bugün

Süper kahraman olsa bile dayak yer,üzülür,terk edilir,bunalıma girer kısaca bize en yakın olan kahramandır.
Çizgiromanını okumaktan vazgeçemediğim Adem'ül-Haşarat'tır.
büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğini acı tecrübeyle farkeden ama sonra özümleyip hayatının felsefesi haline getiren sempatik kahraman.

--spoiler--
(bkz: peter parker)
--spoiler--
orjinal adı spider-man olan çocukluğumuzun en büyük kahramanlarından biri.
Kahramanlar arasında 'gerçeğe' en yakın olanı. Benim için süper kahraman. *
türkiye'de erkek çoçuklar tarafından en çok sevilen süper kahraman olma özelliğini ben10'e kaptıran süper kahraman.
Kahramanım.
hayal dünyasında yaşıyor pezevenk. ortam şebeği olmasından ötürü boyle hayallere dalıp şizofrenin teki olup çıkmış.
Havuçlu'nun hıyarlı'ya hitap edişi. "Spaydi" iğrençtir.

(bkz: spaydi)
(#64422)
(bkz: örümcek adam ın ölmesi)
radyasyonlu bir örümceğin ısırığı ile mutasyona uğrayan bir insanın kahramanlıklarının anlatıldığı çizgi roman efsanesi.
artik siyahi ve eşcinsel.
türkiye'de olsaydı muhakkak bir elektrik teline takılıp çarpılırdı. *
uzun zamandır çıkmıyordum çatıya. halbuki ne yaşanmışlık vardı kırılmış kiremitlerin her birinde, ve iki parmak toz tutmuş o tavan arasında. güvercinlerimiz vardı bir ara. birinin cinsi miskiydi. ayağına ip bağlayıp uçurmaya çalışıyordum; uçurmuştumda, ama planladığım gibi değildi. ucu boşalmış ip yere doğru süzülürken "aaa... kaçtı lan" demiştim, ebleh ebleh bakmıştım kuşun ardından. 5 virgül bilmem kaçlık depreme de orada yakalanmıştım. allah allah sesleriyle, merdivenlerden üçer beşer indiğimi hatırlıyorum.
bunları düşünürken; bir yandan telefonun ışığıyla, kırdığımdan beri tamir edilmeyen tavan arasının kilidini açıyordum. çok fırça yemiştim bu kilit yüzünden. herkese kolaylık olmuştu ama. hem bize, hem de kuşlarımızı çalan o pişkin hırsıza. neyse...
tavan arasının kesif bir kokusu ve yüz yıllardır girilmemiş gizemli bir oda izlenimi bırakan iki parmak tozu vardı. çatının kapağını kaldırıp yukarı çıktım. sigaramı yaktıktan sonra, sırtüstü yatarak mehtabı seyre koyuldum. küçük ayı, büyük ayı, ayılar da ailecek gökyüzündeydi. sonra bir ses "ateşini verir misin?" dedi. dolunayı arkasına almış, kafasında maskesi olmayan örümcek adam, o bilindik fotojeniklik duruşuyla bizim bacanın üzerinde oturmuş, sağ elini bana doğru uzatıyordu. çakmağı çıkartmaya üşendim, "külünü düşürme!" diyerek yanan sigarayı uzattım. bileğinden ağ fışkırtıp elimdeki sigarayı çekeceğini düşünüyordum. "kapsülüm bitmiş, atı ver bi zahmet" dedi. eliyle de gösteriyordu nasıl atacağımı. karşımdaki örümcek adam değil, erdal bakkaldı sanki. attım ben de. hiç fantastik değildi.
karşımda saçı sakalı bir birine karışmış örümcek adam oturuyordu. belki de pitır parkır demeliyim bilmiyorum. ben abi diyordum. benim çocukluğumda üniversiteye gidiyordu, şimdi kırkında vardır herhalde.
