bugün

cami minaresini imamın evi sanıyordum.
insanların yataktan zıplayıp, ellerini çırparak uçabileceğini düşünürdüm. Bu şekilde uçmayı deneyip, hep yere çakılırdım.
sodayı alkollü içecek sanmak, saklanıp aileden gizli gizli içip içip yerlerde yuvarlanmak, kahkaha krizlerine girmek.
Dugunde dans edince bebik oluyor saniyordum.
çocukken kadınların aybaşını maaş günü zanneder,
kadınların menopoza girdiklerinde neden maaşlarının kesildiğini hiç anlamazdım.
ilkokula başladığımda bir müddet istiklal marşının :

"çatma kurban olayım çehreni ey nazlı hilal" bölümünü "çatma kurbağan olayım çehreni ey nazlı hilal" diye okudum ve anlam veremedim kurbağaya. Sonra düzelttim.
filmlerde ismi çok geçtiği için california'yı abd'de bir şehir sanıyordum.
Siyah beyaz filmleri izlerken o filmde ki oyuncuların hayatı siyah beyaz gördüğünü sanıyordum. Hatta direk o yılları siyah beyaz sanıyordum.
mavi gözlü insanlar etrafı mavi görüyorlar sanıyordum.
bavul ticaretini bavul ile ülkeye giriş-çıkış yapan tüccarlar sanıyordum.

90 lar yılında çocuk olmak uğur dündar ın arenasını ve savaş ay ın a takımını her hafta ebeveynlerden ötürü takip edebilmekti.
Gece olunca güneşi lamba gibi kapattıklarını zannetmek. .
poğaçadaki unun ineklerin kemiğinden yapıldığını sanıyordum.
Tavuk göğsünde tavuk yok sanırdım, ta ki gercek tavuk göğsünü yiyene dek.
tavuk göğsünde tavuk var sanırdım.
Bebeklerin göbek deliğinden doğduğunu sanırdım.
Aslanın, kaplanın kocası olduğunu sanmak.
Öyle münasip görmüşüm demek ki.
kadınların evlilikten bir süre sonra allah nasip ederse hamile kaldıklarını sanırdım. çünkü kardeşimin olması için hep dua ederdik (önceki kardeşim ölü doğmuş onun da etkisi olabilir). hem ne zaman sorsam allah nasip ederse derlerdi...

cinsellik diye bir şeyin varlığını 12 yaşımda öğrendim.
bedenime uzaktan bakıyormuş hissi. sanki ben hem bedenimin içindeyim hem de dışındayım gibi; bunu bazen bilinçli olarak hissedebiliyorum uykudan önce. ama astral seyahat değil onun farkındayım. *
bilgisayara Allah ı sorarsam cevaplayamayıp patlayacağını sanardım.
Gökkuşağının üzerinden atlanılınca cinsiyetin değiştiğini sanırdık hep!
ben hiç hatırlamıyorum ama kızımın tonla varmış. yeni yeni dökülüyor. okuldan gelsin, yazarım, çok matrakmış kafasından geçenler, şimdi aklıma gelmiyor.
benim kedice bildiğime ve kedilerle konuşabildiğime inanmasını hatırlıyorum şimdilik.

add it: YAĞMURU BULUTLARIN ÇiŞi,

HERKESiN EVLENME PROGRAMLARI formatında EVLENDiĞiNi
sanıyormuş.
Kertenkelelerin büyüyüp timsaha dönüştüğünü sanardim sweee çok masum bir çocukluk geçirmişim.
Çocukken Süleyman Demirel Kıbrıs'a gidince Rauf Denktaş'a dönüşüyor zannederdim.
ben küçükken içimde bi adam vardı. adını da yazarım da çok taşak geçerler diye tırsıyom.
ben tükürük yutmanın ölümcül bir hastalık olduğunu veya oluşturabileceğini düşünmüştüm.

lama gibi tüküre tüküre gezdim 2 yıl boyunca , sonra aileden biri niye böyle yaptığımı sorunca anlattım ondan sonra öğrettiler neyin ne olduğunu.

2 sene lan , bildiğin lama gibi tükürdüm amk kimsenin de dikkatini çekmedi , ne gamsız ailem varmış amk.