bugün

allahın belası, öğrencinin bir numaralı sorunu, okulun işkencelerinden birisi...
(bkz: ödev kontrolu)
öğrencileri okuldan soğutmak için yaratılmış, hocanın manyaklığına göre okuma parçasından 25 analitik testini bir günde deftere çözmeye kadar değişen* işkence yöntemi.
(bkz: donem odevi)
üniversiteye gelince biteceğine inanılan, üniversite 1. sınıfta pek adı geçmeyen, 2. sınıfta alıştıra alıştıra ufak yollu başlayan, 3. sınıfta hocalar tarafından abartılan, 4. sınıfta alıp başını giden, üniversiteye gelince herşey çok rahat olayını en çok çürüten iğrenç, tanımlanamayan obje.
Bildiğimiz bela.
bazı hocaların lisede bile öğrencileri gıcık etmeleri için kontrol ettikleri gereksiz şey.
jean paul sartre terminolojisinde, kişinin toplumun üstüne giydirdiği rolü reddederek özgürce hareket etmesi ve hareketlerinin sorumluluklarını üstlenmesi durumu.
eskiden internetten bulunduğunda kabul edilmeyen şimdilerde ise direkt olarak internetten araştırılarak bulunması istenen öğretmen zavazingosu.
tatillerin, öğrencilerin rahat olmasından kaynaklanan yegane ve büyük sorunu.
bir çeşit psikopatlaştırma tekniği.
toplumsal görevlerin genel adı. topluma borç duygusu ölüp liberalizm moda olduktan sonra öğrencilerle birlikte anılmaya başlamıştır.
Bir çoğumuzun zorla yaptığı şeydir.bu mereti veren hocalardan genellikle nefret edilir.
Öğretmenin, öğrencilerin daha çok çalışıp, anlayacağını düşünerek; öğrencilere, evde yapılması üzere verilen fakat öğrenciyi dersten daha çok soğutan bir emirdir.
günümüz Türkiye'sinde ezber eğitim sisteminin en önemli meziyetidir...
tembel hocaların öğrencilere yükledikleri ve görev olarak atfetdikleri karın ağrısına ödev denir. bu ilkokul çağlarından başlayan çile üniversiteye kadar sürer. öyle ki üniversitede altın çağını yaşayan bu çile, sabahlara kadar çalışmanıza neden olur. bazen ödevlerin kazanç sağladığı da görülür. hoca eğer kelepirse derste bir şey anlatmamışsa ve ödev yapmanızı istiyorsa işte bu olay sizin küfür repertuarınıza yeni ürünler kazandıracaktır.

(bkz: hali hazır)
AĞLAMAK iSTEDiĞiN SORUNLARDAN BiRi.
(bkz: TEZ)
omzunda bir ton yuk varmis gibi hissetideren hadise.
okulu işkence haline getiren sinir bozucu bir görev.
Kimsenin yapmaktan zevk duymadığı.Öğrencinin zaman kaybı olarak nitelendirdiği.Tatil düşmanı öğretmen dostu hadise.
öğretmenlerin ısrarla verdiği ama inekler hariç hiçbir öğrencinin yapmadığı bir tür etkinlik. bir de dönemlik verileni vardır ki bütün sene yatarsın nisan ayı gelince bi tarafın sıkışır ve 15 günde 76 sayfa ödev yaparsın. ve öğretmen bundan zevk duyar (bkz: öğretmenin salak zihniyeti)
ancak göt korkusuyla yapılabilendir.

mesela bana bakarsak okulun başlamasına 4 gün kaldı ve benim 3 kitap bitirip 300 e yakın soru çözmem gerekiyor. ahh bilgisayarım, sırf senle 2-3 saat daha fazla vakit geçireyim diye çektiğim çilelere bak!! (bkz: bir sevgili olarak bilgisayar)

istisnalar için (bkz: inek).
teknolojinin gelişmesiyle içeriği de değişmiş bir eğitim uygulamasıdır.

http://sartegitim.blogspo...ki-carpk-odev-anlays.html
ilköğretimde liseye, lisede de üniversiteye atılan "fazla ödev yokmuş" yalanını hiçbir zaman gerçekleştiremeyecek işkenceler bütünü.
üniversite dördüncü sınıfta bile strese sokan meret.

yeter ama; ben bittim, tükendim... ödev bitmedi!
farkında olmasalar da pek çok hocamın ölüm sebebi olacak!