bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  pink floyd sevenlere ve büyük fanlarına verilen ad.
  1 ... pink_floyd
 2. 2.
  faramir insaninin misyonerligini yaptigi hede.. tereciye tere satmaktaydi az once enseledim *
  ... confusedy
 3. 3.
  içinde olmaktan gurur duyduğum kurum...Evet ben bir floydian ım ve dave gilmour hayranıyım.
  2 -1 ... chili pepper
 4. 4.
  cazdaki lydian'a epey benzer tabir.
  ... rejected
 5. 5.
  pink floyd'a ruhen hayranlık duyan insanlara verilebilecek lakap.
  ... idioglossia
 6. 6.
  eskiden geyiq.com adında bir forum sitesinin üyelerindendi. engin felsefe bilgisiyle şaşırtırdı.
  ... endemik pandemi
 7. 7.
  pink floyd'u anlayan adama denir.

  anlamak için tanımak gereklidir. özellikle meddle, dark side of the moon, wish you were here, animals, the wall ve the final cat albümlerini iyi analiz etmek lazımdır. pf'nin zirvesi bu albümlerdir. animals ve the wall albümlerinin çoğu eserinde bariz roger waters etkisi hissedersiniz. roger etkisinin bu iki albümde sivrilmesi fazla rahatsız etmez, çünkü pf ruhu hala bedendedir. ama the final cat albümü, ki zirve albümlerin en zayıf halkası olarak görülür, tamamen bir roger albümüdür ve grup ruhundan uzaktır. tabi bu uzaklık albümün mükemmelliğine zarar getirmez.

  daha sonra çekirdek kısma geçilir. yani syd'nin ruhuna. the piper at the gates of dawn ve a saucerful of secrets albümleridir bunlar. saykedeliğin damarıdır bu albümler. bu albümleri iyi sindirmek lazımdır. çünkü akabinde gelen deneysel albümler (ummagumma, atom heart mother), bu çekirdekle beslenmiştir.

  ve en sonunda david gilmour dönemi albümlere geçilir. bunlar; a momentary lapse of reason ve the division bell'dir. iliklerine kadar david kokar.

  süreç sonunda floydian olmamak elde değildir. çok daha sıkı bir floydian olmak isterseniz obscured by clouds, more ve relics albümlerini de yalayıp yutmanız gerekmektedir.
  ... balan kudursun freud
 8. 8.
  Pink floyd hayranlarına floydu yalayıp yutmuş kimselere verilen ad genelde roger waterscılar ve david gilmourcular olarak ikiye ayrılırlar (ayrılırız) ama her iki floyd dönemide kusursuzdur.
  1 ... fizulislermuduru
kapat