bugün

oy avcılarının uğrak yeri. sloganlar falan atılır. askerler şehit düşse de bize de siyaset sahası açılsa diye bekleyen siyasilerin olduğu bir ülkede yaşadıkça daha çok şov alanına dönecek gibi.
altına entry girenlerin az olduğunu düşündüğüm başlık. birincisi; o insanlar bir hiç uğruna can vermemektedirler, inandıkları değerler uğruna can vermektedirler (en azından çoğu) ve bundandır ki aileleri de çıkıp ''vatan sağolsun'' ya da ''bir evladım var onu da göndereceğim'' ya da ''gerekirse ben de gideceğim'' diyebilmektedir.

ikincisi; onlardan biri olmasanız da o cenezalerde faşist, insancık bilmem ne diye tabir edilen insanların çoğunun o şehit için canının nasıl yandığını, döktüğü gözyaşını görebilirsiniz. bu nedenle teröriste bile gösterilen empatinin onlara gösterilmemesi benim için üzücüdür.

ikincisi; o insanlar ölmemiştir, şehitler ölü değildir, en azından benim inancıma göre bu böyledir. bu, şehit edebiyatı da değildir; bu ülkenin çoğunluğunun inandığı dinin kutsal kitabından bir ayettir.
an itibariyle bursa'da gerçekleşmiş olan, ateşin sadece düştüğü yeri yaktığının canlı kanıtı hadisedir.

acıyı en derin şekilde paylaşan politikacıları, görebilirsiniz. Zaten cenazeye politikacı katılım oranı, kamera sayısıyla doğru orantılıdır, bu nedenlerde TV'ler de sık sık görürüz.

vatan sağolsun diyen babalarla, oğlum bile diyemeyen anaları ise en fazla 3-4 saniye kadrajda görebilrisiniz. mutlaka bir tane rütbeli asker vardır, oğlunu sağsalim teslim edememiş olmanın verdiği hal yüzünden okunur.
akabinde tabutun üzerinde ki resmi öpen kardeşler, eşler, bebekler.

sık sık bunun hesabını soracağız sözleri verilir. ardından bölgede geniş çaplı operasyonlarda ölü elegeçirilen pkk'lıların sayıları verilir.

sonra mı ne olur? herşey unutulur, ta ki bir sonra ki şehit cenazesine kadar.

(bkz: hiç girilmeyesi entry)
*
akp icraatları ile artık her gün görmeye alıştığımız. yeter allahınızı seviyorsanız yeter.
ne acı bir durum ki insanların eskisi gibi önemsemediği durum olmuş. zorla alıştırıldı insanlara. it sürüsü pkk nın destekçilerininde rahatlıkla meclise girip ortalıklarda terör estirmesi ve buna polisin hiç bir müdahale yapmaması dahada acı olanı aslında. bir şey olmaz diye dahada kuduruyorlar artık.
öfke patlamalarının, lanetlemelerin yağdığı cenazedir.
ama artık öyle olmamalıdır, sessizce yürüyüp emanet edilmeli vatan toprağına şehidimiz.
ve sessizlik atmalı öfkemizi, hırsımızı.
bilmeli herkes artık bıçağın kemiğe dayandığını, eğer pkk'lı orospu çocukları çıkabiliyorsa dağlara; kesebiliyorsa yolları...ve devlet buna tepkisiz kalıyorsa, ordu kışlasında bekliyorsa büyük türk milleti cezasını vermeli bu vatan haini bile olmayan vatansız milletsiz orospu çocuklarının.
bıçak kemiğe dayandı artık! o dağlarda bir avuç piç kurusunu yok etmek için hep birlikte biz çıkıp öldürelim hepsini.
10 sene önce şehit cenazelerinde şunu duymazdık.

"tekbiiiiiirrrrr allahüüüekberrr"

ama ak parti gelip cahil kesimin üstünde osmanlı propagandasını yapmasından beri moda oldu.. Evet 10 15 sene öncesinde tekbiiir diye bağırsanız ahali size garip garip bakardı. (sözlük bebeleri bilmez)

Bugun gözüme çarpan başka bir şey oldu. Şehitimizin cenazesinde bir kaç kişi tekbiir diye bağırdığında tepki bile gördü?

Peki bu tepki islam inancına mı?

Tabii ki hayır?

islam inancını siyasete alet eden gereksiz beyinsiz yobazlaraydı.

Bugün şehit cenazesinde tekbir atmak isteyenleri halkın susturması tam olarak buydu...

Daha yeni bir intihar bombacısı şehrimizin göbeğinde allahın sevgili kulu olacağını düşünerek kendini patlatmışken,

sen neyin tekbirini getiriyorsun ?
önceki entryim için herkes babasına anasına sorsun. bu arada bazı mallar ateist yakıştırmasında bulunmuş olabilir. Ya ışidçi olacaksın ya da ateist ben sizin beyninizi s......eyim.
Şuan önünden ağlayarak geçtim. Sebep olanların gün yüzü görememesi temennisi ile.
Uzun süredir haberleri izlerken bir işle meşgul olduğumdan ekrana bakmıyorum genelde sesini duyuyordum. Dün yorgunluktan öylece uzanmış bakıyordum. Şehit haberi. Şehit cenazesi taşınıyor bir kalabalık var. Dikkatli bakınca ne göreyim herkesin elinde cep telefonu cenazeyi çekiyor. Amaç nedir yani? Gazeteci misiniz? Anı olsun diye mi çekiyorsunuz.
siyasetçilerin katılmasını istemediğimiz cenaze torenidir. biz evlatlarimizi kendi ellerimizle vatan toprağına teslim ederiz. Onların kirli elleri şehitlerimize dokunmasın.
Neden soruluyor ki "Hakkınızı helal ediyor musunuz?" diye, aslında sorulması gereken kişiler bizler değiliz.
güncel Önemli Başlıklar