sigarayı çekişinden morelinin bozuk olduğunu anlamak güç değildi. "hayırdır abi" diye sordum. "boşver" dedi. ben de boşverdim. anlamayacak bir şey yoktu aslında. en son okuduğum haberlere göre eski örümcek adamı silip, yeni bir örümcek adam almışlardı. hem zenci hem de gay. hiç bir şey koymaz da gay olması koyardı insana, bunca senelik bir itibar var nihayetinde. olmamalıydı böyle bir şey. kendi kendine söylenmeye başladı oda: "nasıl yaparlar bunu bana! nasıl yaparlar!"
"takma kafana abi, hayat devam ediyor" dedim. "eskiden beni severlerdi, şimdi taşlıyorlar" diye söyleniyordu. "nasııl!?" dedim. "sabah edirne'de selimiye camisinden su içmek için durduğumda çocuklar beni taşlıyordu, zor attım minareden kendimi" "hayır yüksek bina da yok ağ atıp kaçayım"
"şeytan sanmışlardır abi onlar, alışık değiller" dedim. "sen de zıplayıp hoplama, ayağın bi yere bassın"
"haklısın galiba" dedi.
"haklıyım tabi, neyse ben üşüdüm eve gidiyorum. hadi allah'a emanet ol"...
(bkz: spider man)
sinemada ki evrimi;
görsel
ne ekmek yediler be arkadaş senin üzerinden, yazık değil mi sana be kardeşim diye ağladığım karakter.
kader ağlarını ördü bu adam üzerine. adam gibi adam hakkı bulut.
Bu gece yazarların sardığı süper kahraman. Amk biri kürt yapar,digeri sarılıp işe gider manyak mısınız la.
amerika'da iki popüler serisi olan çizgi film kahramanı.
ikisi de aslında farklı evrenlerde, farklı evrenlerdeki new york'ta kahramanlık yapar.
yazarların hangisini kastettiğini sormak lazım.
mesela filmi son çıkan örümcek adam "the amazing spider man" serisindeki, bu bahsi geçen evrendeki örümcek adamdır. ki sevgilisi marry jane watson değil, gwen stancy'dir.
acaba örümcek adam derken bunu mu, yoksa marry jane ile çıkan diğer evrendekini mi kastediyorlar?
sormak lazım.
zira hepsi ayrı kişiliktir.
trafikten bunalmış, büyükşehirde yaşayan biri olarak, ağ atması sebebiyle her daim kıskandığım çizgi roman kahramanı.
star tv'de yayınlanan film. evet.
ilk devşirme süper kahramandır. ilk işi namaz hocalığı olmuştur. http://doganozcan.blogspo...az-ve-diger-devsirme.html
(bkz: örümcek adam ın baxter binası na gelişleri)
Beğenmediğim sinema filmi karakteri. Atıyorum Ben Örümcek Adam olsam her sabah 8'de takım elbise ile evden çıkar, akşam 5'e kadar dışarıda dolaşır, yollardaki tehlikeli virajların yanına, parklardaki eskimeye başlamış salıncak zincirlerine, yüksek köprülerin altına hatta sokak sokak ev ev dolaşıp çocukların düşüp yada çarpabileceği her yere ağ atardım, halk kahramanı dediğin biraz halkın içinden gelmiş gibi davranır! Öyle kıçında kırmızı don mavi taytla sörf yapan cin kovalayim, yok efendime söyleyim 2tane hırsız yakalıcam diye trafiğin ortasında seyir halindeki arabaların tepelerine zıplayim falan bize ters! Hem zaten benim yöntem ile Türkiye gibi yerde daha fazla can kurtarmak garanti, ters takla atıp 0-6yaş arası iki velede hava atacam diye kendime ''Görevini suistimal ediyor pezevenk! Allah'ın verdiğinin kıymetini bilmiyor! Mundar ediyor caaanım ağları, hep dağa taşa fıcıtıyor!'' dedirtmem ben kimseye!