bugün

elimde değil lan üzülemiyorum. üstelik adıyamanın bağrından kopup istanbula yerleşen kürt bir ailenin çocuğuyum milliyetçi falan da değilim hatta hümanist bile sayılabilirim.
Pkk, Ankara'yı istanbul'u patlatırken göbek atan piçler bizden merhamet beklemesin... valla kardeşim ne yalan söyleyeyim ben de üzülemiyorum...
Vatanına sonuna kadar bağlı olan Üzülmez zaten ama sevinmez de çünkü Vatanını seven başkası öldüğünde sevinmez de.
Bizi bu hale siz getirdiniz.

Lale devri bitti!
vallahi şimdi genel olarak üzüldüm desem yalan olur.

hatta sözülkteki ışid başlığına simge mi ne işte o kızdan mişmiş mışmışlı şarkı linki koymuşlar oynak bi şey. ona bile dalmışım.

varsa ölenler arasında ne bileyim oraya işte simit satmak için gitmiş fukara veya işte fotoğraf çekmek için gitmiş kameraman ,muhabir falan eyvallah yazık olmuş.

ama geri kalanı var ya hani her fırsatta cana kıyıp sonra kardeşlik diyen. itfaiye yakıp yangını söndirmiler diyen, doktor kaçırıp sağlık hizmeti yok diyen, öğretmen kaçırıp okul yok diyen. işte bombalar onların alayının götünde patlasın.
üzülemedim değil üzülmedim . Ben pkklıya kürde üzülmek zorundamıyım ? hem de bu kadar patlamadan şehit ten sonra. afedersiniz ama üzülmedim üzülmeyeceğim.

Allah türk'ü korusun ve yüceltsin.
bakın gençler;

kimse kimsenin ölümüne üzülmek zorunda değil.

ideolojisi, ırkı ya da mensup olduğu oluşum ne olursa olsun silahsız ve savunmasız bir insanı öldüren herkes gözümde orospu çocuğudur, üzülmeyen, üzülemeyen de insanlıktan nasibini almamış.

neyse şahsi düşüncelerim kimseyi bağlamaz, neticede başta da söylediğim gibi kimse her ölünün arkasından yas tutmak zorunda değil, hatta kendi içinde sevinç bile yaşayabilir.

ama buradaki orospu çocukluğu;

- insanların acısına saygı duymamak.
- arkasından ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmak
- ve de en önemlisi bu insanların acısını paylaşanların gözü önünde "iyi ki" demek.

orospu çocuğu olmak kader değildir beyler, her şey sizin inisiyatifinizde.

ayrıca şöyle de bir gerçek var;

sürekli bu gibi durumlarda "şurada x olduğunda zil takıp oynamışlardı" , "burada y olduğunda onlar da bizi umursamamıştı" gibi laflar duyuyorum.

doğrudur, her oluşum içinde bir takım orospu çocuklarını barındırır.

lakin bütünüyle orospu çocuğu olarak gördüğünüz insanların hareket ve hatalarını birebir tekrar etmek sizi de özenti orospu çocukları yapmaz mı?

madem onun kadar orospu çocuğu olmaya meraklısın, neden bu kin, nefret?

