bugün

--spoiler--
Sahaya giren ve olası para cezası alması muhtemel Beşiktaşlılar için kampanya başlatıldı. http://www.forzabesiktas.com sitesinde “Bu ceza hepimizin” başlığı adı altında hesap numarası da verilerek şu çağrı yapıldı: Kartallar; Galatasaray maçında sahaya giren arkadaşlarımıza manevi yaptırımların yanında bir para cezasının da geleceği aşikar. O arkadaşlarımız o an tribünde ve ekranları başında maçı izleyen, yüreği Beşiktaş için atan ve haksızlığa karşı isyan eden herkesin sözcüsü oldular. O halde, onların sırtına binecek olan bu yükü hafifletmek de bizim boyun borcumuzdur. Arkadaşlarımıza verilecek para cezasını omuz omuza hep birlikte ödüyoruz.
--spoiler--

yaptıkları bir taraftan iyi; lakin diğer taraftan baktığımızda artık herkes sahaya atlamaya niyetlenebilir. hadi hayırlısı...
Sahaya atlayan taraftarlar, verdikleri ifadelerinde " arkadan ittiler " dedikleri için serbest bırakılmış ve görünen o ki, hiçbir cezai yaptırımla karşılaşmayacaklardır. Konu adalet! için kapanmıştır.
biz nasıl yapsak da para denkleyip eski açıktan bilet alsak diye düşünürken, en güzel tribüne bedava girer orda kafaları çeker, bağırırlar. canlarını sıkana küfrederler.her maç kavga ederler aralarında sebepsiz. takım ceza alcakmış... kimin umrunda, sanki ceplerinden çıkan var.

pek azı maçı izleyen gerçek, fedakar beşiktaşlı, o gönülleri fetheden ''Çarşı...karşı'' çıkışını yapan, gönül insanı, eğitimli devrimci ruhlu çocuklardır ve %10 durlar. gerisi şehir eşkıyası, çulsuzlar topluluğu... bunlar yüzünden çocuğunu alıp beşiktaşın maçına gidemezsin taraftarlığı öğrensin.

Serdar başkan, vakt-i zamanında; beşiktaş için en hayırlısına, temizlemeye kalktı bunları. gerçek beşiktaşlıları ayıklamaya kalktı yeni açığa aldı da, yıktılar uğruna seba'yı gönderdikleri, 100. yılda kurban oldukları adamın başına stadı. demirören verdi gazı, ne ana kaldı ne bacı Serdar başkanda. noldu? demirören geldi, ona da aynısını yapmadılar mı?''yeter demirören'' olmadı mı? hani protesto ediyolardı gelmiyceklerdi maçlara? hani alen paşa bırakmıştı çarşıyı? hikaye!! alttan gelen gençler aldı paranın kokusunu pay isteyince karaborsa biletlerden. alen ben gidersem çarşı biter yorgan gider çekti. gitçekmiş... hiçbir mesleği olmayan bu adamlar milyarları götürüyorlar beşiktaşımızın sırtından. yesinler öyle taraftarı.

''pazara kadar değil mezara kadar''mış. ''şurda sıçmaya kadar'' deseler inanmam. yolda menfaatleri ters düşer satarlar adamı.

formülleri şudur: bedava bilet artı cebe harçlık verirsen canımsın başkan!!
paralı bilet artı gerçek taraftarlık beklersen ananı başkan!!

hey gidi zamanında yoktu çarşı pazar, herkes beşiktaşlıydı. maçtan çıkınca kuş gibi olurdum. ne stres, ne tasa kalırdı. küfür yoktu, makara vardı o tribünlerde. yenilsek de o kadar takmazdık, hüzünlü bi filmden çıkmış gibi kritiğin yapardık. en holigan tezahuratımız "Recep uyuma Madida'ya sahip çık"tı. madida'ya faul yapan rakip defansı takoz recep'e havale ederdik. özledik be seba başkan...sen varken yoktu bu teraneler.
her şeye karşı.
erkeklerin askerde haftasonları ,alt vereyse cumartesi ,üst devreyse pazar çıktığı yer
ırkçıymış bunlar.vay anasını seray severler be.

öncelikle; (#15224622)

hepimiz zenciyiz pankartları açan,tarihinde birçok siyahi oyuncuyu barındırmış,bünyesinde asla ırkçılık olayları yaşanmamış bir taraftar topluluğunu tribünde o anda aklından ne geçtiği meçhul dalyarağın birinin üzerinden ku klux klancı yapıyorsunuz ya,helal olsun.

sadece beşiktaşlıların değil,ben bu ülkede hiçbir taraftar topluluğunun siyahilere karşı ırkçı tutumu olduğunu düşünmüyorum,allah aşkına titreyin ve kendinize gelin.beşiktaş'a,taraftarına bok atacağım diye saçmalamayın.
ırkçı olmayan taraftar grubudur.

