bugün

paketinde harf olanlarla karşılaştığım, mor ve başharfim olan halinden alıp çocukluğumdaki gibi kağıdını sakladığım güzellik.

not: gerçi devenin d'si o. deve resmi var yanında ama olsun. ahaha..
jelatinine ve kendisine hasta olduğum üründür.
Püsketivin evrim geçirmiş mükkemmel bir hali.
trenli reklamı vardı çokomel köyü falan.
çocukluğumun unutulmaz tatlarındandır. hala bulduğum yerde alırım. hatrı büyüktür bende. severim.
bir de çokomilk vardır mesela.
marshmallow'un ne olduğunu bilmezken hayatımıza giren ve ilkokul çağlarımızdan da taşan bir başka efsane. kağıdını tırnağımızla dümdüz yapıp defter arasına koymakta, anlamsız ama bir o kadar mutluluk vericiydi. ehe.
çocukluğumun günlük vazgeçilmez eğlencesi, şimdimin depresyon yatıştırıcısı.
of allahım hayat çokomel tadında kalsaydı olmaz mıydı?
küçükken en sevdikleridendi. büyüdükçe yepyeni çikolatalarla tanıştım ama senin yerin hala apayrı çokomel...
Geçtiğimiz günlerde tekrar karşıma çıkan ürün.

Senin yerin ayrıymış.
ülker ürünü çikolatalı marşmelovlu çerez cembelek. o kadan güzel o kadan güzel anlatamam.
Biricik abur cuburumdur. Hala da aynı şevkle yerim ısırırım yalarim.
3 tanesi 0,50 ₺.

Paketi açması, yemesi ayrı tat veren, tatlı mı tatlı kakao kaplamalı marsmallowlu bisküvi.
çilekli ve muzlusunu çok sevdiğim tatlı.bu aralar uzak kaldık biraz.muzlu olanı pek yok marketlerde.sadesi tat vermez.şimdilik çilekle idare ediyoruz.dış çikolatası ayrı,marshmelovu ayrı,bisküvisi ayrı yenir.bazen yumurta gibi tek seferde de yiyebilirsiniz.sonrasında alimünyum folyosunu tırnakla düzeltme hazzı vardır.
Başrolünü türkan şoray'ın üstlendiği sultan filmini akıllara getirmiştir.
patlayana kadar yenilesi abur cubur.
gecenin bu saatinde nerden bulupta yenilir canım da çekti şimdiaaferin.. cok iyi aaferin. dedim bi anda.
görsel
Hala varmış, gördüğüme sevindim.
Marşmelovlu totolarını ısırdığım bebişlerim :

görsel
Ben çocukken tanesi 1 lira idi. Şimdi çokomeller öyle lezzetli değil.
Bir nesil bununla büyüdü.
çileklisinden kaçınmanız gereken mükemmel ıvırzıvır.

çilekli leş. birde tükettikten sonra mutlak dişlerin temizliği şart.
Çocukluğumuzun mükemmel ama bir o kadar da kolay ulaşılabilen lezzetlerinden biridir.
Marshmallowlu bisküvi. Çileklisi favorimdir. Çöpüyle oynamak bile ayrı bir zevk.
yedikten sonra üst damağımda hafif bir yanma yapan marşmelowlu bisküvi.
damadın en sevdiği abur cubur. (bkz: bakın burası çokomelli)
Kendimi bildim bileli var olan abur cubur ve en eski anılarından birini oluşturur kendileri. Sanırım üç yaşındaydım ve babam çokomel sözünü unuttuğu için kafasına içi un dolu tabağı yemişti. *