bugün

kendisi yalovalıdır bursayla alakası ordan kurulmuş olabilir belki ama bursalı kesinlikle değildir. ayriyetten çok sağlam vokale sahip nadir türk rockçılarındandır.
sesiyle yeri göğü inleten ,tıfıl ama güzel hatun..bir o kadar da yetenekli türk rock ın değişmez ismi asalet harikası...
Mojo da görülesi, Tekila içilesi, sarhoş olunası güzel insan.
2005 ve 2006 Rock'n Coke da dinlediğim ve sahne performansına, kendisine hayran olduğum Güzel tapınılası insan, melek...
türkiyedeki genç kızlara rock muzigi rockcılık denilen kavramı siyah giyinip abartılı makyaj yapmak olarak tanıtmış şarkıcı.
sevmiş olduğum bir sesken, marmara 2006 bahar şenliklerinde uçmuş olduğu konser sahnesinde izlemekten hoşnut olmadığım, ses namına hiçbirşeyi canlı performansında göstermeyen, albümü dinlenen, canlısı çekilmeyen ses.
(aslında bir ses te yok ya)
11 kasım 2006 cuma günü Bostancı gösteri merkezinde konser verecek fıstık.
kendisini izlemek uğruna 11 Kasım 2006 tarihinde Bostancı gösteri Merkezi'ne Bursa'dan kalkıp günübirlik gideceğim rock ilahesidir. Bu yıl beşinci kez kendilerini izleme şerefine nail olacağım Şebo için saat 3 gibi döneceğim Bursa terminalinde ya sabahlamayı ya da Görükle'ye kadar otostop çekmeyi planlıyorum. Olsun ya yine de değer vallahi be... * * *
"içine girdiğin kaygan deliği, kocaman büyük bir dünya mı sandın?" diyecek kadar aşk'tan muzdarip olmuş hanım kişiliktir.
en kral delikanlılara kök söktürecek kadar yürekli şarkıcı. işte size son harikası. ağlanacak hallerine gülenlere ibret olsun bu da.

http://www.youtube.com/watch?v=l5V5cqEzX3o
grupta bass gitar çalan buket doran'ın menajerliğini yaptığı rock tanrıçası.
Beni benden Polat Bülbüloğlu ile yapmış olduğu gel ey seher adlı parçasıyla almış en iyi türk kadın vokal...
Türk rock müzik dünyasında son derece "kendince" parlayan, içini şarkılarına doğallıkla ve samimiyetle dökmüş, bu şarkılarıyla çoğunlukla üzüp bazen de coşturan depresif ama derinlikli müzisyen, şarkıcı. En çarpıcı özelliği de sürekli kendini geliştirmesi.
" ben sana hala aşığım, değirmenler, bugun, sigara" gibi muhteşem şarkılara ses vermiş insan *
15 kasım 1996'da kadın albümünle girdin dünyama. ve ben bakıyorum bugün tam 10 yıldır hayatımdasın. 5 tane güzel albüm hediye etmişin bana. an olmuş coşturmuş, an olmuş hüzünlendirmişin sesinle, müziğinle. samimiyetinle, sadece ve sadece işine verdiğin önemle ön plana çıkmış mutlu etmişsin beni. popüler kültürün esiri olmamış özünü kaybetmemişsin bu koca 10 yılda. konserlerde tek bir ağızdan şarkılar söyletmişin.

bana yaşattığın her şey için teşekkürler şebo.
sesine, yaptığı müziğe, yazdığı sözlere taptığım kadın. can kırıkları albümü çıktıktan sonraki her konserini okyanus'la açar, hoşçakal'la kapatır.* türkiye'nin en iyi söz yazarlarından biridir. o türkiye'nin tek kadın rockçısıdır. kraliçedir. diğerleri fasa fiso.
ne de oktavlı bagırır gadasını aldıgımın.yasadıgın yeri sevme nedenlerinden, tanrıçalar kraliçesi...deli kızım uyan, bagıra çagıra sarkılar soyle sen...
yalova doğumludur. 1972.
Liseyi Bursa Gemlik'te "Özel Namık Sözeri Lisesi'nde" yatılı bir öğrenci olarak okumuştur.
(bkz: evane scence)
(bkz: st27) *

şaka bir yana türkiyede gelmiş geçmiş en iyi seslerden biridir. sadece ses mi o şarkı sözlerinin uyumu, besteleri, canlı performansları, seyirciyle iletişimi... dört dörtlük hatundur. ayrıca da süper gitarları vardır. dikkat ederseniz ben şarkımı söylerkenin klibinde çaldığı gitar şeffaftır. bunun dışında da dizayn harikası bir servet değerinde bir ibanezi vardır.
canlı performansı bariz bir şekilde kötü olan şarkıcı..yazdığı yüzeysel şarkı sözleriyle erkek milletine ayar verecem diye kasım kasım kasılmaktadır kendileri..metin türkcan adlı yiğidi barındırmıyor olsa kadrosunda tamamen yoksayılabilir zannımca bu camiada..
(bkz: şebnem ferah dinleyen türbanlı gençlik)
sesini kullanabilen nadir rockçılardandır.babasını depremde kaybetmiştir.bunun üzerine babam oğlum adlı bir şarkı yazmıştır.
şu kalabalık içinde yapayalnız hissetmektense dünyanın bir ucunda tek başımayım...

yurdumun en iyi kadın rock çısı...severiz kendisini...
Artık kısa cümleler kuruyorum diyip çoçukken sahip olduğum rugan ayakkabılarım diyerek kısa olmadığını anlayıp cümleyi tamamlamayan ve sen hiç hiç oldun mu diyip beynimin yayını gevşeten rock sanatçısı...
ironik de gelse bazen laf salatası gibi şarkılarda yazıp söylese onunla mayın tarlasında cirit oynamaya varım...
hayran olduğum tek rock sanatçısı...
taptigim,gece gündüz dinledigim yakinda sebnem ferah zehirlenmesi gecirirmiyim diye düsünüp dinlemeye ara verdigim sonra tekrar ve tekrar dinledigim muhtesem insan.canli performansinda kendine herkesi asik eder.her insanin en azindan bi kere canli canli izlenmesi gereken rock kralicesi.sebo da denir,denilmemelidir (bkz: seni kiniyorum)
(bkz: kelimeler yetse)
(bkz: sil bastan)
(bkz: volvox)