bugün

kelimelik programının kelime olarak kabul etmediği kelime.
zamane gençliğin, literatür sahasının temelinde yatan kelime, dağarcığın gelişmesine yol açan ağacın dalları gibi.
masumane;
öpebilir miyim?
sorucuğunun, masumane cevabıdır.
klibinde 1:27'de görünen varlığın ne olduğunu hala çözemedim. ismini söyleyene minnettar kalıcam.
tarkan şarkısı.
budur.

bu yeni ben de kim
aynada bakıştığım?
bu yeni ben, ben miyim
kendimle tanıştığım?
dünümle bugünüm
can ciğer kuzu sarması
geç oldu temiz oldu
geçmişimin karması
yıkadı günahlarımdan
beni masumiyeti
cennetten gelen
bir melekti sanki
her şeyim tastamam
yapmaya çalıştığım
yazlığım kışlığım
bir de yanına yakıştığım
dünümle bugünüm
can ciğer kuzu sarması
geç oldu temiz oldu
geçmişimin karması
yıkadı günahlarımdan
beni masumiyeti
cennetten gelen
bir melekti sanki
ben o şelale saçlara
o ay, o hilal kaşlara
o süzme bal dudaklara
öp öp öp öp doyamadım
sütten ak o gerdana
bir çıkar ki meydana
gel de uyma şeytana
bak bak bak bak duramadım...
aynı bi umbrella gibi gizli mesajlar veren ama çok az bi azınlığın anlayabildiği mesajlar veren çok hit yapmış ergen şarkısı.
Şelale kelimesinin yerine şahane kelimesinin olması gerektiğini savunanların sayısının bir hayli artmış olduğu şarkı.
öp kısmına kadar harika olan şarkıdır.
tarkan ın karşımıza her zamankinden de taş çıktığı klibe sahip güzel şarkısı. ayrıca bu şarkıyı da kendisine armağan ediyorum. "o gözlere bak bak bak bak doyamadım" kısmını özellikle.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=Pw--VCbfqnE)
klibinde merhaba deyip iki kelam ettiği sekreter kılıklı gözlüklü bayan hemen oracıkta saçını başını dağıtıyor tarkan da onun yüzüne karşı şarkının sözlerini söyleyip oradan ayrılıyor. ve bu bir klip oluyor.

biliyor musun, ben hayatımda bir kızın yanına gidip merhaba dedikten sonra kızın kendisini dağıttığına hiç şahit olmadım.
nakaratı en çok götten sallanarak söylenen tarkan şarkısı; ama güzeldir o ayrı.
nakaratı azerice olsaymış sırıtmayacakmış gibi bir hali olan tarkan şarkısı.

klibinde tarkan'ın özgüven patlamasını izleyebilirsiniz. o nasıl kendinden emin tavırlar? aile arasında çekilmiş gibi bi gram sıkıntı yok suratta arkadaş. sen mi kamerayı çekiyosun?
görsel

görsel
birçok insan gibi yıllar sonra bir tarkan şarkısı dinlememe sebebiyet vermiştir. bi tane bile pop şarkısı dinleyemeyen biri olarak hem de.
kendisini çok sevmeme rağmen bir kez bile klibini izlemediğim şarkı. tarkan güzel şarkı yapmış ama allah için.
yapmaya doyulmayan eylem.
tarkan hayranlarını şeytanın safına davet eden şarkı.
--spoiler--
sütten ak o gerdana
bir çıkar ki meydana
gel de uyma şeytana
--spoiler--
tarkan yine yaptı yapacağını.
alfabemizin ardışık iki harfi.
2 harflik bir kelime ile "öp" desen öpemem, olmaz* şarkı sözünü bana hatırlatır, içimi acıtır. cenk bey' e kınamalarımı iletirim beni 2 harfle bile bu hissiyata soktuğu için.
ilk kez tarkan konserinde dinlediğim ve sonradan kilibini izleyip beğendiğim şarkı. konserde basdab dolayı sözlerini anlyamamıştım gerçi.
tarkan ın on numara şarkısıdır. süperdir bi türlü ezbelenmez. çok söz var nakaratı bi tuhaf ama güzel.
(bkz: öpüjem)
şarkı eğlenceli dinle ve bitsin, klibi de hoş ama o tarkan'ın kızlarla bir kadınmış gibi flörtleşmesi ne anlayamadım.
sanki britney girmiş herifin içine de karşı tarafın çenesine dokunmalar, sandalyede oturan kişinin yanına sırnaşmalar felan.

yani kısacası klibi ile ben kızlarla yatıp, kızlarla günümü gün edip yaşıyorum tedavi olduktan sonra gibi göz boyamaya çalışmış.

yersen tabi!!
eğlencelik tarkan şarkısı ve klibi. yalnız ilginç nokta, klip boyunca tarkan lüks araçlara binip inerken klibin sonunda taksiye binince pek bir manasız geldi.

edit akbayram: porsche'u kendi kullanıyormuş. diğer hepsi şoförlü araçlar.

http://www.seboisttayfa.com/tarkan-op-klibi.html