bugün

entry'ler (250)

çaresizliği anlatan en iyi cümle

Benden adam olmaz!

izmirde satılan bomba denilen tatlı

Boyoz hamurunun içine nutella veya vanilyalı krema koyup üstüne de fıstık parçacıkları serpiştirilmiş tatlımsı, her pastanede büyük harflerle atom çıktı yazısı asıp bir heyecanla alınan, duyulan heyecanın fiyaskoyla sönmesine neden olan tatlımsıdır efenim.

ikinci gezi için tomar tomar para dağıtıyorlar

Velev ki para dağıtılıyorsa akp’lilerin 2. Geziyi başlatacakları öngörülmelidir.
Makarna için oy verenler akp’lilerdir.

Zira geziye katılıp para alanı ne gördüm ne duydum.
Cebimizden para vererek yiyecek götürmüşlüğümüz var.

bisiklet sürerken iki eli bırakmak

Denge işini kavramış, işi artizliğe çevirmiş bisiklet sürücüsünün zevkle yaptığı hareketlerdendir.

Bir de motosiklet kullanırken bırakmak vardır ki evlere şenlik dadından yenmeyecek düzeyde mutluluk verir.

sözlük yazarlarının itirafları

Selam itiraf. Çok uzun zaman olmuş yazmayalı. Açıkçası iki kelam muhabbetin belini kırabilmek için giriyorum sözlüğe. Ancak sözlük yazarları bir garip. Kadın erkek farketmez mesaj yazıyorsun özelden, sokaktan geçen biri yazmış gibi algılayıp, geçiştirici cevap veriyorlar. Halbuki ben muhabbet etmek için mesaj yazıyorum.

izmire yeni taşındım. 3 ay oldu. Yeni motosiklet aldım. Yeni bir motosiklet grubuyla tanıştım. Ancak üniversitede ki motosiklet klübü arkadaşlıklarının tadını veremiyecekler gibi hissediyorum. Sanırım bir düzen olmadığından kaynaklanıyor. Zaten klüp de değiller.

Yeni taşındım dedim ya, üniversiteyi izmir de okumak varmış. Zira lisede ki arkadaşlarımın izmir de okuyanları da mezun olup başka şehirlere gittikleri için hiç tanıdığım kalmamış.

Bir çay içmeye gideceğim kimsem yok. Kordondan geçerken arkadaşım olmamasına öyle üzülüyorum ki...
Yok canım o kadar da üzülmüyorum. Sadece arkadaş istiyorum. Ama böyle her saçmalığı yapabilecek, gerektiğinde ciddi konuları konuşabilecek. illa olaylar sevişmeye kaymayacak. Sonuçta arkadaş istiyorum. Fakbadi ya da sevgili istemiyorum. Ha yeri gelir muhabbeti yapılır.
Sevişecek kız çok da, yukarda yazdıklarımı yapabilecek bir arkadaş yok.

ilk hamleyi kızdan beklemek

Kızı kaybetmek istememenin belirtisi olabilir.
Ya da egosunu tatmin ediyordur.
Denebileceklerdendir zira.

aşkta gurur yapanlar

Seviyosan git konuş bence lafının anlamını anlamayanlardır.
Şayet sevmenin ne olduğunu anlamayanlardır.

kadın yapınca iyi erkek yapınca auvvv

Snapchat efektleri kullanmak.

snapchat efektleri kullanan erkek zekası

(bkz: kıskananlar çatlasın)
Gayette hakkı olan istediğini istediği yaşayan erkek zekasıdır.

