bugün

beşiktaş tribünlerinde takılan sadece bir grup...beşiktaş taraftarının hepsini kapsamaz.

insanlar beşiktaş taraftarını "çarşı" olarak değil beşiktaş taraftarı olarak tanımalıdır, hiç bir siyasi duruş veya başka bir şey sergilenmemeli.

mesela ben aşırı derece ırkçı bir insanım ve insanlar üzerimde beşiktaş forması gördümü "sende çarşıdanmısın" diyor...bilindiği üzere çarşı solcu bir gruptur , anarşizm'in a sını kullanırlar ve kapalıda takılırlar bana pek uymazlar ama benden veya bir başkasından daha iyi beşiktaşlı değillerdir...
ben çarşılı değil beşiktaşlıyım.
Dünya yıkılsa haz etmeyeceğim taraftar grubudur. Birçokları tarafından en ateşli, takımına en iyi destek veren grup olduğu düşünülse de ben katılmıyorum. Bana göre iyi gün taraftarıdır. Takım iki maç yenilse hemen küfürlere, istifalara davetlere başlarlar.

not: lakin sosyal sorumluluk konusunda örnektirler.
ırkçılıkla araları fena değildir.
çarşı tribünde siyasi ayrıcalık yapmaz.

" Bizler, kimimiz sağcı, kimimiz solcu, kimimiz sarıklı, kimimiz Milliyetçi, kimimiz dinci, kimimiz ülkücü, kimimiz komünist, kimimiz devrimciyiz. Ama önce beşiktaşlıyız. "

alen abi' nin kapalının altında yer alan karagümrüklüler ( ülkücü arkadaşlardan oluşurlar) hakkında şöyle bir yorumu vardı.

--spoiler--
yeri geldiğinde karagümrüklüler bizim kadar solcu olur, yeri geldiğinde biz onlar kadar ülkücü oluruz.
--spoiler--
bu SÖZLER çok iyi anlatıyor ki inönüde solcu kesim sağcı kesim gibi ayrılıklar yoktur. Oraya gelen herkes sadece beşiktaş için gelir. Politika yapmaya değil.

Bir de bu grubu ırkçı ilan eden kulağı sikilesi rakipleri vardır. Bu rakipler çarşıyı kendileri gibi yabancı oyuncuya türkçe hakaret edecek kadar mal sanırlar. O maçta bu kulağı sikik insanlar "fuck you" küfrünü maymun olarak anlamıştır. Lakin kendileri israilli bir oyuncuya türkçe hakaret edip ırkçılığın daniskasını yapmıştır.
(bkz: kahrolsun israil orospuçocuğu balili)
(bkz: hem ırkçı hem mal galatasaray taraftarı)
görsel
eski günlerini aratan taraftar grubudur.
görsel
şehir merkezi (centrum) *
adamın haslarından kurulu grup. "emre"lerden kurulu bu ülkeye çok fazlasınız gençler yazık. keşke daha iyi bir ahlaki düzende var olabilseymişsiniz:

görsel
bütün maç boyunca hazmedemeyıp küfür edip, sonra tekbir eden taraftara denir.
acınası topluluk.
tekbir getirip kurtlar vadisi müzikleri yapıp liseli bir topluluk olduklarını göstermişlerdir.
türkiye' yi rezil etmeye devam eden taraftar grubu. utanın.
bir taraftan emre'yi darağacında görmek isteyen, diğer taraftan ise önüne gelene o. çocuğu diye küfretmekten geri durmayarak çelişkinin ne kadar dibine düşmüş olduklarını gösteren gruptur.
hala eboue'ye dedikleri 'fuck you eboue'yi 'maymun eboue' anlayan, kafalarına oxford dictionary fırlatılası rakip taraftara sahip taraftarlardır. e tabi ingilizce'de kılavuzu fatih terim olanlardan başka da bir şey beklenmezdi zaten.
--spoiler--
OFSAYTTAN GOLÜ S*TiR ET. EBOUE'YE 90 DAKiKA DAYANDIN ONUDA S*TiR ET KORNERE ÇIKAN TOPU GÖRMEDiN ONU DA S*TiR ET. HER POZiSYONUMUZA FAUL ÇALDIN ONUDA S*TiR ET. HiLBERTi ATTIN ONU DA S*TiR ET. AMAA ÇARŞI SAHAYA iNiNCE ÇARŞI KÜFÜR EDiNCE ÇARŞI ERKEKLiK DERSi VERiNCE AA HiÇ CENTiLMEN DEĞiL SiZ ÇOK ŞEREFLiSiNiZ YA
--spoiler--
bugünkü performanslarına* bakılırsa şu anda 3-5 çapulcunun eline kalmıştır. nerede o duyarlı, sosyal sorumluluk sahibi çarşı, nerede bugünkü kafaları dumanlı sahaya atlayan tayfa. üzdü bugün.

