bugün

Nişanlın gerçekten var mı ki?
şimdiye kadar söylemediğin büyük alçaklık. böyle bir aldatmaca üzerine nasıl bir birliktelik oluşabilir?
Yoksa nişanlın da hayal ürünü mü? Onu senden başka görebilen var mı ?

iş bu entry de dalga geçilmeyip sadece soru sorulmaktadır.
Söyle amk kriz aninda evi terkedip ambulansi aramasi gerekebilir.
Şaka mısın ya alın bunu burdan.
Söylememiş olman alçaklık, aldatmaca falan değildir. Onun bilmeye, senin de söylememeye hakkın var. Ancak yerinde ben olsam söylerdim. Sonradan öğrenmesi, ve ya bilmemesi ciddi sonuçlara sebep olabilir. Söyle, kabul ediyorsa seni o şekilde etsin. Etmiyorsa da zaten kazanan sen olursun.
Nişanlın kafadan şinanay olsaydı ve sana söylemeseydi sen kendini nasıl hissedersin. Kıçındaki kıl dönmesi değil ki ilk gece karanlıkta sevişesin.
deli misin söylenir mi hiç?
Eğer şizofrensen, nişanlım dediğin kişinin gerçekte olduğuna kimse inanmaz.
(bkz: troll başlık görünce yapılması gerekenler)
bu evlilik bu yalan üzerine kurulursa biter. bu doğru üzerine yine de kurulabilir mi? daha düşük bir ihtimal olsa da “evet” bence.
Sen şizofren olduğunu nerden biliyorsun?
Şizofren olduğuna göre bir nişanlın bile olmayabilir. * dikkat et.
Durduk yere halüsinasyon ile konuştuğunu görmektense söylemek daha mantıklı. Allah yardımcın olsun.
söyle ama şimdi değil. şimdi söylersen vazgeçebilme ihtimali var onca düğün hazırlıkları falan boşa gitmesin. evlendikten sonra söylersin.
biraz ironik olacak ama içinden gelen sesi dinle.
Hukuki anlamda ileride yaşanabilecek sorunlardan ötürü söylenmesi gerek. Majör hastalıkların nişanlı/eşten gizlenmesi evlilik birliğinin yürütülmesi açısından sorun teşkil edecek olup butlana sebebiyet verir.
Ruhi peki buna ne diyor?
Ne yalan söyleyeyim aklıma ilk gelen acaba bu nişanlı gerçekten var mı oldu ama kendimden utandım.

Şizofreni çok saklanabilir bir bozukluk değil. Bu nişanlılık süresinde durumun normal şartlarda anlaşılması beklenir ama aşk bazen insanı kör ediyor.

Sonuç olarak insan sevdiği kişiyi bir ömür boyu kör bir kuyuya hapsetmez.
Söylemen gerekli kesinlikle. Olmayan birinin sonradan da olmaması herhangi bir şey değiştirmez değil mi? Hem bunu ona söylersen belki de gerçek bir nişanlı bulursun kendine?
Not: Başlıklar içinde troll olduğuna inandıklarımdandır.
Söylenmesi gerekir. Hatta ben olsam ilk buluşmada söylemiştim bile. Herşey açık ve net bir şekilde başlangıçta konuşulursa bu karşı tarafa güven verir. Bu konudaki kaybetme endişesi, ileride doğabilecek handikaplardan daha büyük değildir. Hayırlısı.
Nişanlını senden başka tanıyan var mıydı peki?
Sizofren olduğunu nisanlinin daha önceden fark etmesi lazımdı... Ama şöyle bir sey var ne olursa olsun tamam cekilemeyecek psikolojik rahatsızlık türü ama ayrılmak falan saçma. Şahsen bende zaman zaman sevgilime katlanamiyorum şizofreni olduğunu da bana soylememisti ama büyük bir rahatsızlığı olduğunu anlamıştım. kullandığı ilaçlarının adını sorunca öğrendim mesela, ama hiç bir zaman ayrılmak istemedim. Birde şöyle bir şey var ayrıldık sonrasında ne ben ne de o vazgeçti.
Üzülme sende gerçekten sevgisi varsa illa ki gelmek ister illa ki yanında olmak ister. Bu acidigi icin değil, gerçekten yoğun bir sevgi beslediği için olur ancak.
Gerçekten şizo ben raporunu gördüm.
Daha öncede yazdim söyle kriz aninda ne yapacagini bilsin.