bugün

entry'ler (389)

her şehit verdiğimizde içimize düşen acı

neredeyse her gün şehit / gezi haberi ile göğsümüzün sol tarafına iğneler batıran, kafamızın içinde şimşekler çaktıran acı.
benim abim yok, ama ölenlerin hepsi abim, kardeşim gibi üzülüyorum. ne yapabilirim diye düşünüyorum. içimizde kaç tane orospu çocuğu yaşadığını ve kürt-türk ayrımını tetiklediğini düşünüp sinirleniyorum. ve bu devletin atamadığı adımları görüp içerliyorum.
yeter artık, abiler, kardeşler, babalar, kocalar bu şekilde ölmesin.

küsuratlı sayı verince inandırıcı olmak

kadıköyde yol parası isteme taktiği uygulayan dilencilerin yeni yöntemi. bu akşam bi tanesi 70 kuruş istedi, inandık mı? inanmadık.. ama parayı verdik mi? verdik lan!

türkiye de kar yağışı

bi yandan güneş kar toplama çalışmalarını sürdürürken diğer yandan kar taneleri düşmeye başladı. ancak bizim buralarda ilaç niyetine şöyle kartopu yapılacak kadar bile kar yok anasını satayım, neymiş kar tipi boran fırtına geliyomuş, yürü git lan!

cep telefonuna sevgili ismini kaydetme biçimleri

AŞK
sevgiliniz aradığında ekranda "aşk arıyor" uyarısı çıkınca insan aşkın varlığına inanıyor, böyle mutlu falan oluyo işte *

mühendislik zekası

mühendislik zekası analitik bir zeka olarak düşünülür. Ancak endüstri mühendisleri için bu terim analitik ve sosyal zekayı birlikte barındırır.

hapşırmak

alerjiniz varsa dakikalarca süren hapşırık nöbetleri geçirebilirsiniz. artık alışkın olduğunuz için tutmamanız gerektiğini bildiğinizden çıkan sesle bırakın apartmanı, sokağı bile inletirsiniz. ama bir kaç kez üst üste hapşırınca insanın beyni şişmiş de kafatasından fırlayacakmış gibi geliyo.

akp nin iktidar olma nedenleri

çok basit; amerika öyle istiyo. mesela aynı amerika türkiyeyi içten bölmek için pkk terör örgütü propagandalarını öyle bir boyuta getiriyor ki türkiye büyük millet meclisine pkknın adamlarını sokuyor, milletin vekili olarak! sonra siz kalkıp bu neden %47 aldı, ulan herkes ben vermedim diyo o zaman kim verdi diye tartışıyorsunuz.

arabada burnunu karıştıran adam

görünmediklerini sanıp bir de o yoğun sondaj çalışmaları sonucu çıkardıkları madenin tadına bakanlar da var. gördüm vallahi gördüm. cam da açıktı, kendimi tutamadım "ay yediiii" diye de bağırdım. şimdi bunu okuyorsan bostancı köprüsü üzerinden dudulluya doğru giderken sümük yiyen abi, iğrençsin lan!

4 dil bilmediği canlı yayında ortaya çıkan güzel

21 yaşında olup 20 yaşında olduğu iddia eden, güzel dediler diye her istediği anında yapılacak sanıp milleti oturduğu koltuktan kaldırmaya çalışan, enteresan bi tiptir. genellemelere uyarak bu hatunun sarışın olması gerektiğini savunuyorum. zeki sarışınlar alınmasın.

lionel kasdan

emekli olmasına rağmen kimliğini kaybettiğini söyleyerek teslim etmemiş ve hala o kimliği kullanarak kafasına göre araştırma soruşturma yapan bi roman kahramanı.

o değil de bi cern vardı ne oldu ona

kuşun biri içine ekmek kırıntısı düşürdü, durduruldu. sıçsa ne olacaktı acaba?

şişman kadın çirkindir

Sıfır beden Ebru Şallı'nın yeni saçmalığı. Önce kocam çocuğumdan önce gelir dedi, sonra da bu. Kendisi yeni bir spor salonnda plates dersleri veriyordu geçenlerde tvde izlemiştik, acep spor salonunun müşterisini arttırmak mıdır amaç?
Hayır ben bu kadını gördüm bir imza gününde, afrikadaki aç çocuklardan farkı cilt rengi idi. ben de çok kilonun insandan estetik açıdan birşeyleri götürdüğünü kabul ediyorum ama böyle de afedersiniz ama öküzce görüş bildirilmez. şişmanların kendilerine güzel demesine gıcık oluyormuş. ah canıııım üzülme, onlar da sana gıcık oluyo.
ahanda ışın karaca ve akrep nalan'dan süper iki yorum;

