bugün

bugün oynanan banvit-pınar karşıyaka maçına giderken balıkesir'de pompalı tüfek atışıyla 21 yaşında hayatını kaybeden karşıyaka taraftarı.

--spoiler--
Balıkesir'de, bir grup fanatik taraftar, benzin istasyonuna saldırdı. Bıçak ve silahların kullanıldığı olayda bir kişi hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Balıkesir-izmir Karayolu üzerindeki benzinlik tesislerini talan eden taraftarlar ile benzinlikte çalışan işçiler arasında kavga çıktı. Bıçak ve silahların kullanıldığı olayda Özgür Soylu (21) isimli taraftar hayatını kaybederken, benzinlikte çalışan Ertuğ ve Hakan Gündüz isimli 2 kişi de yaralandı.

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu karşısındaki Gündüz Petrol isimli işyerinde meydana gelen olayda taraftarların kavgasını ayırmak isteyen polisler de saldırıya uğradı. Olaya müdahale eden jandarma ekipleri çok sayıda taraftarı gözaltına aldı. Karşıyakalı taraftarları taşıyan 45 U 0167 plakalı otobüse el konulurken, 30'dan fazla taraftar, il Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Taraftar grubunun Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bugün oynanan Beko Basketbol Ligi maçı Banvit-Pınar Karşıyaka müsabakasına gittikleri öğrenilirken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
--spoiler--

--spoiler--
http://www.olayhaber.com/haber_detay.asp?id=35569
--spoiler--
insana kafayı yedirten olayın kurbanı, gencecik bir insan. yutkunuyorum, canım sıkkın, televizyon izlerken gördüğüm manzara bir kaç damlayı dökmeme neden oluyor. sen öldün ya... ama şimdi giderken bile bir şeyleri güzelleştirmişsindir. zira kırmızının yanına konulan rengin aslında önemsiz olduğunu, aslında tapılanın kırmızı olduğunu gösterdin bize.

(bkz: 17 kasım 2008 karşıyaka diyarbakırspor maçı)
tertemiz çocuktu, kardeşimdi. isminin yanına silah, bıçak, pompalı tüfek hiç yakışmıyor.
talihsizlikler zinciri sonucu kaybettiğimiz, ölümüyle bizi hayata küstüren canım arkadaşımız, keşke bu kadar iyi bir insan olmasaydı.

(bkz: only the good die young)

Dostum öldü dün toprağa indirdim,
Kendim gömdüm anlatması bir hayli zor
Acısı sönmeyen bir kor yanar bu kalpte sonunda sende çekip gittin he!!
Yarım kalan hayallerinle mahkûm ettin maziye biz ayni yerdeyiz yine
Sense bizsiz şimdi nerde kapali
Gözlerinle terk ettiğin evin ailen kederde
Bense dertle suskunum ve şaşkın halde belki de yalandir diye umutluyum
Kizgınım biraz da sana onca yilin hatrına vedasız ayrılmak mı reva
Kalkıp baksana arkadaslarin kabir basinda
Helal olsun varsa hakkım bir değil de bin defa
Umutlara zamansiz elveda
Sararmişti yüzün dönüp baktigimda son defa
Acelemiz mi vardı sanki gömdük tam bir dakikada
Kaçacak mıydın ki dostum çaktık dokuz tane tahta
Vefasız olma arada bir misafir ol rüyama
Eskilerden lafla varsin senden olsun her bir tafra
Bir yani boş ve tadida yok sensiz kurduğumuz sofra
Rabba isyan degil bu mektup yazdım ben bi dosta
Arada gözlerim dolar gülüşünü hatırladıkça dostum elveda

Sen de terk edip de gitme, görürsen ağlarken üzülme
Biryani mezara gömdük senle çok severmişiz megerse
Sen yasarsin bu kalpte artik geriye dönmesen de
Dün yanimda bugün nerde adina dünya denen kahpe
Çekti yüzüne perde işte burasi böyle sahte
Bir gün güldürürse elbet aglatir bir gün de yüzün hüzünlü son resimde

