bugün

bütün arkadaşların sütun bacaklı, kalın dudaklı, ipek saçlı, aptal ama güzel sevgilileri varken kişinin sevgilisi çirkinse arkadaşlarıyla tanıştırmaktan çekinir.
çünkü insanın bir dönemi dış görünüşü önemseyerek geçer. bu, en embesil dönemde sittin sayıda sevgilisi olan kişi içlerinden birinin çirkin olduğunu anladığında iş işten geçmiştir. bütün arkadaşları sevgililerinin bacak boyuyla övünürken, bizimki suskundur.
öyle ki, bu dönemde arkadaş grubunda sevgilisi en güzel olanın dediği olur, saygı had safhadadır.
yüzüne bakmadığınız sığır, koluna manken gibi kızı takınca birden adam oluverir. ''napıyon len'' muhabbeti ''kanka naber''e döner falan...
hal böyleyken çirkin sevgilinin ruhunu kim umursar? salaklık çağları işte. üstelik sevgiliyle tanışamayan arkadaşlarda merak artar. çok güzel de bizden mi saklıyo dedikoduları çıkar.
- kanka seninini tanıyamadık halaa
- hımmm. ya çok yoğun da. tanışırsınız ya bir ara.
halbuki tanıştır ''insan olduğu için seviyorum ulen'' de, konuşsun nasıl zeki bir insan olduğunu anlasınlar, kendi sevgililerinin nasıl da sığ olduklarını görsünler, kendilerinden iğrensinler ama nerdeeee! sevgilin siyaset-futbol-sosyoloji üçlüsünden başlasın aralarda dört-beş espri yapsın, varsın yapsın; üç espri bacak boyunu kaç santim uzatır?
benimkinin tip kötü ama kalçalardan açığını kapatıyo, benimkinde de endam var göğüsler küçük ama işte... ulan pokemonlarınızı mı yarıştırıyorsun ki benimkinin özelliği düşük diye arenaya çıkarmıyorsun?
bu iğrenç çağlarımızda kim bilir kaç kız beni arkadaşlarıyla tanıştırmadı bu yüzden! halbuki elektrik şoku da verebiliyorum. ühüü
- merhaba çocuklar naber..
- merhaba hüsnücüm de yanında gezdirdiğin bu ayaklı kesekağıdı da ne?
- kesekağıdı değilim ben adım neriman.. hüsnü' nün sevgilisiyim..
- aa kesekağıdı konuştu..
- hayvansın hüsnü.. beni kandırdın kesekağıdı trend falan diyip dimi.
- açıklayabilirim neriman.. bak delik açalım istersen kesekağıdında hava alamayıp boğulacaksın şimdi.
- hayatım bak inan ki sandığın gibi değil.. bu erkeklere mahsus bir davet. telefondan arayıp çağırdılar.
- peki hüsnü, sana inanmak istiyorum ama sen kaç tane mehtap isminde erkek tanıyosun hı. arayan kişi cebinde mehtap diye kayıtlı. sen kimi yiyosun hüsnüüüü! hem bu davete giderken iki kilo traş losyonu sürmek şart mı hı.. anlat çabukk.
- bak hayatım açıklayabilirim. o arkadaşım hakkaten erkek. nüfusa geç kaydetmişler. doğumgününü hatırlayamayıp mehtap vakti doğdu diye mehtap koymuşlar adını. losyon konusu da şöle tam olarak. şimdi bisürü erkek olucak orda. hepsi pistir kesin. hijyen açısından yani.
- yersen diyosun yane!
- valla demiş bulundum bikere. döt nasipten çıktı..
(bkz: travesti sevgiliye takma bıyık takmak)
çirkin sevgili olmaz.sevgili herkesle tanıştırılabilecek insandır,çirkin diye utanılması hatadır.sevgili dünyadaki en güzel şeydir.