bencillik yapmak istiyorum. Ama bu bile bencillik değil. Babamla birlikte yaşamak istemiyorum.
babamı sevmediğimden değil. seviyorum. ama bu farklı bi duygu ben eski hayatımı istiyorum.
ama bu olurkende babamla annemin barışmış babamın annemin ellerindeykenki şekilde olmasını istiyorum. eski evimi istiyorum. özgürce, paramca yaşamak istiyorum. moralim bozuk telefonda birine bişeyi anlatırken televizyonun sesinin kısılmamasını istiyorum. ya da bir şeyi anlatırken aşağı odaya inmeden anlatabilmek istiyorum. arduinoyla uğraşıp kod yazıp düşündüğüm projeleri gerçekleştirebilmek istiyorum. ama yapamıyorum. zihnim o kadar meşgulki yeni birşey öğrenmeme o şeyi kavramama engel oluyor. istediğim şeyi istediğim zaman yapmak istiyorum. mesela araba almak istediğim zaman hevesim kırılmadan milyar tane laf duymadan yapmak istiyorum. sonra hevesim kırılıyor isteğim kalmıyor. işte hep ben bu noktada arabaya kavuşmuş oluyorum. ya da şimdi motosiklet almak motovlog çekmek istiyorum. ama arabayı satmam gerekiyor. verdim satılığa üstüne para kalması gerektiği için değerinin üzerinde satmaya çalışıyorum (tıpkı değerinin üzerinde satın aldığımız gibi!) olmuyor. herkes benim gibi enayilik yapıp sonradan heveslenipte birine kıızılması üzerine almıyor demekki arabaları. hep hatalar yapıyorum. yaptığım hataları düzeltmek istiyorum. ama bir başka olayla karşılaşıyorum ve sürekli hatalarımı yineliyorum. öyle zamanlar oluyor ki yaptığım hatadan ders çıkarmam gerektiğini bildiğim halde hatadan ders almaya vaktim olmadan yeni bir hata yapıyorum.
evimde canım istediğinde bira içmek istiyorum. ama babam olduğu için yapamıyorum. çünkü ben içersem ona da almam gerek. canı istiycek biliyorum. bana denilen laf şu al sen iç odanda. baban ne dicek. babamın bişey o an demiycek ama bi başka zaman sen geçende içtin canım çok istedi söyleyemedim. hadi bugün de canım istedi al gel içelim dicek. tamam dicem kıramıcam ben 1 tane bile içemezken (ben içmeyi istemediğim için ) babam 6-7 taneyi içecek tabi bu arada sürekli bana bahsedecek şöyle yaptım sen yapma ben yapamadım sen yap. annenle beni barıştır. bu aileyi topla. sen bu ailenin benden sonraki erkeğisin ben toplayamıyorum sen yap. ben yapabilcek olsam 1324213423 gün önceden yapardım diyemem. desemde kızar bana sinirlenir. beni suçlar. ben ayırdım sanki de benim barıştırmam gerekiyormuşçasına.
ben kendi istediğimce yaşamak istiyorum. ders çalışacaksam canım istediği için çalışmalıyım. dışarı çıkacaksam canım istediği için çıkayım. kısacası ben birşeyi yapmayı ya da yapmamayı canım istedi için ya da istemediği için yapayım ya da yamıyayım.
halbuki hayatım çok uzun zamandır böyle değil. birçok şeyi bir başkası yapmamı istediği için yapmak zorunda kalıyorum. çünkü içimdeki istek alındı. bazı şeyleri yapabiliyorum ama nadir oluyor.
onları da zaten ağız tadıyla yapamıyorum. hep bi başkasının yapmak istediğim şeylerde hah yapınca nolcek demesi o kadar bunlatmış ki beni. her hareketimde heh yapsam nolcek diyorum. eskiden arabayı alıp biryerlere gidip oradan manzaraya bakıp rahatlamayı hayal ederdim. şimdi arabam var ama dışarı çıkıp o yeri bulup gelmek beni rahatlatmaktan çok üzüyor isteksizleştiriyor. çünkü bu araba alındığında yalan söylendi. alındığında kredi çekilerek alındı ve öderken zorluklar yaşattı. alındığında masraf gerektiriyordu istediklerimden vazgeçip masraflarına para yatırdım. şimdi ise satmam gerekiyor. çünkü kendi isteğimle alınmadı. sürekli ilerde düzelir ilerde düzelir denildi. ilerisi geldi ne düzeldiği vaaar ne de benim düzelmiş olsa bile sürme isteğim var.