Kabrinde kar var, gözümde yaş içimde yanar ates
Gömüp döndük seni ve sen soguktan üsümedin mi kardes
Hayatta sirt dönenlerin simdi alayi es
Bes kurusluk maskelerinin ardi maskeden beles ve
Rast gelirsen sen yüzles utanmadan kisner kalles
Birkaç gebes duayi kesip yolda dedikoduyla pes
Yarami desme der sorunca hazir gözlerinde yas
Üzülme sen dostlarin var özleyip içten seven
isminin telaffuzunda kâh gülüp hüzünlenen
Yakismamis son elbisen büyük sanki iki beden
Beni avuntu söyleten dört bayram sensiz geçen ve yok nesem
Son nefeste yüzünü dahi görmeden ansizin çekip giden bedende
Sen yoktun neden eceldi dostu gömdüren ölümdü kefeni giydiren
Geri dönülmez diyarlarda tek bi basina senmisin ?
Biz hasretinle kahrolurken sende bizi özler misin, biyerden
izlediysen sayet aglayip gülermisin saka yapipta assam siniri
Sirt dönüp gidermisin dün neseyken ortaminda bugün bize kedermisin
Saysam bütün dertlerimi bikmadan dinler misin
Elalemin kalemi düzgün bizimkisi kader misin

Sen de terk edip de gitme görürsen aglarken üzülme,
Biryanı mezara gömdük senle çok severmisiz megerse
Sen yasarsin bu kalpte, artik geriye dönmesen de
Dün yanimda ,bugün nerde adina dünya denen kahpe
Çekti yüzüne perde iste burasi böyle sahte
Bir gün güldürürse elbet aglatir bir gün de
Yüzün hüzünlu son resimde ..
ayağı yere basınca özgür'ün baktı atacak bir taşı bile yoktu. baktı eli durmuştu ayağı durmuştu vurulmuştu. söktü çıkardı kalbini kan içinde. vurdu kötünün kafasına kafasına...
"Sevmek". Çoğunun asla anlayamayacağı bir olgu olduğunu, daha 21 yaşında kara toprağa girerek gösterdi Özgür Soylu. Bugün doğumgünü onun. Özgür'ün sevenleri bugün saat 19.12'de mezarı başında olacak ve aslında hiç ölmeyen kardeşlerinin doğum gününü kutlayacaklar. iyi ki doğdun Özgür...

"Ruhun Özgür, Sen Bizimlesin!"
Kendisinin yarın ölüm yıldönümüdür.

Unutmadık seni özgür. Unutmayacağız.

http://www.kskcarsi.org/i...id=31:genel&Itemid=87
16 kasım 2008 banvitspor pınar karşıyaka maçına giderken balıkesirde bir benzin istasyonunda silahlı saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden 21 yaşında gencecik bir insan özgür soylu. tanım bu. söyleyeceklerim ise asla bitmez onun için, yetmez.

bir insan düşünün. armasının, semtinin değerinin peşinden başka bir şehire basket maçına giden. sevgiyi düşünün. 21 yaşında daha. üniversite okuyor. nereden bilsin hala birilerinin insanlık aradığı bir şerefsiz yüzünden bizi yalnız bırakacağını? nereden bilsin karşıyakası için çıktığı bu yola tabutta döneceğini? nereden bilsin sonraki gün gazetelerde holigan olarak anılacağını? 21 yaşında o. elinde bir kalem, takımını destekleyecek yandaş arıyor çarşıda.

hani herkes "sever" ya takımını, işte sevmesinler onlar özgürden sonra. gitti çünkü o. sevmekle kalmadı, cennete gitti takımının peşinden.

değişime girmiş karşıyaka tribününün en öndeki isimlerindendi özgür. çarşıdaki son toplantısında bile gidemediği o maç adına defalarca taşkınlık olmaması için konuştu, karşıyaka taraftarının asilliğinden bahsetti. nerden bilecekti ki ayırmaya çalıştığı bir kargaşada üstelik bir pompalı tüfekle yaşamını yitireceğini? bireysel silahlanma... politika... medya... çok şeyler söylenegelir. sevmek'tir benim aklımda kalan.

sakaryadaki bağırışı gitmez kulaklarımdan. "siz bağırmazsanız ne olur bizim halimiz beyler!"

her deplasmanda boğazım yırtılasıya bağırırken sen gelirsin aklıma özgür. daha çok bağırırım işte o zaman. o zaman anlarım herkesin sevemeyeceğini. çünkü...

herkes sevdi... özgür öldü...

unutan kahpe olsun kardeşim.
biz seni unutmayacağız..

armanı! takip ettin düştün uzun yollara,
bilseydin yine giderdin ucunda ölüm olsa!

efendi! delikanlı gelmezki hiç benzeri,
sen kafkaf'ı bırakmadın yirmibir yıldan beri!

