bugün

asıl başlık: "kuzey ırak'ta kürt devleti kurulsun bütün kürtler oraya sürülsün"

bir çok kafası boş ergenin dile getirdiği söylem. sanki ırak'ta kürt devleti kurulunca bizden diyarbakır'ı, mardin'i, urfa'yı istemeyecekler! ha istemeyecek olsalar, ben de kabul ederim sürülmelerini. *
bunu alan bunu da aldı ;

(bkz: komünistler moskova ya)
böyle bir ülke kurulsa bile bir kürdün bile gideceğine inanmıyorum. amaç sadece ülkeyi bölmektir. yoksa bize verilen hak onlara da veriliyor.
çoğu türk milliyetçisinin gerçekleşmesini istediği hayal.en başta bunu hayal etmek ırkçılık değil insan sevgisidir.30 yılda gerçekleşen ölümler gösteriyor ki bu iki millet birarada yaşayamıyor.ölümlerin olmaması için bu iki milleti birbirinden ayırmak gerekir
kim ister ki bağımsız yaşadığı bir ülkeyi bırakıp amerikan sömürgesi olmayı.

bu ülkeden birilerinin gitmesini isteyerek hiç bir yere gelemiyeceğimiz aşikardır. daha önce denedik olmadı. mollalar irana, komünistler rusyaya diye bağırdık. sırtımız sıvazlandı belki ama sonra bu sıvazlayan elden tokatları yedik.

çin oyunu, bizans oyunu, ingiliz oyunu, amerikan oyunu diye bildiğimiz şeyler hep aynıdır. ayrıştır, parçala, yönet. ama artık devir değişti millet bu yemlere gelmiyor artık. gün geçtikçe birbirine sarılıyor. bu yüzden kimsenin bi yere gittiği yok. o defterler kapandı artık herşey burda hallolacak. ya hep beraberiz ya hiç...
türkiye nüfusunun fazla olduğunu ve genellik ile vasıfsız elemanın kürt olduğunu iddia edenlerin önerdiği teklif.
milyonlarca türk kökenli kardeşlerimizin aç kalması muhtemel osuruktur.

halis toprak(toprak holding)
aziz yıldırım(inşaat)
aydın doğan(medya devi)
nihat özdemir(limak holding)
Abdulkadir KONUKOĞLU(sanko)

...
güzel sonuçlar doğuracak gelişmedir. tüm kürtler gitsin demiyoruz canım! mesela anadilde eğitimm böüüüüüü! diye ağlayanlar gitsin. hatta diyarbakırı falan da alsınlar yapalım referandumu! 3 - 5 kürt para babasına kaldıysa bu ülkenin geleceği zaten boku yemişiz! halis toprak gidermiş te bilmem hangi ağa gidermiş bir sürü türk işsiz kalırmış anam onlar gitsinde tek derdimiz işsiz kalmak olsun! daha az ödeyeceğimiz elektrik faturalarından telafi ederiz o açığı!
yıllar önce bir akdasım demişti bunu. eger bir gün doguda kürdistan kurulursa siksen gitmem diye. ben mis gibi şehri bulmusum ne diye bir daha döneyim oralara demişti.
kürdistan kurulduğu halde gerçekleşmeyen dilektir. ayrıca kimin vatanından kim ve kim tarafından kovulmaktadır. bir türk olarak ben kürtlerin hiçbir yere gidemeyeceğini düşünüyorum. kaldı ki ben istesem de kimseyi vatanından kovacak yetkiyi kendimde görecek kadar kendimi kaybetmiş değilim. burada millete yer gösteren teşrifatçıların bu işi sinemalarda yapmaları durumunda hatırı sayılır bahşiş toplayacaklarını düşünüyorum. şimdi siz yaylanın, hadi!
(bkz: mübadele)
kişi başına düşen milli geliri süper artıracak fikirdir. birşey üretmeden, tüketenler olmazsa haliyle üreten ürettiğinden daha çok pay sahibi olur ki şahanedir.
( bkz:kürtler ırak'a, türkler orta asya'ya, rumlar yunanistan'a, çerkezler kafkasya'ya anadolu kalsın bomboş)
bölge dahilinde sayıları 500.000'i geçmeyen türk askerlerinin ve türk polislerinin yani bir bütün halinde türk askeri varlığının kuzey kürdistan'ı terketmesi istemiyle kıyaslandığında çok daha masraflı bir istem.
türk askerinin kuzey kürdistanı terk etmesinden çok daha yahşi olacak olaydır. yeterki kürdistana gitsinler güney kuzey farketmez biz türk askerini her türlü çekeriz merak etmesinler. zaten askerinde bu çapulcular için öldüğü yeter.

