bugün

aziz ve avanesinin yediği hurmaları anlatan iddianamedir.

fenerli civcivleri epeyce üzmüştür.
http://milliyet.cubecdn.net/2011/12/09/iddianame.pdf
iddianameyi yayınladınız iyi hoş da adamların soy kütüğünü niye çarşaf gibi ortaya seriyorsunuz? 93 kişinin adı geçiyor, yarısının açık adresi var. hiç etik değil bence, ayıp. bu evlerde adamlar tek başlarına mı yaşıyor (du), aileleri yok mu? sansür diye bir şey icat ettiniz, bunda mı çok gördünüz kullanmayı?

neyse sinir bozucu bu ayrıntıyı geçiyorum ve unfinished symphony eşliğinde iddianameyi okumaya geri dönüyorum. bu hikayenin filmini çekiyorum aklımda, zira film gibi.
görelim bakalım, nasıl sonuçlanacak.
behzat ç'yi sollayacak bir polisiye çıkarabilecek iddianame.

yukarıda, bazı argümanlarla boşa çıkartılmaya çalışılmış ama kuvvetli deliller var.

Fenerbahçe'de bazı adamlara üzüldüm gerçekten. Alex, Aykut, Volkan...
şimdi tamamını okumuş bir adam olarak değerlendireğim iddianamedir.

polis ve savcı çalışmış arkadaş. bunu kimse inkar edemez.

gerek peker, gerekse de aziz yıldırım ve avanesi kabak gibi ortada. bık bık desinler istedikleri kadar. yok tesisler için paraymış da bilmem neymiş. tarlada çalışan işçiler kim, dikim ne? gram gram ne alıp veriyordunuz diyecek hakim. yani onun uçarı kaçarı yok.

bu grup komple yanar arkadaş. kulüpleriyle birlikte hem de.

bjk-ibb kupa finalindeki şike bu iddianame ile çok açık olarak ispatlanamamış. menajer lavuğu, ki yetkili menajer bile değil, transferden pay almak, dolayısıyla bu transferin önündeki engelleri kaldırmak için resmen baskı yapmış iskender alın'la ibrahim akın'a. onlar transfer görüşmesi yatmasın diye önce tamam demişler, sonra caymışlar. fakat tayfur hoca ile serdal adalı'nın bu işten haberi olduğuna dair bir kanıt yok.

tayfur hoca bir yerde özellikle bu transferin maçla alakalı olmadığını söylüyor menajere. o lavuk başka türlü söylüyor karşı tarafa. dolayısıyla buradan;

menajer kesinlikle ceza alır.

i. akın ve i. alın, hakimin vicdanına kalmış. şikede anlaştılar ve ibb kaybetti derse, yerler cezayı. şikede anlaşmışlar ama vazgeçmişler, aslanlar gibi de oynadılar o maçta derse, yırtarlar.

serdal adalı ve tayfur hoca, belki de içeride yatan en masum insanlar. eğer yeni bir delil dosyaya eklenmezse, mahkeme sonucunda aklanırlar.
doğru okuduğum iddianamedir. nitekim havutçu, adalı tahliye edilmiş. tahliye edilen toplam 8 kişi. ben diğer altısını bilmem. ama adalı ve havutçu dava süresince yeni delil olmazsa kesin aklanırlar.
1 yadigar boğa diye biri yok ifadesi de yok zaten tutuklama kararı da yok hakkında.

2 sivasspor maçından once para verdigimizi iddia ettikleri resimlerde çantayı veren kişi sivassporlu kendi kendilerini yenmemiz için bize para mı veriyorlar yani !! o çantayı fenerbahçeli yöneticilere veren sivasspor yöneticisi içinde fazladan biletler oldugu defalarca söylendi üstelik.

3 murat şahin e gol yemesi karşılıgı para verdigimizi iddia ettikleri maçta adam kadroda yok oynamıyor !!

4 korcan a araba alandı diye iddia ettikleri olayda korcanın kız kardeşi yok ayrıca bu kadar emindiniz de nasıl tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldu korcan !!

5 ibrahim akın a para verdigimizi iddia ettikleri resimde paranın tespiti yok ayrıca varsa bile kimin ne amaçla verdigi belli degil ayrıca bu adamlar bu kadar salak mı da dışarda yapacaklar böyle bir olayı !!

6 tümer metin bilerek atıldı ve maçı fenerbahçe kazansın diye ugraştı denilen maçta tümer 90 dk oynadı ve kırmızı kart görmedi.

7 bunun gibi nice diger saçmalıklar‚ hiçbir iddiada parayı verirken ve diger taraf alırken tespit edilmiş bir somut delil yok sadece yorum üzerine bu kadar saçmalık ve çelişkiyle dolu bir iddianame ile nasıl olurda böyle suçlarla suçlanır aziz başkan ve örgüt dedigi yönetimde ki arkadaşları yazıklar olsun demekten başka birşey kalmıyor !!
mersin idman yurdunun çıkarıldığı iddaanamedir.
şu anda ceza hukuku profesörü köksal bayraktar ve avukat şeref dede tarafından ezilip geçilen iddianamedir.

buna bel bağlayanlar var mı lan hala?
kanıtlanır yada kanıtlanmaz ancak futboldan soğutan önermedir. bir taraf kulüp yargılanıyor diğerisi şike yaptın kabul et diyor. olan bizlere oluyor. herkes fanatik gözlükle bakıyor. oturup messi yi mi izlemek daha zevkli yoksa içimizden çıkacak gençleri mi?*
"yaran fıkralar" başlığında incelenmesi gereken iddianamedir.