şahsen çarşı grubundan hazzetmem hatta abartıldığı kadar iyi bir tribün grubu olmadığını düşünürüm. ama bjk tribününde eboue'ye karşı gösterilen anlamsız ve saçma tepkinin ırkçılık ile bir alakası olmadığına da eminim. hatta goril taklidi yapan bir beşiktaş taaraftarının yediği bu boku asla diğer beşiktaş taraftarına ve çarşı grubunun üstüne iz kalsın diye yaftalanma çabasını ayıplıyorum.
Cok saygi duydugum taraftar grubuydu. Ama gecen mac ki tavirlariyla aslinda ne kadar bos olduklarini gostermis oldular cumle aleme. Nasil bir manyakliktir o kadar kufur, sonra ya allah bismillah naralari. Bundan sonra nasil sosyal mesaj verecekler merak ediyorum.
eboue çirkeflik yapmadan önce cimbomluların sevdiği grupmuş. Yüz kişinin net şekilde görüldüğü bir fotoğrafta goril taklidi yapan tek bir şereFsiz yüzünden tüm Tribünü BOKlamaya ne hakkınız var, ne gücünüz.
Bu olaydan önce cimbomlular bizi severmiş. Kusura bakmayın Ama siz oktayın katilini tribünün başına geçirdiğiniz gün biz sizi adam olarak görmeyi bıraktık. Birde ırkçı diyen elemanlar sen şunları hatırlar mısın?
(bkz: Hele bir yugoslavdan hiç haketmedim)
(bkz: kapıcı çocuklarına yenildik)
(bkz: çeribaşı)
(bkz: kahrolsun ısrail oç balili)
kolpadır.
katillerin iftira attığı gruptur. Böyle sanaldan sallamak kolay. Tribune bekleriz. Ya da Sizin belirlediğiniz bir yere. Iyi günde taşaklarımızı yalayıp, camia olarak sendeledIĞImiz bir dönemDE üzerimize çullanmak kolay. Bundan Sonra her şey eskisi gibi. Anladığınız, size yaraşan şekilde muamele...
Her nedendir bilmem ama ne kadar Beşiktaş'lı tanıdıysam hepside delikanlı adamlardır. Bunun rastlantı olmadığı takımları yensede yenilsede ölesiye destekleyebilecek bağlılığa sahip olmalarıdır.
Adaletin bittiği yerde anarşi başlar edasıyla, toplumdaki adaletsizliklere tribünde cevap veren dünyanın iyi taraftar grubudur.

(bkz: çekemeyen anten taksın)
futboldaki adaletsizliğe 10 aydır bir kere bile ses çıkarmayan çakma anarşist grup. aa bi dakika!! yoksa kendi takımlarının adı da mı şike dosyasında geçiyor?
hâlâ çarşıyı takip etmeden ordan Burdan duyduğu sözlerle çarşı'nın şike konusundaki tavrını koymadığını sallayan beyin yoksunu insanların olduğunu gören grup. Temmuzda herkes beyin amcıklaması geçirip, ne yapılacağını bilmezken çarşı aklanın gelin diyerek yine farkını konuşturmuştur. Bazı capulcular gibi göt tutuşunca sokağa fırlamadığından böyle iftiraya maruz kaldı. Çok eskiyi araştırma. Sadece son üç haftadaki site introlarına bak anlarsın.
futboldaki adaletsizliğe tepki vermiş gruptur,bilip bilmeden götten uydurunca maazallah ne mal olduğunuz ortaya çıkıyormuş,aman diyeyim.

http://www.forzabesiktas.com/carsi_yeni.swf
kim ne derse desin. çarşı 'can'dır.
beşiktaş kulübünün dahi önüne geçebilmiş olan taraftarlıktan öte bir anlayış veya tarzı olan topluluk.

