entry'ler (15)

pep card

cep telefonu faturamı ödüyorum arada. kolaylıklarını yeni yeni öğrenmeye başladım vakti zamanında almıştım, geçen de benzincide indirim olduğunu görevli söyledi. dedim vayy be. benim haberim neden yok, neyse öğrendikçe sevdim bu kartı.

pep card

vısa kart anlaşmalı karttır. Paraya ihtiyacım olduğunda sadece telefon numarası girerek istediğim kişiden para isteyebiliyorum. bu yöntemi babama da öğrettim amcamdan arada para istiyormuş. ailece pep card olayına hakimiz.

vaillant ın küçük akbabaları sahiplenmesi

Vaillant ne alaka ya? Araştırıp bakıcam şimdi

sıfır bir 5 sezon

bu adamlar ne çekse izlerim. daha doğrusu bo konuyu izlerim. isterse tüm ana karakterler ölsün. bana fark etmez.

gole giderken boştakine pas atmayan forvet

bencil bir ittir.

karıya gitmek sevgiliyi aldatmak sayılır mı

ne sandın... yok devamını getirmiycem.

hep yek 3

üçüncüsü çekildiğine göre insanlar sevmiş beğenmiş ve makul bir talep var. yoksa çekmezlerdi. öncelikle emeğe saygı.

kafalar karışık

aslında sömestr filmi tadında. sanki biraz erken olmuş vizyona girmesi. sömestrda girse daha çok gişe yapabilirdi.

öğrenciyeeşya

biz de öğrenci olduk. halden anlarız: bende eşya yoktu gerçi ama kardeşimde vardı birkaç tane. koyduk biz de ücretsiz olarak öğrenciler faydalansın diye.

plaza

calisanlarin hayat enerjilerini, yasama sevinclerini emen, insanlari oldurmeyen, ancak yasamasina da izin vermeyen 21. yuzyilin vampirleri.

pınar altuğ çok itici kadın

estetik yaptırıpta yaptırmadım diye direten bir kadın.

ispanyolca

3-4 aydır öğrenmeye çalıştığım dil. vocab kolay. ingilizce ile inanılmaz ortak. ama bu fiil çekim olayı baya zor açıkçası. langır lungur konuşursun tarzanca ama tüm tenseleri bir yerli gibi öğrenebilmek uzun yıllar alır gibi geliyor.

uzun saç

kışın hergün yıkanıp o saçları kurutmak tam bi işkencedir. yazın zaten sıcak oluyo diye toplanır sürekli. bunlara rağmen alıştıysanız vazgeçemezsiniz

komünizm

kapitalizmin celiskilerinin keskinlesmesiyle beraber yikilmasindan sonra sosyalizm yoluyla gerceklesecek olan politik, sosyo-ekonomik fenomen.

ingiltere

ne garip ingiltereye londradan ibaret degil deniyor ama turkiye de istanbuldan ibaret degil deyince kiziyor bazi kesimler.