bugün

sebnem ferah a sebo diyen garip insandır.
şebnem ferah *hayranları ya da fanları genellikle kendilerine bu sıfatı uygun görürler...
sebnem ferah'a janis joplin, aretha franklin miş edası ile tapan müzikten ne anlayacağını şaşırmış insanımsılar.
(bkz: floydian)
şebnem ferah'a tapanlara verilen isim. bu aşk fazla sana, ben bir mülteciyim, saatim çalmadan, geçmişe yolculuk, iyi-kötü, vazgeçtim dünyadan, kalbim, gözlerimin etrafındaki çizgiler ve babam oğlum şarkılarını dinleyen insanın kaçınılmaz sonudur şeboist olmak.

ne mutlu şeboistim diyene! *
sebahattin abimizin hayranlarının ona hitap $ekli.

saygıyla anıyoruz.
diğerleri için;
(bkz: ajdarist)
(bkz: tarkanist)
(bkz: ne lan bu)
ortada olmayan ama şebnem ferah karşıtı olmayı bir halt sanan bir kesim şahısların yaratmış olduğu ''tapma'' kelimesiyle uzaktan yakından alakası olmayan insanlardır. Belki 1000 kişide bu anlamda bir tane bulursunuz ama genel olarak böyle birşeyden söz edilemezdir. Yurdum insanı kafası basan basmayan herşeye bir yorum getirmekte üstüne olmadığı için, bu konuyu da yeterince yanlış yansıtmaya çabalamaktadır.

şeboist lafı şebnem ferah hayranlarının kendi başına uydurdukları bir kavram değildir. 1999 senesinde bugün hala en önde gelen şebnem ferah fan sitesi olan http://www.seboistnet.com'un admini Didem mazlum'un kullandığı bir nickti ve bu site ahalisi çoğaldıkça bu nick o site tayfasına mal oldu ve genel bir sıfat halini aldı. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır, bunu da bilmeden atıp tutanlar öğrensindir.

Ağzı olan konuşsa da işe yaramıyordur, bizi bilen bilmektedir açıkçası şeboistlerin de çok da şeyinde değildir. haydi bakalım evinize, bundan sonra: kendin çal kendin oyna!
benim de içinde bulunduğum bir grup hayranının ayrıntıyla sahiplendiği ünvandır.
açıklamak gerekirse;
şebo=>Şebnem FERAH
ist=>istanbul
Tayfa=>istanbul tayfası

ortaya çıkan sonuç;
http://www.seboisttayfa.com

(bkz: mazi kalbimde bir yaradır)
şebnem ferahı dünyanın en iyi müzisyeni falan sanmakta, konserlerinde mosh yapıp kafa sallamaktadırlar. mosh ise Ronnie James Dio nun başlattığı bir simgedir. Şebnem Ferah kendisinden sıkça esinlenir.
mayın tarlası şarkısında kafa sallayan kişi ve kişilerdir.
az evvel disko kralında gördüğüm kendilerini Şebnem Ferah'a adayan bireylerdir.
yaş aralığı 12-19 arasında değişen sosyal zekası düşük insanlardır genelde.