halbuki yönetim değişikliğinden sonra güç kazanıp çeki düzen verir kendilerine taraftar grupları. isimleri bile böyle olmayı haketmiyor.
bugün önlerinde takımını yöneten teknik direktörü bu ülkede bir hiç yüzünden 9 ay hapislik yaşamış, canlarından önce gelen beşiktaş'ın dilim dilim doğrandığı koca bir senenin ardından isyan etmiş beşiktaş taraftar grubu.

adamsınız.
"çarşı siyahilere karşı" sloganıyla yakınlarda boy göstereceğini düşündüğüm taraftar grubudur.
fenerbahçe inönü'de yenince aldırma kartal aldırma , galatasaray hoplatınca sahaya atlayan küfürler eden taraftar grubudur. türk telekom arena'yı rüyalarında görürler gitsinler kumda oynasınlar.
Git gide kontrolünü kaybeden bir taraftar grubu olma yolunda hızlı adımlar ile ilerliyor.
herhangi bir organzasyonları yok, herhangi bir birliktelik vb. bir durum yok, maç öncesi ne bir konuşma ne bir planlama hiç bir şey yok. Amigosu maçdan bir saat önce trübüne geliyor taraftarı ateşliyor bu kadar, orta tayfa maçı nereye götürürse oraya gidiyor maç.
Tribünlere hakim olan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmediği için devamlı gruplaşabiliyorlar.
Örneğin bir maçda eto için pankart açıp, bir maçda eboue yi sahada kovalamaya kalkıyorlar.
klavye delikanlılarının saldırdığı grup. Adamlığı sizden öğrenecek değiliz. Kötü günümüzde leş kargaları gibi üzerimize üşüşen orospuçocukları ayağa kalktığımızda öyle bir koyarız ki feleğiniz şaşar. Hele cimbomlular. Siz hiç konuşmayın. Iyi gün taraftarı olduğunuzu herkes biliyor. Geçen yıl takımınız düşerken nerdeydiniz.
16 nisan 2012 beşiktaş galatasaray maçının yenilgisini hakeme kesen taraftar grubudur. aslında isyan etmekte haklılar ancak hedef yanlıştır. kulubü milyon dolarlarca borca sokup kulube dip yaptıranlar, maçlarda bilerek kırmızı kart gören oyuncular, teknik direktörsüz * sezon, maçlara tatil havasında oynayan futbolcular... vs.vs. galatasaray için 2010 2011 sezonu ne ise beşiktaş için 2011-2012 sezonu o dur.
(bkz: sizi anlıyoruz)
"asla bir gerizekaliyla tartisma. tartismayi disaridan izleyen kimin gerizekali oldugunu cözemez!" sözünün dogrulugunu bugün bir kez daha gösteren grup. ulan carsiyi bile irkcilikla sucladiniz ya, yuh artik! bundan böyle her zenci futbolcuya laf eden irkci olsun, ne güzel degil mi... keske ben de zenci olsaymisim amina koyim, eksileyeni irkcilikla suclardim.
tineri fazla kaçırınca ırkçı olan taraftar grubudur.

görsel