşuna gitmeyen bir taraf. okunmadığına üzülüyorsan hiç takılma derim, okumayı seven onlarca hadi yüzlerce yazar var burada. bir şekilde rastlıyoruz birbirimizin yazılarına ama sen yazdıktan hemen sonra ama aylar yıllar sonra.

sözün özü; kadın/erkek ayırt etmeksizin yapılıyor oylama. sözlükte yazarlık kavramının sadece yazmaktan ibaret olmadığını bilip okuyan, sorumluluklarını bilen, bir sebeple beğenmemiş olduğu yazıyı hakkıyla eksileyen yahut beğendiği bir yazara karşı beğenisini artı oy vererek belli edenler çok uludağ sözlük'te.