(bkz: ben sevmişim başkası ne düşünürse düşünsün banane)
çirkinliğin yüzde değil yürekte olduğunu gösteren harekettir.
çirkin olunmaz çirkin doğulur. madem utanacaksın yanındakinden ne bok yemeye beraber oluyorsun elin kızıyla/oğluyla/başka bir şeyiyle. hep kendi fesatlığı, hep kendi pu.t luğu. lanet olsun. asıl çirkin bunu yapandır. allah ne belanız varsa versin be. bu dünya sizin yüzünüzden böyle. ikiyüzlü üçkağıtçılar.
sevgili çirkin olmaz, zaman geçirdiğin 1-2 hafta takıldığın insanlar çirkin olur. onlarda asla sevgili mertebesine erişemezler zaten.
senin için dünyanın en güzeli o oldugu için herkesin de senin gibi gördüğünü düşünür gururla tanıstırırsın. senin ona olan aşkın onu dünyanın en güzeli yapmaya yeter de zaten.
sevgiliyi çirkin bulan insan onu sevmeyen insandır zira sevgili her şeyden fazla sevilen ve her şeyden daha güzel olandır.
(bkz: bir kıza çirkin diyen zihniyet)
zamanında o kadar çok atıp tutmuşsundur ki, kendini prenses sanarak her gördüğünü eleştirmissindir. Ama aşk öle bir çarpar karşındaki rakun olsa Brad Pitt gelir gözüne ve acı an yaklaşır...prensinle arkadaşlarını tanıştıracağın gün...hazırlanmak yerine yorumlara takılırsın tüm gün ve kendini telkin yolları ararsın, polyanna olursun demek daha doğru; çirkin ama çok sempatik,çirkin ama çok...
sonuç olarak tanıştırmamak en mantıklısı, yaşandı ve bitti deyip geçmek.
kilolu olduğu için kız arkadaşını okul arkadaşları ile tanıştırmayan birini tanıyorum ben. sonrasında hep o kızın zekasından diğerlerinin aptallığından konuşulur olmuştu ya, işte bu da saygıyı getirmişti peşinden.
sevgilisini güzelleştirip öyle tanıştırması gereken insanın davranışıdır.
sevgilin senin için dünya güzelidir, yok değilse zaten sevgilin hiç olmamıştır. sevmediğin bir kişiyi de arkadaşlarınla sevgilim diye tanıştırmak istemezsin zaten.
(bkz: kendine yapilmasini istemedigin seyi yapmak)
cirkin sevgili yoktur eger sıfatı sizin dilinizde, kalbinizde ve yureginizde sevgili ise o, dunyanın en degerli, en ozel, en nadide insanıdır bu yuzden eger cirkin diye dusunerek arkadaslarınızla tanıstırmıyorsanız sevginizden, yureginizden ve karakterinizden suphe duymalısınız.
koca bir gülbahçesini geçip sona kalan çiçeği almışken onu elinde tutmayı bilmemektir. eğer bu iki yüzlülük varsa kişide umarım mutlu olmaz.
yeterince sevilmeyen sevilmediği içinde kabullenilemeyen sevgilidir.
bir türlü gönül kimi severse güzel o dur mertebesine ulaşamamıştır.´
o yüzden tanıştırılmaya çekinilesidir.
Kese kağıdını yanından eksik etmeyen cinstir.
31 çekmekten yorulmuş insanın sadece abazan faaliyetleri için sevgilisi yaptığı insandır. yazık o kızın ya da erkeğin haline.
evlendikten sonra eşinin kilo alması durumunda boşanmak isteyecek kadar ileri gidecek bir insanın acınası davranışıdır.
sözü geçen şahsın ağzı laf yapıyorsa hiç de öyle olmazdır.göğüs gerilerek tanıştırılır.
güzelliğin beş para etmez bu bende ki aşk olmasa...
(bkz: çağımızın genel sorunu)
çirkin sevgili yoktur.. Bakimsiz sevgili vardir..