şerefsiz! kör kurşuna göğüs gersek hepimiz,
acı çekmek özgür'lükse özgür olduk hepimiz!

(bkz: ruhun özgür sen bizimlesin)
özgür ruhun,özgür bedende son noktayı koyması ile çıkan soy.
acı çekmek özgürlükse özgür olduk hepimiz...

coğrafya hocamın eski okulundaki kantini işleten ailenin evladıymış. * keşke tanışabilme olasılıgına sahip olsaydım. keşke bizi karşıyaka taraftarını karşıyakayı bırakıp gitmeseydi.
Daha dün gibi geçti 16 Kasım gecesi , ağzımızdan düşmüyor adının iki hecesi , daha yolun başında bırakıp gittin sen bizi , ÖZGÜR BiZ ÇOK ÖZLEDiK SENi!

daha dün gibi 2 sene öncesi bu zamanlar işte 16 kasım tam tarihi. banvit maçı var ben de gitmek istiyorum maça her maça olduğu gibi hem bandırma'da akrabalarım var onlar da gelir görüşürüz düşüncesindeyim. ama pazartesi sınavım var okula yetişemiyorum diye gitmiyorum. televizyondan takip ediyorum haber geliyor bir karşıyakalı taraftar yaralandı. donup kalıyorum. babam sesleniyor bak sen de gidicektin ya sen de gitseydin bak kavga bak adam vurulmuş bin bir türlü laf.
zaman ilerliyor özgür soylu'nun ölüm haberi geliyor ben bir kere daha yıkılıyorum. galiba ilk anlamsız gelen ölüm onunkiydi benim için. ölüme yeni bir anlam geldi onunla. ama onu ben, biz, karşıyakalılar hiç öldürmedi özgür ölmedi kalbimizde yaşıyor.
ruhu şad olsun...
güzel insan. adını her andığımızda gözlerimiz dolar.. allah tekrardan rahmet eylesin kardeşimize.
göztepeli çok yakın arkadaşının ölümünün ardından ona yazdığı mektup;

