entry'ler (77)

ben bu yazıyı sana yazdım

ama sen bunu hiçbir zaman bilemeyeceksin.

mutsuz bir insan için uyku

Mutsuzluğun nedenine bağlı olarak, diplerde yaşamaktır; ya yataktan kalkmamacasına uykunun dibine vurmak, ya da bir iki saaat bile yattığın yataktan kalkmak için can atmak.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

dedeme geleceğime dair söz verdikten sonra onun mezarına gerçekleştirdiğim ziyaret, olanları ona bir masal tadında anlatışım ve sonrasında hissedilen delice huzur çok özlenesi.

iz bırakan kitap cümleleri

"sessizliği işitip karanlığı görmek keşke mümkün olsaydı." der ihsan Oktay Anar, Amat'ta.

roman karakterine aşık olmak

ve gerçek dünyada düzgün birini, doğru ve vefalı "insanı" bulamaycağını anlayan genç kalbini yeni çıkan romanın ana karakterine kaptırdı.

yumurta kırmayı bilmeyen kız

başkaları tarafından "bu ne beceriksizliktir kardeşim" denesi bir durumdadır. "vah ya, internette yok muymuş onun tarifi?" diye de okunabilir.

insanın kendisine yapabileceği en büyük iyilik

kendisine bir faydası olmayacak ve faydadan ziyade zararı olacak insan, fikir ve durumlardan uzak durması.

kafa yapan şarkılar

jason walker-everybody lies.

ilişkiyi bitirecek en büyük sebep

sadece o kişinin sendeki sevgiyi bitirebileceği bir durumda, o kişinin bunu becerebilmesidir.

başkalarının mutlulukları ile mutsuz olan insan

bunun nasıl bir kıskançlığın dibine vuruş olduğunun kişinin kendisi bile farkında değildir.

geri zekalı olduğunu kabul eden insan

en azından yüreklidir. zekasında problem olmama ihtimali de yüksek.

gece yatarken düşünülen şeyler

hayaller ve gelecek için büyütülen türlü umutlar.

kızların en büyük salaklığı

insanları tanımakta zorlanmaları, mesela erkeklerin bir kısmını da diğer kısmındakiler gibi insan sanmaları.

istanbul fırtınası

keşkeler hissettirir bana bir kez daha. keşke istanbul'da olsaydım da fırtınasında savrulsaydım.

eski sevgilinin doğum günü

gerçek anlamda kutlanması gereken bir gündür, tabi hatırlanabildiği taktirde. o kişiden kurtulmuş olmanın şerefine iki tek atılabilir elbette.

sumkurup rahatlamak varken burnunu ceken insan

kendi kendine yapılan bir tür eziyettir.

ayakta çorap varken ıslak terlik giymek

yeni bir çorap giyilene dek söylenen sözlerden ötürü girilen günahlar hoş bir durum olduğuna işarettir.

bugs bunny yi tanımayan nesil

bugs bunnyi tanımayan bir nesil ilerleyen teknolojiye ve bu bağlamdaki çeşitli çizgi film diye adlandırılan ama eski çizgi filmlerle bir benzerlik taşımayan filmlere mağruz kalan bir nesil olarak büyümektedir.

if atheists were religious

there were not anybody who are atheists.

karşı cinse yazmaya üşenmek

dert sahibi olmamanın en güzel yolu olup çoğu insan tarafından başarılamadığı açıkça gözlemlenebilmektedir.