bugün

entry'ler (63)

insanın kocasının doğumgünü olması

olmamasından iyidir.

vodafone

bugüne kadar hep vodafone kullandım pek bi memnuniyetsizlik yaşamadım ta ki kendilerinden bi isteğim bir talebim olana kadar. anladım ki mevcut müşterilerini kaybetmekten korkmuyorlar. cep kamu diye bi tarife kullanıyorum internetle vs ödediğim fatura aylık 80 tl yi buluyor, öyle pek telefonla işi olan biri de değilim. birazcık internet birazcık konuşma süresi bana yeter de artar bile. baktım tv de reklamlarda diğer operatörler max 25 tl ye bu işi çözmüşler. bende kendi operatörümü aradım bu durumu belirttim bana başka bi tarife sundu fakat sunduğu tarife de pek avantajlı gelmedi bana başka bi tarife olup olmadığını eğer yoksa hat değiştirmek durumunda kalacağımı söyledim , daha uygun bir tarife sunamayacağını söyledi bana müşteri temsilcisi. ertesi günde müşteri hizmetlerinden arandım, 65 tl ye bana daha uygun tarife sundu, arayan kişiye de söyledim 65 tl benim için avantajlı değil, başka operatörler çok daha uygun fiyatlar sunuyor, bu şekilde olursa hat değiştirmek durumunda kalacağım dedim ve bunu tehditkar bir şekilde değil gerçekten derdimi anlatmak için söyledim ama müşteri temsilcisinin verdiği cevap şu oldu; ''o zaman hattınızı değiştirebilirsiniz çünkü daha uygun bir tarife yok''. bu gerçekten bir müşteriye söylenmeyecek uygun olmayan bir cümle. hem yardımcı olamayıp hem de akıl veriyor. yani gidersen git pek umrumda değilsine getiriyor bunu bana göre. bana da tek bir iş kaldı, hemen gidip hattımı değiştiriyorum.

schafer

seda Sayan'ın 5 evlilik yapıp 2 karısını öldüren adamı programına konuk edip tepki çekmesiyle beraber programdan sponsorluğunu iptal eden firma.

entry iyi oylanınca mutlu olan yazar

artı ve ya eksi farketmez yeterki oylandığını bileyim ama sözlükteki oylama oranının düşük olduğunu düşünüyorum.

berkin elvan

Gezi Parkı eylemleri sırasında evinden çıkıp ''ekmek'' almaya giderken polis tarafından başından gaz kapsülüyle vurularak komaya giren, cumhurbaşkanı tarafından, olaydan 267gün / 3 mevsim sonra ailesine geçmiş olsun demek için aranılan, 45 kilodan 16 kiloya düşen küçük vücudu daha fazla dayanamayarak 269. günde aramızdan ayrılan küçük, çok küçük bir çocuk. sanki bir suçu günahı varmış gibi mekanı cennet olsun bile diyemiyorum, biliyorum cennete gideceksin, senin yaşındaki bir çocuğun ne günahı olabilir ki.

4 kelimeyle gün özeti

bitse de gitsek artık.

mehmet erdem

söylediği olur ya isimli şarkı kesinlikle düğünümde ilk dans şarkım olacak.

sattas

geç keşfettiğim , süper grup.

doksanlar

Oyunculukarin vasat oldugu ve aslinda pek bir konusu olmayan dizi. Konusu doksanlar diyenler olacak, bana gore konusu degil sadece adi doksanlar.

doğum kontrol hapı kullanan bayan katildir

çocuklara bakacak gücü olmadan 10 çocuk doğurup, karınlarını doyuramayan, yakacakları olmadığı için gece yatarken soğuktan üşümelerine engel olamayan (belki de umursamayan ),10unu da okutamayan, okuttuklarının da ihtiyaçlarını karşılayamayıp diğer çocuklardan eksik kalmalarına neden olan, çocuğunun anne -babaya olan duygusal ihtiyaçlarını karşılamadıklarından (10 çocuğun hangisiyle ne kadar ilgilenilebilir) çocuklarda hep bir duygusal boşluk bırakan, kızın 18'ine bile gelmeden kaçıp evlenmesine, bir sene içinde daha kendisi çocukken, çocuk doğurmasına sebep olan aileden, daha masum olan durum.

hayat felsefesi yapılacak en güzel söz

seven .ikilir, .iken sevilir.

telefonu yere düşürmek

''hayyy si.im ya'' dediğim durum.

müşteri gelmeyen dükkan

oturduğum semtte evimin civarı hep kafelerle dolu. ne zaman o kafelerin önünden geçsem ilk defa görmüş gibi hep şaşırıyorum içleri hep boş. nasıl geçiniyor bu insanlar diye düşünüyorum, kendi derdimi unutup, kafe sahiplerine üzülüyorum bile. ama onlar hallerinden gayet memnun görünüyorlar. müşterisizliğe rağmen etraftaki kafe sayısı hergeçen gün artmakta. bi işler dönüyor ama hadi hayırlısı!

son bisküvinin batırılan kahvenin içine düşmesi

Kahvenin istemeden dokulmesiyle biskuviye dair umutlarin tamamen bitmesine sebebiyet veren durum.

uzun yol otobüs yolculuğundan bir kızla sevişmek

Kizlar firmanin ikramiysa daha da guzel olabilecek durum.

güneşi beklerken

Iyice kavak yellerine baglamis dizi. Kavak yellerinde de en son kimin kiminle ne yaptigi belli degildi, gunesi beklerken, kavak yellerinin devami gibi.

beyoğlu rapsodisi

birkaç yıl önce okuduğum Ahmet Ümit romanı.
romanı beğenmiştim ama hatırladığım uzun uzun anlatılan beyoğlu betimlemeleri. ne yalan söyleyeyim bazen betimlemelerden sıkılıp sayfa atladığım, betimlemeleri geçip konuya gelmek istediğim çok olmuştu.

tipim degilsin diyen kadına verilecek cevaplar

-ne veriim ablama?

son zamlara karşı göt kılları yorumları

ben hep 50 tl lik yakıt alıyorum, zamlardan etkilenmiyorum.
(bkz: alım gücü)

onuncu neslin hep ezik kalacağı gerçeği

5 dakikada yazar alan sözlükte üzülmemeyi gerektiren durumdur. şimdi binlerce onbirinci nesil alınır, bizde rahat ederiz.