Özgür 'e mektup

sen değilmiydin ilk okul 2 den lise sona kadar aynı sırayı benimle paylaşan?
sen değilmiydin Karşıyakalı olduğun halde benimle Göztepe maçlarına gelen?
sen değilmiydin her gün "bu akşam napalım" diye bana mesaj çeken?
sen değilmiydin ben askere giderken anam,babam,abim,ablam gibi hıçkıra hıçkıra ağlayan?
sen değilmiydin ben askerdeyken 2-3 günde bir bizim eve gidip oturup aileme moral veren?
sen değilmiydin ben yine askerdeyken anneler günü öncesi gece 00:00 da bizim eve gidip anneme cicek veren?
sen değilmiydin yan sınıftakilerle kavga ettiğimizde bütün sınıf arkadaşlarımız yanımızdan kaçarken benim yanımda kalıp dayağı yiyen?
sen değilmiydin lise diplomamı almama 1 ay varken okuldan atıldığımda müdüre çıkıp benide atın diyen?
sen değilmiydin "olum bizi kimse sevmiyo lan,baksana kimi arasak gelmiyor yanımıza,bi batak oynıcak 2 adam bile bulamıyoruz" diyip kıs kıs gülen?
sen değilmiydin beni uyuşturucudan uzaklaştıran?
sen değilmiydin 1 otobüs içindeki 80 tane Karşıyakalıya benim askerlik yaptığım yerden geçerken el sallatıran?
sen değilmiydin teyzenin düğünü varken benimle grup yorum konserine gelen?
sen değilmiydin "keske Karşıyakalı olsaydın volkan,neler yapardık seninle neleeer" diyen?
sen değilmiydin her c.tesi halı saha maçlarımızda topu alıp etrafımda döne döne çalımlar atan?
sen değilmiydin "olum Türkiyede Göztepe ve Karşıyaka gibi tribün görmedim,birleşsek izmire dünya giremez" diyen?
sen değilmiydin msn şifreni,telefon pin kodunu,kullanızı şifreni sadece bana veren?
sen değilmiydin lisede çıktığın bi kıza sadece bana tav olduğu için posta koyup ayrılan?
sen değilmiydin okul sıramızı yarıya bölüp "kendi yarını geçme orası Göztepe burası Karşıyaka, akıllı ol alırım aklını" diyip makara yapan?
sen değilmiydin hayatımın en büyük trafik kazasında yanımda olan?
sen değilmiydin ben sinirlenince sadece beni sakinleştirebilen?
sen değilmiydin bizde kaldığın zamanlarda beni yatağımdan atıp,orda yatan?
sen değilmiydin odamın balkonunda yazan Göztepe nin z sini t yapıp,ben askerdeyken büyük büyük GÖZTEPE yazan ?
sen değilmiydin ben her deplasmana giderken cebime para koyup "lazım olur" diyen,ve yol boyunca arayıp "bişeyin yok dimi olay falan" diye soran?
sen değilmiydin ben hastanede yatarken günlerce yanımda sabahlayan?
sen değilmiydin "olum ben senin annene -anne dicem,sende benim anneme anne de-" diyen?
sen değilmiydin bana KURU lakabını takan ?

ulan herşeyi paylaşıpta bi tabutumu paylamaşadın benle ha?
arkandan sadece göz yaşı dökmemi mi istedin sen giderken?
her yanımda seni görmeyi,kendim gibi ezberlemişken.....

görüşürüz kardeşim,eyvallah.
şahadetinin 3. yıl dönümü.

ruhun şad olsun özgür.

herkes unutur göztepe unutmaz.
Acı çekmek özgürlükse, özgürüz hepimizde.
emanetine ihanet ediyorlar özgür soylu.
4 senedir ruhu özgür, o bizimle.
acı çekmek özgürlükse özgürüz hepimiz.....

herkes unutur göztepe unutmaz.
Bir göztepeli olarak hiç görmeden çok sevdiğim saygıdeğer insan. tribün emekçisi.* Deplasman yolunda benzin istasyonunda çıkan kavgayı ayırmaya çalışırken pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.

Bugün onun doğum günü. Doğum günün kutlu olsun abi. Ruhun özgür, sen bizimlesin!
ruhun ÖZGÜR sen bizimlesin.
acı çekmek özgürlükse özgürüz hepimiz de.

seni çok seviyoruz be özgür, belki hiç tanışmadık belki tuttuğumuz takımların arası iyi olmasa bir kavgada sen bana ben sana vurabilirdik. ama o kahpe tesisçiler gibi olmazdık be özgür hiç bir zaman.

seni sevdiğimiz kadar da anlıyoruz özgür, ruhun özgür sen bizimlesin diyince de sen anla allah aşkına.

çünkü gerçekten her deplasman yolunda, her maç öncesinde sigaraları içerken sen akıllardasın özgür, şehirlerimizin arasında 1200 km yol var ama emin ol her gerçek tribüncü için unutulmaz bir insansın özgür.

her tesise girdiğimizde düşünüyoruz seni, o kötü haberi aldığımız anı hatırlıyoruz. sonraki hafta senin için 5 ocak stadına açtığımız pankartı.

koca koca adamlar olduk özgür, ama sen bizim içimizdeki çok çok büyük bir eksikliksin. ve koca koca adamlar halen senin yüzünü bir şekilde görünce gözlerini zor tutuyor ki ağlamasın.

http://demirgibiyiz.files...11/c3b6zgc3bcrpankart.jpg
kendisini özleten kardeşimizdir kardeşten ötedir aramızda biliyorum.
Unutmadık,Unutmayacağız.