bugün

babalar gününde babalara gelinecek sınavdır.
diger oss ler gibi olacak sınavdır. her sene aynı sey. daha ogrenemedi su ogrenci milleti.
Lise 4 ü gören neslin gireceği sınavdır.(büyük çoğunluğu onlar * olacak)
üç saat onbeş dakikalık diğer össlerden pek bir farkı olmayacak össdir.

(bkz: yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim)
puanların hayvanlar gibi yükseleceği sınav.
liselerin 4 yıla çıkmasıyla artan öğrenci kalitesi iyileri arasına girmeyi zorlaştıracaktır.
yine babalar gününe gelecek sınav. eğer iyi geçerse babalar günü hediyem hazırdır. lakin kötü geçerse o zaman beni öğle sıcağında çarşıya indirecek sınavdır kendileri.
sol frame de başlığını görünce bile tırsmama neden olan sınav.ve evet bende gireceğim bu sene.inşallah çalışmalarımız boşa çıkmaz.eğer çıkmazsa ver elini uludağ üniversitesi.** *
her zamanki gibi sınava girenlerin büyük bir çoğunluğunu günler öncesinden bunalıma sokacak sınav olacaktır.
2008 öss'sinden daha kolay olmasını beklediğimiz sınav.
soruları her zamanki gibi tübitak ın hazırlayacağı sınavdır.
sorularını kimin hazırladığı cok da önemli olmayan sınavdır. sonucta öss össdir.
(bkz: çalışın çalışın)
yanlış eğitim sisteminin millennium'dan sonraki 9. kurbanlarının girecek olduğu sınav.
sorularını mossad ın hazırladığı sınav.
zerre s.kimde olmayacak sınav. iki sene ebem mikilmiş dersanelerde, biraz da sizinki mikilsin... *
sınav boyunca su ve şeker destekli çeşitli pozisyonlara sokularak bekaretini bozmak için girişilesi sınavdır.
bir an önce gelmesi istenilen sınav. *
2008 yılında yapılan sınav sonrası birçok kişinin, kontejan sayısın artması ve taban puanlarının düşmesiyle üniversiteli olması neticesinden yola çıkarak diyebilirim ki girenlerin şanslı olacağı sınavdır. lakin neticede sınavdır ve de başa beladır. çalışın, çalışmayanları çalıştırın.
sorularını tübitak ve tüba üyeleri ile boğaziçi, odtü ve istanbul üniversitesi akademisyenlerinin hazırlayacağı sınav. dolayısıyla soruların zor olacağı ve pek çok öğrencinin barajı aşamayıp, açık öğretime bile gidemeyeceği düşünülmekte. çok çalışın.
iLK ÖSS'YE GiRiŞiMiN ÜZERiNDEN 10 YIL GEÇTiĞiNi HATIRLATAN ZORLU SINAV . HERKESE DEĞiL HAK EDENE BAŞARILAR DiLERiM . ŞiMDiDEN KOLAY GELSiN .
2008 kadar olmasa da girecek adayların epey bir şanslı olduğu sınav. şu an piyasada mezun öğrenci sayısı geçen seneyle kıyaslanamıyacak düzeyde düştü. örneğin geçen sene 500 mezunu olan bir dersane 150 mezunu zor bulmakta, malumunuzdur kontenjanlar arttı puanlar düştü geçen sene. bu yüzdendir ki girecek adaylar eğer bu sınavı iyi değerlendirirler ve sıkı çalışırlarsa büyük avantaj elde edecekler. 2010 ve sonrasında ise bu sistem oturmuş olacak ve öğrenci sayılarında çok bir değişme olmayacak.
arkadaşlar 2008 öss sinden ak bir şekilde çıkmış biri olarak belirtmek isterim ki ortada şans falan yoktur. hatta bazılarınız çok şanssızsınız , hemen anlatayım .

bu bahsettiğim en şanssız kesim ea cılardır. kendim de bir ea cı olarak az çok bilirimki eğer bir ea cı iyi bir bölüme girmek istiyorsa fen1 den en az bir 10-15 tane yapmak zorundaydı. ama bu ea cılar lise birden sonra fen dersi almamaktaydı ve bu fen1 den sorumlu oldukları bazı konular lise 1 müfredatında anlatılmamaktaydı. şimdi ise 4 senelik sistemde ea cılar 2 sene babalar gibi fen gördü ve her konuya hakimler ; artık bu 10-15 tane fen sorusu onlara yetmeyecek en az bi 20-25 kastıracak söyleyeyim. ve bu da demektir ki bu sene bazı bölümlerde puanlar size şaşırtıcı gelebilir ama yüksek bir ihtimalle biraz yükselecek.

sayısalcılar ise deliler gibi çalışmakta , asıl yarış orda olacak diyebilirim ; onlarda da sıralamayı büyük ihtimal fen2 netleri belirleyecek . çünkü bir fm cinin yaptığı sos1 netini çoğu fm ci rahatlıkla yapabilmekte.

sonuç olarak binlerce kez söylendiği gibi bu bir sıralama sınavıdır, çok yapan öndedir , bitti. yok şans mış , mezun sayısıymış bunlar tırı vırı ; oturun adam gibi çalışın, sözlüğe girmeyin, kafa iznine çıkın. 3-4 sene evvel radyoda zeki kayahan coşkun u dinlerken adam hep öss ye gireceksen dinleme beni derdi millete , bende şimdi diyorumki size şu öss derdi bitene kadar ara verin sözlüğe kendi iyiliğiniz için.

çalışın lan. tümay çözün , güvender çözün , günde iki denemeye girin özel ders alın uyumayın çalışın. ben çektim siz de çekin. haziran da görüşmek üzere ; çektiğiniz stresi izleme şerefsizliği için sınava gireceğim , öptüm .
türkçe'den 28.75
matematik1'den 19
sosyal bilgiler1'den 19.25
fen1'den 2
edebiyattan 29
matematik2'den 7 net yapabilen bir ea öğrencisinin izmir dokuz eylul universitesi maliye bölümüne girebileceği sınav. *
2010 öss'den önce girecegm ilk deneme sınavıdır kendileri..
önceki yıllara göre sistemi farklı olacağı sınav. edebiyat-sosyal bölümündi psikoloji sosyal2 bölümüne aktarılmış ayrıca matematik2 ye 3 adet analitik geometri sorusu eklenmiştir. edebiyat-sosyal bölümünde edebiyat ve sosyal soruları buna bağlı olarak artış gösterecek. örneğin 17 soru geliyordu edebiyattan artık 20 soruya yakın gelecek. sosyalden 10 civarında gelincek. yeni bir anlayış yağnii.
soru sayılarındaki oranlarda değişim yapılmıştır. mat 2' ye yeni konular eklenmiştir. vektör, hiperbol, çemberin analitiği gibi. ayrıca fen 1 ve fen 2 deki fizik, kimya ve biyoloji sorularının sayıları da eşitlenmiştir. bir söylentiye göre de mat 1' deki 9 geometri sorusu kaldırılıp, tüm sorular matematik olacakmış. hadi hayırlısı ne diyelim..