edit: durumu genel itibariyle olaydan bağımsız olarak anlattım, burada katledilen yerine "milliyetçi, dinci ya da sosyalist" gibi bilimum "x" ekleyebilir, karşısına da katliama göbek atan olarak bilimum "y" koyabilirsiniz.
üzülüp üzülmemekten daha kötüsü şaşıramıyorum. ülkenin bu hale geleceği çok ama çok belliydi...
Kardeşim bunu HDP yaptırmadıysa bende bi şey demiyorum. Ortalığı karıştırmak için kendi adamlarını öldürüyolar.
açıkcası bende üzülemiyorum.
bir iki zorladım ama olmadı valla insanlığında bir limiti var canım!.
vatan severlerdir.
Kimse üzülmesin arkadaşlar. (bkz: olur böyle vakalar türk polisi yakalar)
Pkk nin oyuncagi olmus kendini sosyalist sanan ergenler iste, yazik!
bu ulkeyi olume patlamaya alistiran normal gibi gelmesini saglayan pkk li orospu cocuklarindandir.
O saldırıyı yapanlardan farkları yoktur. Kürt diye insanın ölümüne üzülmeyen de varmış insan hayret ediyor.
Ister uzulun ister sevinin. Pek umrumuzda degilsiniz. Mitiniz ve pilisiniz de doguyu koruyamiyor.
Suruç'ta ölenler için üzülmek veya üzülmemek..."Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş olur" Eğer inanıyorsak, insanların ölümünden üzüntü duyarız.. Kaldı ki, öldürmenin amacı ne? Kürt Türk çatışması çıkarmak? Türkiye'yi güvensiz bir ülke haline getirmek.. Seneryo bu! bizler figüran mıyız kı, batının çıkar çevrelerinin yazdığı bu seneryoya figüran olalım? Baş oyuncu mu olmak istiyorsunuz? Baş oyuncular da ya katiller, ya katledilenler? Mesel senaryoyu yazanda... Arkadaşlar cennet gibi vatanımızda yüzyıllardır kardeşçe yaşayan, dış güçlere karşı el birliği gönül birliği yapan halkımızı bölmeye çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim.. Eğer Türk Milliyetçisi olarak düşünüyorsanız o zaman da üzülmeniz gerekir, cani IŞID gelip ülkede eylem yapailiyor ülkenin vatandaşını öldürebiliyor... Bu da ayrı bir üzüntü...
Valla insanlık kazandı niye üzüleyim işid deneysel uzay araştırmaları kapsamında pkk lıları uzayda yörüngeye fırlattı sonuçta bunlar zaten kobaneye gitmek istiyordu adamlar kobaneyi bunların ayağına getirdi ortadaki problem neki?
Yaşadığı toprağın üzerindeki hiç bir değere ve başkasına saygısı olmayan, Türklerin kanını içmek için fırsat kollayıp imkanı olsa top yekün soykırım yapmaktan çekinmeyecek Kürt faşisti piçlerin ölümüne mi üzüleyim.
Hayır üzülmek zorunda değilim, değiliz.
Mazlumlara ve suçsuzlara laf edemem, üzülürüm orada öyle insanlar varsa onlara Allah'tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun ama bugüne kadar başka insanların kanının üzerinde siyaset yapıp ideolojilerini kan denizinde yüzdürenlere acıyacak kadar da aptal değilim.
(bkz: zorunda mıyım)
üzülmeyin kardeş demeyin! onlar senin canını vatanını kalleşce yakıp yıkıyor.

katliam, katliam!!!!
üzülüyorum. üzüldüğüm tek nokta türkiyenin imajının git gide yerin dibine girmesi ve terörün savaşın gittikçe artması. kürt türk arasının gittikçe açılması. her geçen gün bir kaç kürt arkadışımı daha hayatımdan siliyorum. üzüldüğüm nokta bu. insanlar çabuk kanıyolar bir şeylere. hemen gaza geliyolar türk kürt farketmeksizin.

haince bir saldırı yapıldı mı evet. insanlar savaşırken değil slogan atarken mi öldüler evet. ama ölenlerin işi zaten bu tür orospu çocuğu aktivitelerin uzmanı olmuş pkk nın suriye koluyla. kendi silahlarıyla vurulmuş insanlara üzülemem maalesef. o sırada slogan atıyolardı 3 gün sonra eline silah alıcaklardı. bugün ışide yarın tekrar eskisi gibi türklere saldırıcaklardı. yıllardır barış istiyoruz diyerek binlerce kişiyi öldüren insanlar. vatan hainleri. bir de vatan bunlara yas mı tutacak? sırf slogan atarak öldüler diye ve terörist destekçisi oldukları için güler yüzlü fotoları paylaşılıp güzel insanları öldürdünüz diye oraya buraya saldırmaya başladılar yine.

üzülmüyorum. üzülmediğim nokta belki biraz empati kurmayı öğrenir teröristler. (belki de yine pkk nın provokasyon için bir oyunudur bilemeyiz henüz)
ırk ayrimi yapan insanlar sokakta gezerken zenci ve sarisin cocukta seciyor. turkiyemin son hali malesef bu. neyin varki neyi secion insansan insan sececeksin.
An itibariyle hissiyatım budur.

görsel

Suruç sikimde değil.