bugün

entry'ler (109)

sivas ta insanlar yakılırken tanrı neredeydi

açık ve net söylemek istiyorum ki bu ve buna benzer düşünceler içinde olan insanlarla aynı havayı soludugum icin üzülüyorum.

insanoğlunun yaptığı en büyük hata

(bkz: üremek)

adam olmayanlara tavsiyeler

yok etmek gerek. sen daha tavsiyeden bahsediyosun.

yazarların milliyetçiliğe takması

son günlerde sürekli milliyetçi hareket partisi, ülkücü, şunu yapan milliyetçi vs. vs. gibi başlıkların sürekli hortlaması veya açılması durumudur.
zaten gerçek milliyetçilik kavramı ile bunu kullanıp eşkiyalık yapanlar arasında ayrım yapılamazken insanların hepsini aynı kefeye koyması yeterince saçma durumdur.
siyaset yapılmak isteniyorsa konuşacak cok daha farklı konular mevcut, yozlastırılmıs milliyetcilik kavramını yıpratmak ve siyasete alet etmek gereksiz ve saçma.

sevgiliyle yapılacak ilginç şeyler

mutlaka bı maddı darlık cekin.

sözlük yazarlarının itirafları

eskıden olsa belkı cok parayla duzelebılecek sorunlarımız vardı, elbette yasanılanlar unutulmuyor ama en azından yaramız kapanabılırdı. ama yıllardır cektiğimiz para sıkıntısı artık gelecegede yansıdıgı ıcın yetmıyo hıc bısey. ve "baba" dıye tabır edılen o adamsa gerek maddı gerek manevi hic bi zaman bize varlıgını hıssettıremedı. sımdılerde kımse ısın gercek yuzunu bılmesede en son yasadıgımız kavgada babam benım ıcın "okumasından rahatsızım, bana faydası yok, adam degıl" tarzı cumleler kurdu. ve bu sırf ondan seneler sonra 2 kurus para ıstedıgımız ıcın oldu. bense onu alenen tehdıt ettım elımı surmem senın dayak yemenı ızlerım dıye. bugün sabahsa babamın yaptıklarının siniri gecmemişken hala kardesimin hareketlerine artık sabrım kalmadıgı ıcın onla tartıstım. anlayacagın sozluk suan annem babam ve bır kardesım var. annem babam ayrılmıs degıl. ama bu gunden sonra benım bı aılem yok. benı su evde ısteyen hıc kımse yok. ınanır mısın bugun bı denemede bulundum, balkondan dussem ayagım kayıp yanlıslıkla ve olsem annemlerın farketme suresı. 15 saat. tabı cesedımı komsular gorup soylemezse. evde oldugumu anca o zaman anlarlar yanı. bu vazıyetteyız. Allah yardımcımız olsun hepımızın.

amına koyayım böyle hayatın denilen anlar

ne zaman şimdi rahatım, şu zaman rahatım desem sorunlar bitmeden yeni sorunların ortaya cıktıgı anlar. ve yeni cıkan sorun yalnız gelmez mutlaka bi kac sorunla birlikte gelir. genelde benim hayatımda maddi agırlıklı sorunlar bası cektı. ama artık işler çığrından çıktı hersey bitmek üzere.

sözlük yazarlarından şiirler

Karanlık bir gecenin içinde bir ışık var, görüyorum.
Ne zaman bana yazdığını görsem ayrı mutlu oluyorum.
insanlar canım, ne güzel siyaset yapıyorlar aslında,
Hepsinin bir payı oluyor yüreğimizdeki pastada.
Dostluk denilen oyun, birleştirmekse dilimleri,
Bizim verdiklerimiz yerine geçen hani, hangileri?
Ve bir kez daha anlıyorum az insanda kalmış, ayıp
Bizim gibilerin kıymetini bilmeyenlerinki, asıl kayıp.
Hiç yalan söylemedik biz, saklanmadık, aynaydık birbirimize.
Ve onlara söylediğimiz;yazık etmiyor musunuz bizim sevgimize?
Kaç gece, kaç gündüz oldu, kaç arafta birbimizle konuştuk?
insanların yaptıklarından korktuk, birbirimize sokulduk.
Koyu bir sohbet bazen, bazen sadece sessizlik ama hep samimi
Keşke diyorum konuşurken kahve içsek, bakışsak, mesafeler azami.
Bazen bir market arıyorum senle gidip biraz mutluluk alalım
Sonra bulutlara çıkıp, ordan dünyaya saçalım.
Çünkü bizimki bana yeter, hatta gezelim, dağıtalım.
Ve ne zaman aklıma gelsen Turgut'u hatırlatırsın bana
"ikimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım"

sözlük yazarlarının favori tatlıları

şekerpare. üzerine bi yazım bile var.

erkeğin en güzel özelliği

birbirleri arkasından dedikodu yapmaz kuyu kaymaz, bi derdi olan kavga eder.

en yakın kız arkadaşını sevmek

aslında çok kişinin yaşadığı olaydır. insan en yakın arkadasından baska kimi o kadar iyi tanır ki. ve bu kadar tanıdıgı birinin git gide kendine uygun oldugunu düsünür. ki arkadaslarsa genelde uygurdur da. ve böylelikle bazen farkında olmadan bazense kendini bu düsüncelerle doldurarak bu arkadasa duygular beslenmeye baslar. oldukca mantık dolu harekettir, zamanla sevme hususununda dogrulugunu gösterir. ama asktan sözedilemez elbet.

geçen gün yine sms bekliyorum

geçen gün dediğimiz sene 2005 falan.

pkk nın bitirilmeme nedenleri

buralarda konuşuluyor olması olabilir mi acaba ?

hocam çok şıksınız bugün ya hihihi diyen kız

genelde dersane öğrencisi. zengin kızsa inceden hocaya bile yürüyo olabilir. paranın sımarttığı kızdır. sevmediğim sevmeyeceğim kızdır.

sinirlenince bağıran adam

genelde haklı da olsa haksız da olsa üste çıkmak için bağırma yolunu seçen suçu, suçlu olmayı kabul etmeyen özet olarak aciz insandır. elbette ki her insanın bağıracağı bi tartışma olabilir ama benim bağırmam icin oldukca ciddi bi olay olması gerek. aksi halde bu eziklik göstergesi bana göre.

hayatta mutluluk veren küçük şeyler

beni düşünen birinin var olduğunu görmek oluyo bazen.

çok istediğiniz halde olmayacağını bilmek

şansımın, kaderımın donme durumudur. Hıc gormedm denebılır

yalnızlık

bellı bı yastan sonra ınsanın oldukca canını sıkan, caresız bırakan durumdur.

günün tek cümlelik özeti

geçmiş geçmişte kalmalı.

sözlük yazarlarının itirafları

cok borcum var sozluk. cok da canım sıkkın. ve cok da yalnızım amk. nıye boyle oldu kı acaba. hayır merak edıyorum bu kadar kotu naptım?