dışarı çıkmak evde durmak birşeylerle uğraşmak istemiyorum. ya da uğraşmamak istemiyorum. çünkü içimdeki istek heves ne denilebilirse bu konuda iste o kalmadı içimde. bunu yazarken bile istemiyorum. zaten kimseye derdimi anlatamıyorum. çünkü o kadar çok birikmişliği var ki içimde hatırlayamıyorum birine bişeyi anlatırken. araya da tonla laf giriyor hadi benim mutsuluğum yine yoksayılıyor. çok sıkıldım bunaldım.
kendimi bu işten nasıl kurtarırım bilmiyorum. yazdıkça da rahatladım. ama rahatlamak çözüm değil. rahatlamak sadece bu dertlerin su yüzüne çıkmasının ertelenmesi demek. yarın yine karşılaşıcam bunlarla. kitaba başladım endişe ve stresle başa çıkmak diye bi kitap. orada diyor ki yarın yine karşılaşıcam diye endişe etmeyin ne geçmişte kal ne de geleceği düşün. sadece bugünü yaşa diyor. doğru birşey dediği. ama ben bunu yapamıyorum ki. sürekli istemediğim ya da birbaşkasının istediği şeylerle yaşamak zorunda kalıyorum. evet kim böyle değil ki dimi. banane başkalarından. herkes böyle yaşıyor. herkes yaşıyor diye bende yaşamak zorunda mıyım. değilim istemiyorum. ben başa çıkamıyorum arkadaş böyle şeylerle. böyle şeylerle başa çıkmak ya da buna mecbur kalmak canımı çok sıkıyor hiç istemiyorum. beni öldürmeyen şey güçlendirirmiş. ben hergün bu şeylere karşı mücadele ederken gücümü kaybediyorum. böyle şeylere dayanmışım bak ne kadar güçlüymüşüm ki gücümü kaybediyomuşum diye düşünenler çıkar birilerine desem. bu nası bi mantık ya. benim gücüme güç katmam gerekirken güçlüymüşümde gücümü kaybetmem çok iyiymiş. bu nası bişi ya. daha iyisi olması varken niye daha kötüsü olsun diye düşünürüm hep. yukarda yazdıklarımda da böyle olmaması varken neden daha kötüsü oluyor derim. bir de şu var daha kötüsü de olabilir sağlık bozulabilir birini kaybedebilirsin. evet o daha kötüsü. gün gelecek bu da olacak. ya da olmuşta olabilirdi de. ama şuan şu günde bu olmadığına göre seviniyorum. ve başka bir kötü olayın olmasına da üzülüyorum.
neyse bunu burda bırakıyorum. abi sürekli yanıma gel sürekli yanıma gel. gelmiycem ya gelmek istemiyosam gelmek istemiyorumdur. ya niye algılatamıyorum istemiyorum ya istemiyorum. her istemiyorum deyişime tamam deniyor ama aradan 5 dk geçmeden bak istiyosan hadi kalk gel. lan gelmiyecem işte gelmiyecem. istemiyorum istesem zaten çıkar gelirim. iyi gelmiceğini düşünüp gelmiyecem ya gelmiyecem gelmicem gelmeyeceğim. başka nasıl anlatılır ki bu . nasıl anlatılabilir. gelsemde birşey değişmiyor işte. daha bugün görüştük ne değişti? hiçbirşey. çünkü gelmek istemedim. çünkü sürekli benim isteğim dışında bi yere çağrılıyorum ve gitmek zorunda kalıyorum. ama istemiyorum gelmek gitmek istemiyorum. isteklerim alındı elimden ya.
ha şimdide babam içerde yanına gitmiyorum diye de moralim bozuluyor.
istemiyorum ama gitmem gerekiyor diye düşünüyorum. yanlız bırakmakta gelmiyor içimden. istemiyorum ama istiyorum. kafayı mı yiyorum?

