bugün

yönetmenliğini memduh ün'ün yaptığı ilki 1958'de ikincisi 1971'de olmak üzere iki defa çekilmiş film. birincisinde başrolleri fikret hakan ve muhterem nur, ikincisinde ise hülya koçyiğit ve kadir inanır oynamıştır.
dün akşam trt2'de rastladığım, kadir inanır'ı en toy haliyle görebileceğimiz enden fimlerden. süt dökmüş kedi gibiydi ya...
genelde sıkı bağların tam kurulamaması dahilinde ikiye bir şeklinde ayrılmaya mahkum olan arkadaşlardır.
fikret hakan ın oynadığı film çok daha güzeldir.
(bkz: osman büyükbulut)
(bkz: bedirhan nazlican ve ben)
1958 tarihli (fikret hakan-muhterem nur) ile 1971 tarihli (kadir inanır-hülya koçyiğit) versiyonları olan filmdir. hangisi daha iyi bilmem, ama yeşilçam'ın güzel eserlerinden biridir.
işportacılık yapan fakir bir genç ile gözleri görmeyen bir kız arasındaki aşk hikayesini konu alan, 1971 yapımı memduh ün imzalı türk filmi. filmin oyuncu kadrosu ise Hülya Koçyiğit , Kadir inanır , Müşfik Kenter , Halit Akçatepe , Mürüvvet Sim , Tufan Giray , Altan Günbay , Kenan Karagöz , Kayhan Yıldızoğlu , Reşit Çildam , Aynur Aydan , Hamit Haskabal , Renan Fosforoğlu , Doğan Tamer , Nermin Özses , Meral Kurtuluş , Memduh Ün , Mustafa Yavuz , Zeki Sezer , Orhan Çoban , Ahmet Turgutlu , Sıdıka Duruer , Muzaffer Cıvan , Faik Coşkun , Mahmure Handan , Ekrem Dümer , Osman Han , Tevfik Şen , Vahit Volkan , Yılmaz Kurt , Kubilay Hakan , Sabahat izgü , Jeyan Mahfi Tözüm , Doğan Bavli , Levent Dönmez , Erdoğan Esenboğa , Necdet Mahfi Ayral , Sadettin Erbil , Vala Önengüt , Ayşegül Devrim , Timuçin Caymaz , Ayton Sert , Ünal Gürel , Toron Karacaoğlu , Abdurrahman Palay , Zafer Önen. usta aktör müşfik kenter bu filmde artin dartanyan karakterini canlandırmıştır.
gani müjde'nin atv'de yayınlanacak yeni dizisi. muhtemelen güzelim türk filmini hiç edecek gani müjde.

fragmanı: http://www.youtube.com/watch?v=3LTYrF9IxIE
Ölü bir proje daha. Ya hayır ne götüme güvenip bunun dizisini çekiyorsunuz dediğimiz..
Niye çekildiğini anlamadığım bir dizidir. Amaç ne konu ne hiç anlamadım.
-spoiler-

" çok zengin olsaydım ne yapardım biliyor musun ? günde 15 tabak yumurtalı şehriye çorbası içerdim. "

-spoiler-
usta aktör halit akçatepe'nin Mustafa Mıstık adlı karaktere hayat verdiği türk filmi.
ikincisini televizyonda izledim çok beğendim. sonra ilk versiyonunu youtube dan izledim o da güzeldi. nerde eski yeşilçam filmleri, nerde bu günkü filmler.
nedense ilki (1958’deki) ayrı, ikincisi ayrı bir güzeldir. her ikisini de memduh’un çekmiş olmasına rağmen, iki film arasındaki hissiyat farkı yoğun ama eksik değildir.

gözleri görmeyen ve çengelli iğne satarak geçinen bir kıza zenginlik yalanı söyleyen üç arkadaşın hikayesini anlatır bu film.

üç arkadaşın adları mösyö artin, mıstık ve murat. üç arkadaştan artin dartanyan fotoğrafçıdır, murat niyetçilik yapar mıstık ise ayakkabı boyacısıdır. murat kendisini ressam, mıstık’ı mühendis, artin’i foto a.ş. genel müdürü yapar.
tabi görme engeli olan kızın gözlerini açtırma çabaları ile devam eder film.

izledikçe insan kaybolan insanlığa ağlar, kendi içler acısı halini bir kenara bırakır, kızın durumunu ayrı bir yere koyar; ortada bu filmden doğma pür pak bir his yumağı kalır...
an itibarıyla 360 tv'de yayınlanmakta olan film.
(bkz: büşra kübra nazlı)
Ahmet kayanın pkk-dağ fantezilerine konu olur.
güncel Önemli Başlıklar