bugün

delikanli adam. moskova'da okuyup, moskova'da askerlik yapip, moskova'da ticaret yapan ama sscb dagildiktan sonra cecenistan icin savasan kumandan. dudayev'in kumandan'i.
eğer kendisi gibi 3 komutan daha olsaydı şu anda özgür çeçenistan'dan bahsediyor olabilirdik.

allah kendisine en güzel cennetlerini nasip etsin inşallah. keşke şu fani hayatta onun kadar ölümsüz olabilmeyi becerebilseydik.
Bu adamın yaptıkları kadirov kuklası tarafından yıkıldı.

Büyük çeçen lider.
Büyük mücahit. islamın şerefli komutanı. Allah ondan razı olsun.
Eğer bir yerde mertlikten bahsedilecekse, bu adam konu başlıklarından birisidir. Vakti olan, bilgi sahibi olmak isteyen Pusula'nın 90'lı yıllarda yaptığı Çeçenistan belgeselini, olmadı belgeseldeki roportajını izlesin, fikir sahibi olur.

Ruhun şad olsun şehidim. idolüm.
efsane çeçen komutan. iddiaya göre karabağ savaşında azerbaycana yardım etmiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=PAirtLsiMBc
Terörist sevici üç kuruşluk adamların terörist dediği direniş lideri, şehit komutan.
Rus uçaklarının evini bombalayıp 11 kişiyi( eşi ve çocukları dahil) şehit ettiği saldırıdan sonra "onlar benim ailemi ve komşularımı acımadan öldürdüler. rus'ların benim evimi yok etmeye bu kadar istekli olduklarını bilseydim insanların ölmemesi için bu evi kendim imha ederdim" diyen adam.
Çeçen mücahit. sıcak yatağından entry yazıp çeçenler'in yüzyıllar boyunca neler yaşadığı hakkında bilgisi olmayanların anlayamayacağı komutanımız. allah ondan da , o yolda şehid olan ve savaşanlardan da razı olsun.
(img:#1044849)
büyüksün.
sovyetleri rezil etmiş büyük şahsiyet bu operasyon da spetsnaz birimlerinin maskaralığıda meşhurdur kendi ırkından olan çoluk çocuğa dahi acımadan rehin alınan binayı havaya uçurmalarıyla nam salmış yapacak başka yetenekleri olmasa gerek ya da göt korkusu diyoruz kendini dünyaya rezil etmiş özel birliktir.
Güya mücadele verdiğini sanan şimdiki kafkas emirliğini görse başlarım cihadınıza deyip hepsini tarardı..
çoluk çocuğu katledip, çeçen halkının haklı davasını lekeleyen vahhabi köpektir.
çeçen tarihinin gördüğü en büyük kahramanlardan.
Cahar Dudayev' den sonra Çeçenistan' ın başına gelen en güzel şey sanırım.
Özellikle Hain Kadirov kemiklerini sızlatırken, bu tür adamlara olan özlemimiz daha da artıyor.
Büyük çeçen komutan.Rusya 1994 de çeçenistan'a saldırdı önce.1. Çeçen savaşın da ruslar yaklaşık 30 bin sivili çoluk çocuk demeden öldürdü.Bunların arasında kendi ailesinden 11 kişiyi de kaybetti şamil basayev.1. çeçen savaşında çok büyük stratejik ve askeri hareketler yaparak 3 ay Grozni'yi ruslar'a vermemiştir.2. Çeçen savaşında ise Ruslar'ı yenemedi.Sahip olduğu o kadar dezavantaja rağmen ruslar'ı boğuyordu az kalsın.Toprağı bol olsun.
O günden beri çeçenistan başında rus kuklası var.
Bugün ölümünün 10. yıl dönümü.

görsel
görsel
Allah rahmet etsin.
şehadetinin 10.yılı olan çeçen direnişçi.

mekanı cennet olsun.
gerçek bir mücahid, allah rahmet eylesin.
Ruhu şad olsun komutan . Bugün cennetin bahçelerine açtığın kapılar hala duruyor!

O kapıdan geçecek yürek bizlerde nasip olsun.

Yolun yolumuz davanın davamizdir.

Bugün şehadetinin 10. Yılı.
kemikleri sızlayan şanlı komutan.
kendisi kaba millyetçi bir ulusal kurtuluş lideriydi. çeçen-islam şovenizmine kapılmıştı, kafasya halklarına yol gösteren eşitlikçi, özgürlükçü bir paradigma ortaya atamamıştır, ufku dardır, aslan mashadov'un gerisindedir. bir ernesto che guevara ise hiç değildir. cihatçılığın önünü açmıştır.
rusya'nın apo'su.
ahmet davutoğlu'nun beğendiğim bir tabiri vardı. (bkz: gönül coğrafyası)

siz düşmeyin biz de düşmeyiz. bu coğrafya hepimizin, bizim.