bugün

bira fıstıkın daha masum (liseli) halidir .
farklı yeme yöntemleri vardır. benim en sevdiğim ise;

çekirdekleri ağızda bir bir tutmak suretiyle biriktirirsiniz. yeterli miktarda çekirdek biriktiğinde ağzın boş kalan kısmını dolduracak kadar kola alırsınız, sonra çiğnemeye başlarsınız. haz ve mutluluk peşinizi bırakmaz.. *
ilk önce biraz tuzlu çekirdekten yenir. susanır. ardından buz gibi koladan bir yudum alınır. ohhh.
reklam gibi oldu valla.*
güzel bir ikili ama aşırıya kaçmamak lazım.
yaz akşamları mahalle gençleri olarak toplanıp parkta zevkle yapılan aktivitedir. gerçi sanıyorum artık kalmadı.
tam anlamıyla huzurdur ya. hayatımda ne zaman çekirdek kola yaptıysam yanımda hep sevdiklerim vardı. ayrıca bira ve fıstıkla aynı kulvarda olmadıkları için kıyaslanmaları mümkün degildir.
güzel bir yaz akşamı düşünün, hafif bir meltem esiyor, dalgaların sesi, bir yanında kardeşin dediğin 2-3 insan, diğer yanında bütün herşeyin, nefesin. çok güzel bir muhabbet. tam uyumlu değilmi ya bunlar.
böyle anlatınca kola değilde rakı içesim geldi.
(bkz: kola çiğdem)

Biz böyle deriz. Şekil bir;

-orhan nerdesin be bilader e hadi kola çiğdem yapalım.
+Eyvallah biladerim getiriyoz yaa.
-e çabuk be oğlum hava soguyor...

Gibi gibi.
Fiyatı ucuz olmasına rağmen çekirdek & kola ile edilen muhabbet paha biçilemez.
güzel güneşli bir hava, çimenliğe oturmuşsun çekirdek kola olayını bitirip o zevkin üzerine çimenlere bırakıyorsun o bedeni ve rahatlığın daniskasını yaşıyorsun. bu daniska olayında bitişe direk gidemezsin bu bitişe giden yolda yaşadığın o zevkli çalışmaların ödülü misali enfes ikili.
güzel güneşli bir hava, çimenliğe oturmuşsun çekirdek kola olayını bitirip o zevkin üzerine çimenlere bırakıyorsun o bedeni ve rahatlığın daniskasını yaşıyorsun. bu daniska olayında bitişe direk gidemezsin bu bitişe giden yolda yaşadığın o zevkli çalışmaların ödülü misali enfes ikili.
Meslek liselerinin can aşkı. Ama cidden güzel oluyor orası ayrı.
Yaz gecelerinin vazgeçilmezi.
Varoş items.
bir cips kola değildir.
Bir anda bir entry'i görmemle aklıma gelendir. Hayatımda hiç yapmadığımı fark ettim.