anlatım bozukluklarının ve imla hatalarının babasını yaptım biliyorum ama affola. içimi dökebileceğim tek yer burası gibime geliyor. çünkü içinde anneme babama ablama ve sevgilime dair suçlamalar yer alıyor. bunları onlara söylersem ne düşünürler bilmiyorum ama bana küsüp darılabilirler. anlamaya çalışıp anlamayabilirler. anlayadabilirler. çözümde bulablirler. çok sıkıldım çoook.

hayret arkadaş ya. aldığım bin lira maaş var. işçi bayramında çalıştığım yetmezmiş gibi birde pazar günü sabah 9 akşam 7 çalış. Mühendis adayıyım birde.Peki ben ne zaman dinlenecem de yaptığım işi kaliteli bir şekilde yapacam?
Patronumda mühendis bu arada.
Ben anlarım öğrencinin halinden der hep.
Demek patron bole bişeymiş.
Ama yok bu çocuğun hayalleri vardır, dinlenmesi gerekiyordur, sosyal hayatını da devam ettirmesi gerekiyordur. Peh ortam olmuş kapitalizm bende hala hayal aleminde yaşıyım. HI HI evet.

abdestli sözlükte küfür etsem abdestim bozulr mu

(bkz: huzur&irfan) tarzı sorulardan biridir efendim.

akp li olmanın verdiği müthiş his

Narsist kişilik bozukluğuna bir adım kala hissedilecek olandır.
(bkz: tüm dünya lideri)
(bkz: en iyi biz biliriz)
(bkz: herkes ona aşık)
zamanı gelipte 5 tuşuna basıldığında, o hissi müthiş diye tanımlayanlara, götümle güleceğim histir efenim.

chp ye oy verenlere hakkımı helal etmiyorum

(bkz: ayyy gotuuum)
Etmezsen etme, sen ki agzina doladigin 'hak' kelimesine hakaret ediyosun dedirten deli sacmasi laf silsilesi..

artık anladım sözlük. ben yaşamayı bilmiyorum. kendimi hiç tanımıyorum.
birşeye başlayıp yine yarıda bırakacam diye korkuyorum.

5. sınıfı okuyorum sözlük. 2. defa aldığım bölümün en zor derslerinden, 4. sınıf dersinin vizesinden yine gittim mal gibi 20 aldım. '20' yi görünce kaynar sular başımdan aşağı döküldü.
çünkü 70 80 bekliyordum sınavdan.
tüm derslere git.
vizelerden 2 hafta önce çalışmaya başla.
sonuç ne yine başarısızlık.
ne yapacağımı bilemedim. kendimi hiç bir yere, kimseye ait hissedemedim.
okurken çalışıyorum, araba aldım , köpeğim var , dünyalar tatlısı sevgilim var, ailemle yaşıyorum ki yeni geldiler ben okulu bitirebileyim diye. ablam burada eşiyle bir.
herkes bana yardımcı olmaya çalışıyor( annem ve babamın ayrılmak istemelerini saymazsak tabi)
insan tüm bunları düşününce güzel bir hayatım var diyor.
sonra tüm bunlara 4 elle sarılıyorsun. elinden geleni yapıyorsun.
yine bir hüsran.
sürekli bu şekilde olması beni herşeyde başarısız olacağım inancına itiyor.
başarabilmeye olan umudum her geçen gün azalıyor.
bunun için psikologa gitmeye karar verdim. fakat ücretleri çok yüksek buna bütcem yetmiyor.
şuan tamamen yardıma muhtacım. fakat danışabileceğim hiç kimse yok çevremde.

inan sözlük şuan ne yapacağımı hiç bilmiyorum.
çıkmazdayım ve daha da dibe batıyorum..

lada niva

1976 modeli ile 2012 modeli arasında birkaç fark bulunan,ki bunlar arka stop lambaları motoru ve ön konsol değişikliğidir.
dış görünüşündeki olmayan değişimin nedenini sosyalizmin etkisine bağlarım.
neredeyse gidemeyeceği yer olmayan, halk içinde ' you can go fast, but ı can go anywhere ' sloganıyla anılan, ülkemizde dağ keçisi olarak adlandırılan , parçaları ucuz ve kendisi ucuz olan, sahip olduğum araçtır kendileri.
normal bir asfaltta normal bir arabayla inmeye cesaret edemeyeceğim eğimdeki yoldan, çamurlu yol ve yağışlı havada tereddüt etmeden inip çıkabildiğim bir araçtır.

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

meeting in ülkemizde miting haline devşirilip, kullanılıyor olması.

2014 te kişi başına gelirin 11 000 dolara ulaşması

Ne yani ülkenin toplam gelirinin 77 000 000*11 000 =847 000 000 000 dolar olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun ?
847 000 000 000*2,2261= 18 855 067 000 000 000 TL midir yani?

rosava

Mevcut hükümetin yakında düşeceğini görmek istemeden hükümetin ekonomi politikalarını başarılıymış gibi anlatmaya çalışan ve mükemmel bir ekonomiye sahipmişiz algısı yaratmaya çalışan yazarımızdır. Ayrıca şuan içinde bulunduğumuz dış politikanın ekonomizi kötüye götürdüğünün ve buna sebep olanın mevcut hükümet olduğunu bilmeyen yazarımızdır.