tarz sahibi olmak, elbette küçümsenebilecek bir şey değil. ama bazen ipin ucunu kaçırıyorlar gibi geliyor bana.
bu çapulcuları ciddiye alıp haklarında entry girmek bile gereksiz ama bu kadar büyük bi mikrop yığınınıda görmezden gelemedim malesef. maçlara bedava girmeyi, insanları itip kakmayı, futbolculara ve yönetime küfür etmeyi ve en iğrencide rakip korner kullanırken kartal gol gol diye bağırmayı marifet zanneden bir avuç gereksiz adam yığını. beşiktaşlılığı sadece çarşı gurubuna ait olmak sanan, geçim kaynakları bedava kombineleri başkalarına satmak olan avantacı tayfasıdır.tabiki bunların başında semtin eskisi gerçek beşiktaşlıları tenzih ediyorum. onlarda şuanda gelinen bu duruma eminim ki üzülüyolardır. stadta sanki gizli bi hiyerarşi varmışcasına, kendilerinden başkasını bağırtmazlar istediklerini kollayıp istediklerine küfür etmeyi marifet sanarlar. kendilerini dürüst ve objektif olarak tanımlasalarda stad dışında ve sahada verdikleri tepkilerle kulübe her daim zarar vermişlerdir. birde bu gurubu sosyalist diye nitelendiren insanlara hangi tarafımla gülmem gerektiğini kariştırıyorum. herkese renkli günler..
Tribün nedir bilmeyen, bir kez inÖNÜYE gitmemiş klavye delikanlılarınca çapulcu olarak gösterilen grup.
Bu Adamlar kendilerinden başkalarına BAĞIRTMAzmış. Zaten sadece kapalıdaki kutuda bulunan 3 bin kişi ile zorlanıyor ses duvarı. Kapalı Tribün "yeni açık"la karşılıklı tezahürat yaparken açığa tezahürat yaptırmaz, koltuklar sesi duyunca karşılık verir.
Bu Adamlar Tribünde kendine oynarmış. Zaten bu Adamlar bu besteleri beşiktaş aşkına değil mahalledeki bakkal için yaparlar. Mazoşist oldukları için maçtan Sonraki gün sesi kısık gezerler.
hakemlere, futbolCUlara, yöneticilere edilen küfürler, Küfürün muhatabları dürüst olduğu içindir.
ve bu grubun yaptığı tezahürat, açtığı pankart, davranışları koşulsuz eleştirilirken çok dEĞIL BIR hafta Sonra bu eleştiren kolpalar tarafından bizzat taklit edilir.
Sizler maç ne zaman bilmezken bu Adamlar deplasman yolundadır. SanalDAn sallamak kolay. Bizim dünyamızada bekleriz.
şu anda uefa'nin aldigi karardan habersiz koyun sürüsü. malum beyin her zamanki gibi iptal.

-cekmeyin lan şu esrarı, bir kerede tadında bırakın. *
başarılı ve iyi organize olan bir taraftar topluluğudur..

ama asıl büyüklüğünü şimdi göstermeleri gerekiyor..

açık ve net konuşuyorum..eğer 5 milyon beşiktaş taraftarı içinden adam başı 100 lira bağış yapılmazsa kulüp batacak..

beşiktaş'ı ancak taraftarı kurtarır..başka kimse kurtaramaz..eğer taraftar beşiktaş'a maddi katkı sağlarsa ve kulübü borç batağından kurtarırsa yıldırım demirören'den de hesap sorulabilir..aksi takdirde beşiktaş'ı kötü günler bekliyor..

taraftarına büyük iş düşüyor..

çok net..

bunu koyu bir fenerbahçeli olarak söylüyorum..çünkü ben hiçbir türk takımının kötü duruma düşmesini istemem..ben rakibimi sadece sahada yenmek isterim..

beşiktaş olmadan da ligin hiçbir keyfi çıkmayacak ve fenerbahçe-galatasaray rekabetine indirgenecektir lig..

o yüzden lige heyecan gelmesi açısından beşiktaş'ın, trabzon'un, hatta bursa'nın güçlenmesini gönülden arzu ediyorum..

hatta keşke ankara, izmir ve antalya gibi büyükşehirlerimiz de büyük kulüp çıkarsalar..

6-7 büyük takımın rekabet halinde olduğu bir lig düşünsenize..

ingiltere ve ispanya ligleri o yüzden revaçta ya..
bazı renklileri beyazlattığından bok atılan dünyanın en büyük taraftar topluluğudur.
manisa, izmir gibi deplasmanlara çanakkale üzerinden giden tarafar gurubu.
asıl bu kötü günde büyüklüğünü göstermesi gereken taraftar topluluğudur..bu işler alkol alıp duman çekip maça gelmek ve robot gibi bağırmakla olmuyor..

5 milyon beşiktaş taraftarı aldığı maaşının bir kısmını beşiktaş kulübüne bağışlamalıdır..mesela 100 lira gibi..

eğer böyle yapılırsa yıldırım demirören de alacaklarından vazgeçecektir..eşşek gibi hemde..

başka türlü kurtuluş yok..