--spoiler--
AKReP NALAN: insan biraz ne konuştuğuna dikkat eder

O kendi görüşü tabii, ama bu çok ağır bir söz olmuş. ınsan olmak kilo ile alakalı bir şey değil. Ayrıca insan beyni kilo ile ölçülemez. Kişi biraz konuştuğuna dikkat etmeli. Bu tür açıklamalar insanları kırmaktan başka bir işe yaramaz. Bu konuda en iyi cevabı da Türk halkı verecektir herhalde... Ben kendimi ve insanları nasıl olursa olsun seviyorum. Belki de kilolarımız nedeniyle bizler bu kadar alçakgönüllü ve sevecenizdir!;

IŞIN KARACA: Herkes zengin kocası olsun, sahilde köpek gezdirsin ister

Hepimiz isterdik bir elimiz yağda bir elimiz balda olsun, özellikle de zengin bir kocamız olsun. Biz de her gün düzenli yiyelim, sporumuzu yapıp sahilde köpeklerimizi gezdirelim! Çağımızın en önemli hastalığı olan şişmanlıkla dalga geçmek ve kişileri yargılamak doğru değil. Bunlar çok sert sözler, talihsiz açıklamalar. Zayıf olmasının nedeni yemek yememesi, bu açıklamaları yaparken de kan şekeri düşüktü herhalde. Türkiye’nin yarısından fazlası 42 beden. Estetik mucizesi bu insan, aynaya bakarsa kendisini daha iyi görür!
--spoiler--

bu ebru şallının güzellik anlayışı: http://kelebekgaleri.hurr...697&p=11&rid=2369

bu da benim güzellik anlayışım: http://www.milliyet.com.t...;galeriid=302#galeriStart

aşk ı memnu

behlülün sarhoşken ne olduğunu anlamadığı ama sabah aynı yatakta uyanınca bihtere yakalanmasından çok daha korku vereceğine inandığımız hatunu meğer dizi cast ekibi ajansın kataloğundan görüp beğenip oğullarına layık görmüşler. fotoğrafları da beklendiği gibi hurriyetten.
http://kelebekgaleri.hurr...7504&p=3&rid=2368

hiç obez kahraman olmaması

gazman'ı unutmuş ya da hiç tanımamış kişi söylemi. *

var mısın yok musun seda

iğrenç tiz çığlıklar atan aptal sarışın.

hilal cebeci nin cem yılmaz fantazisi

ahlaksızlığın, alçalmışlığın canlı kanıtıdır. bir hayat kadını dahi kendini pazarlarken bu denli rahat olamazdı herhalde. zira hayat kadınının bile ahlaklı bilindiği yerler vardır, yaptığı işi bilmeyen kişiler vardır belki de. ama seni türkiyenin büyük çoğunluğu tanıyo, hayatının neresinde (olmayan) ahlakınla yaşayacaksın?
bir de kalkıp tesettür kıyafetleri ile paparazzileri çağırıp pozlar verip gizli çekimmiş gibi gösterirsin. mide bulandırıcı hareketler bunlar.

işlem sonunda devlet memuruna teşekkür etmek

nezakettendir.

kapalı mekanda bile güneş gözlüğünü çıkartmamak

garip bir karizma anlayışıdır. bunun metroda olan türünü gördüm ben. *

istanbul u hiçbir şeye değişmemek

iki yıldır tatil yapmamış bir bünyenin marmariste kafasını dinlediği tatilden bile 10 günde sıkılıp istanbula geri dönmesine neden olan durumdur. çok farklıdır istanbul aşkı. belki başka şehirlerde yaşayanlar için de öyledir kendi şehirlerine aşkları. ama istanbulda insanın her halini bulabilirsiniz. her ruh haline uygun ortam vardır. bambaşkadır be istanbul.

var mısın yok musun furkan

istatistiğin canına okumuş var mısın yok musun yarışmacısı. ulan rastgele dağılım yapılan bir durumda hangi kutuda hangi tutar olduğunu kesin tahmin etmek kimseye kısmet olmamış, bilimsel olarak olamaz da. sen kimsin ki kalkmış kutunda kesin 500bin var diyosun? gittikçe daha beter sıçıyosun.
yarışmacı yerinde ben olsam gözüm kapalı söylerim kutuları, bana ne kim ne hissediyo küçük mü büyük mü. manyaklık.