bugün

Tanık.
tanık, olayların oluşum ve gelişim sürecinde gözlemleme şansına sahip olan kişi demektir.

Bir davada tanıklık etmesi icin kürsüye yaşlı bir teyzeyi çağırırlar. Kadın yerine oturur ve davalının avukatı kadına yaklaşır.
- Bayan Jones. Beni tanıyor musunuz? Yaşlı teyze cevap verir:
- Ah evet Bay Williams sizi çocukluğunuzdan beri tanıyorum. Siz taa o zamanlar bile aileniz icin tam bir bas belasıydınız. Sürekli yalan söylüyorsunuz,
karınızı komşunuzla aldatıyorsunuz ve en yakınım dediğiniz insanların arkasından konuşuyorsunuz. iki dolar fazla kazanmak için herkesi satarsınız... Davalının
avukati başta olmak üzere bütün salon şok olur.. Adam ne yapacağını bilemez bir halde kadına tekrar sorar:
- Peki Bayan Williams, ya karşı tarafın avukatını tanıyor musunuz?
Kadın yine cevaplar:
- Elbette taniyorum. çocukluğunda ona dadılık yapmıştım. Tembel, ödlek ve alkolik adamın tekidir. Etrafında bir tek dostu yoktur ve herkes onun hala geceleri
altına kaçırdığını söylüyor. Yine herkes şokta. Bütün salonu bir uğultu kaplar. Hakim kürsüye tak tak tak vurup herkesi susturur ve her iki tarafın avukatını
da kürsüye cağırır. Ve ikisine de eğilmelerini soylerek kulaklarına şunu fısıldar...
- Eğer bu kadına beni tanıyıp tanımadıgını sorarsanız ikinizi de harcarım.
zamanı çok olanların yaptığı şeylerden biri.
sucu olmayan ama sucludan daha cok eziyet ceken kisi. nedense türkiye de kimse sahit olmak istemez. sahit olan kisi mahkemeye polis zoruyla getirilir. bu yüzden de kimse dogrunun yaninda sahitlik yapmak istemez. iyilikten maraz dogar gibi deli sacmasi bir sözde bu yüzden cikmistir.
flash tv'de gerçek kesit programından bir bölüm.. karısından kurtulmak isteyen bir adam onu balkondan itmek suretiyle kaza süsü vererek cinayet işler. tekrardan evlenen bu adama gerdek gecesi eski karısının ruhu dadanır. o gece sürekli eski karısıyla boğuşan adam iş göremez. eski karısının ruhu bir ara yan komşusuna gidip uykusundan uyandırıp kalk benim evime geç eşim her şeyi itiraf edecek "şahit" ol der.. uykusundan kalkıp gerdek gecesinin ortasına dalan kadına evin adamı hayrola ne istiyorsunuz diye sorduğunda şahit olmaya geldim der.
eski eş adama sık sık görünüp sinirini bozunca seni kendi ellerimle öldürdüm sen ölüsün diye bağırır..
herkese renkli günler