asker, polis, memur da çok meraklıydı kuzey kürdistana sorma gitsin! atamamı beklerken günlerce dua ettim kuzey kürdistan çıksın diye! hele oradaki memurlar! bir görsen hepsi orada kalmak için çırpınıyor! o çöller, o aşiretler, o 4 karılı adamlar, o aç sefil çocuklar! bir başkadır kuzey kürdistan ya!
kürdistan kurulsa, ermenistan ne yapıyorsa onu yapacaklar. üle ülke gezip, "türkler bizi kesti, soykırım yaptı." diyecekler ve tazminat(toprak veya para) isteyecekler.
avrupaya uyuşturucu yetiştirerek para kazanacaklar. o yüzden kurulmaması daha iyidir.
ülke genelinde suç oranını düşürecek, refahı arttıracak öneri.
homojen bir toplum isteyen, farklılıkları kabullenememiş, tahammülsüz insan kelamı.
kardeşim kürdü ırak'a gönderdin, müslümanı arabistan'a gönderdin, komünisti küba'ya gönderdin; peki bu ülke kime kaldı? kim yaşayacak bu topraklarda? şu toprakları yalnız laik beyaz türkler mi hakediyor?

"milli mücadelede hepimiz birdik" tipi klişe laflar etmek istemiyorum ama beni bu tip laflar etmeye zorluyorsunuz. insanların demokratik isteklerde bulunması o insanların kıçlarına tekmeyi basmayı gerektirmez. adam anadil eğitimi istiyor diye, "siktir git ırak'ta anadil eğitimi gör" demek orman kanunlarından başka hangi kanun kitabında yazar?

bu ülkede "darbe olsun da kurtulalım" diyenlere dahi tolerans gösterilirken, onlara "hadi honduras'a siktir olup gidin" denmezken neden yasal yollardan, 'demokratik' bir şekilde isteklerini dillendiren insanlara tepki gösteriyoruz ve onları postalama hayalleri kuruyoruz?
bazı arkadaşların halen güney kürdistan'da(kuzey ırak'ta) özerk bir kürt yönetiminin olduğunu bilmemesi yahut kabullenmemesi sonucu ortaya çıkmış tablodur bu. kürtlerin bir yerlere gittiği yok. kürtlerden rahatsız olan varsa ki öyle gözüküyor geldikleri yere yani orta asya'ya gidebilirler.

orta asya steplerinden at ve eşek sırtında geldiklerini buranın kapısını onlara kürtlerin açtığını çabuk unutmuşa benziyor bazı organizmalar.

edit: imla
daha iyisi de mümkün olan önerme.
(mars ta kürdistan kurulsun ama bütün kürtler uranüs e gitsin)
Türk faşistlerinin ne kadar aptal olduğunu tekrar gözler önüne sermiş söylem, başlık.

zaten sizin gibi düşünmeyen, sizden olmayan herkesi bir yerlere yolluyorsunuz.

(bkz: hayal dünyanı s2ksinler)
...ermeniler ermenistan'a, rumlar yunanistan'a, lazlar lazistan'a, çerkezler çerkezistana, abazalar abazistan'a... gitsin diye devam edecek önerme.

o halde, noldu bi sakız falı vardı "ne mutlu türk'üm diyene!" !??
mantıklı gelen önermedir. şehirlerde açlıktan suça bulaşacaklarına, gitsinler ütopyalarında mutlu mesut yaşasınlar.
bence kürdistan üranüste kurulsun kürtler marslılarla fetişe gitsin.
desteklenecek, hatta bir an önce uygulamaya geçilmesi gereken cümledir.