bugün

Sayılan bütün aktiviteler beni hayata daha çok bağlar.
Ölmek tabii ki.
ama yine de - keşke dememek için gerçekleştirlmesi yaşanması deneyimlenmesi gerekenler.

harekete geçmek gerek.
eylem vakti.

https://m.youtube.com/watch?v=2Vq1pdAHBcs#

herkeste olan liste.
Yapmak istediğim herşeyi yapmak.
iman,nasuh tevbe,salih amel.
mangal.
Yaşamak.
Kesinlikle bir tanesi bozuk para yok sakız vereyim diyen bakkala sakız ile para ödemek.
kapadokya'nın incisi ve dünyanın en büyük ikinci kanyonu (bkz: ıhlara vadisi)ni gezmek olmalıdır.

görsel
barselona sokaklarında gezmek, balkanları tekrardan görmek, hindistan a gitmek, arkada hayatının filmini bırakmak.
LSD kafasını yasamak.
Iron maiden'la sahneye çıkmak isterdim. Steve harris'in bas gitarını bana hediye etmesinide isterdim.
Uçuş dersi almak . Anca param olduğu müddetçe gerçekleştirebileceğim bir hayal .
bu ülke vatandaşlığından çıkmak.
Yüksekten paraşütle atlamak.
Başarabilirsen eğer gözünü seveyim mutlu ol.
baba olabilmek.
eşinle kızınla/oğlunla beraber bi aile olabilmek.
vakit gecirebilmek misal
anneanne/babaanneyi ziyarete gidebilmek.
kızını okuldan almak
oğlunun büyüdüğünü görebilmek.
kısaca evlat sevgisini tatmak.
Grup sex.
listenin son maddesi tövbe etmek olmalıdır.

ayrıca (bkz: aramaya inanmak)

(bkz: ölmeden önce yapılması gerekenler)
cıplaklar kampına gidip cıplakkende sadece insan olabildigimizi farketmek.
Namaz kilmak oruç tutmak zekat vermek hacca gitmek kisaca allah a iyi bir kul olmak.
hic tanimadigim biriyle bi anda hic bise soylemeden öpüsmek.
beyaz sarayın önüne bağdaş kurup son nefesimi verene kadar " ne siktiniz beeeee. " diye bağırmak.

james alan hetfield kapısına dayanıp ölümüne birebir akustik nothing else matters isteğinde bulunmak.. ölücem abi, etme eyleme.

başbakanla birebir görüşme talep ederim birde. birader ölücem zaten, sayılı saatlerim var şurada... anlat hele, sen niye böyle yapıyon bre gafil ?! demek.
Buyuk abdeste cikmak mumkunse sayet.
kendimi kaybedene kadar icmek.