--spoiler--
milli takımlar altyapı sorumlusu ersun yanal'ın yardımcısı seyit ibrahim kalender, karabükspor yöneticisi seyit içgül ile karıştırılıp, karabük maçında şike yapıldığı iddia edilmiş ve kendisinin telefonları dinlemeye alınmıştır. yine benzer şekilde fenerbahçe spor kulübü idari menajeri hasan çetinkaya'yı isveç'te yaşayan menajer hasan çetinkaya zannederek aylarca dinleyen ve başka kişiler dinlenerek fenerbahçe - ankaragücü maçında şike yapıldığı iddia edilmiştir.
--spoiler--
(bkz: korcan çelikay ın kızkardeşi)
147 ve 152. sayfalarında olayı özetleyen iddianamedir.

--spoiler--
Bu örgüt suç işleyebilir,cebir kullanabilir.
--spoiler--

evet bunlar yazıyor o sayfalarda. açın bakın. -abilmek -ebilmek ne anlama gelir? varsayım anlamına gelir. hukukta varsayım var mıdır? varsayımlar ile suçlanabilir mi karşı taraf? türkiye'de suçlanır. evrensel hukuk ilkelkerine aykırıdır.

arkadaş olaya bak ya. o zaman hepimizi içeri atsınlar. hepimiz potansiyel katiliz. insan öldürebilir desinler iddianameyede.

lan neyseki ayı çıkabilüü, daş düşebiliüü falan yazmadı gaza gelip.
sanırım bir sonu yok dedirten davanın iddanamesidir.
Suclu gostermek icin futbolcunun konusma tapelerinin tarihinin degistirildiği iddianamedir.
suçlu göstermek için emenike'nin adli tıp raporunun koyulmadığı iddianamedir.

hazırlayanların yatacak yeri yok.
şu an itibariyle paçavra konumuna indirgenmiştir. aslı astarı olmayan ve elle değiştirilmiş onlarca detay.
dergilere mail atan "merhaba ben cemaatten hacı ahmet dayının yeğeniyim" diyen ve güya tapeleri sırayla istfileyen kamillere duyurulur. siz bırakın tape/dava takibini onları gereken merciler yapacak. rahat uyuyun emi!
tuzla buz edilmiştir. çok kişinin utanmasına sebep olacak iddianamedir.

bugün aziz yıldırım çıkmaz ise "ehe bak demekki şikeci o yüzden çıkmıyor ehe 20:45 20:45 ehe." diyecek olan yeğenlerim, az soluklanın.

sadece tanık ifadeleri için içeride bekletilecekler. aslında içeride tutulmaları gereksiz de ileri demokrasinin sonuçları bunlar. *
komedidir.

-sayın hakimim suç vasfı değiştiği için tahliyelerine

+e amına kodum sen değil misin bunları içeri tıkan.

-benim efendim, ama pensilvanya'dan yeterli bilgi ve belge gelmedi.

+napıcaz peki.

-bunları bırakalım, bir de trabzonsporluları alalım 8 ay kadar.

+bak bu sefer de boş çıkmasın.

-yok hakimim, ölünü öpeyim ki bak deliller kuvvetli bu sefer amlarına koyucaz söz.

+ne var elinde.

-zokora'nın para sayarken görüntüleri...

+hmm iyiymiş. bak tahliye ediyorum.

-edin efendim, o da olmadı işi mersin idman yurduna yıkarız. raad olun siz...
3 temmuzdan beri deliller toplanamamış.gerçekten komik.
9 aydır delilleri toplanamayıp, tanıkları mahkeme tarafından dinlenilmeyen iddianame.
yeterli vakitleri yoktu adamların, yazık ya...

hadi onu bunu geçelim, tahliyelerden ve tutuklu kişilerden şunu anlıyoruz ki fener tek başına şike yapmış...
cidden komik...
6 kişi daha tahliye oldu. bakalım 30 nisan'daki davada kimi çıkaracaksınız. bu saatten sonra aziz yıldırım içeride rehindir. madem hakkımız olan adaleti vermiyorsunuz. görüşülecek tek yer kaldı: o da sandık. mesut yılmaz olayını hatırlatalım bir kez daha.
fenerbahçeli arkadaşların gözlerinden kaçan bazı şeyler var.

hakimin tahliye kararı vermemesinin sebeplerinden sadece bir tanesi üzerinde yoğunlaşmışlar, yanılıyorlar, yanıltıyorlar.

mahkeme; aynı zamanda ''Kuvvetli suç şüphesi ve sanık beyanları'' diyor. yani suç konusunda kuvvetli deliller hali hazırda mevcut olmakla birlikte sanık beyanları var.

bir de "şikeyi tek başına yapmış" konusu...

aziz yıldırım, olgun peker ve hali hazırda içeride bulunan kişiler "örgüt" suçlamasıyla içerideler ve tahliye kararı bu yüzden çıkmadı.

ancak; 6222 (yanılmıyorsam) sayılı kanun revize edilerek ceza süreleri düşürüldü, ceza süreleri düşürüldüğü için (yani oyun oynanırken kural değişti) otomatik olarak tutukluluk süreleri de değişti. değişince de diğerleri tahliye oldular, olmak zorundalardı.
delillerin bir yaz meyvesi olduğunu, toplamak için yazın beklenmesi gerektiğini düşündüren iddianame.
sanıklardan örgüt lideri suçlamasıyla yargılanan olgun peker'in örgütüne üye olduğu gerekçesiyle yargılanan bütün isimler tahliye olmuştur. sebep ise üzerlerine atılı suç vasfının değişmesi. yani bu iddianameye göre yargılama yapan mahkeme örgüt lideri olgun peker'in bir örgütü var ama üyesi bulunmuyor diyor...