1. 1.
  turkce'de zurih diye telaffuz edilen isvicre'nin bir kenti.
  ... laz pacino
 2. 2.
  eskiden imam adnan sokak'taki bir rock bardı. şimdilerde gandalf rock bar olarak devam ediyorlar.
  ... laz pacino
 3. 3.
  (bkz: fc zurich)
  1 ... oumar
 4. 4.
  abd, kansas, Rooks County`de bir sehirdir ayni zamanda.
  ... morgece
 5. 5.
  bılım adamlarından gına gelen yer.
  ... evraka
 6. 6.
  kadıköy'de yengeç'in hemen karşısında konumlanmış bir bar. kıvırcık saçlı çok sempatik bir çalışanı bünyesinde barındırır ayrıca.
  ... enteeresan
 7. 7.
  tekrar aynı isimle gece hayatına geri dönen mekan. shotlar ( karamel, melon, fındık ) 3 lira. tequila 4 lira. eski akmar ve 45'lik tayfasının keyifle tercih edeceği bir yer.
  1 ... calyx
 8. 8.
  Kreis adı verilen 12 bölgeye ayrılmıştır ve bu bölgeler 1'den 12'ye kadar numaralandırılmıştır. Her bir bölge de kendi içinde Quartier denilen 2 ile 4 ayrı alt bölgeye ayrılır. Bu altbölgelerin sayısı 34'tür.

  Posta kodu esasına göre ise başka bir ayrım yapılmış ve Zürıh 25 posta kodu alanına bölünmüştür.

  Zürih ilinin sınırları 1893 ve 1934 yıllarında komşu bölgeleri içine alarak genişleme yaşamış ve toplam 19 belediyeden oluşan bir şehir haline gelmiştir. Zürih'in çevresindeki köylerin şehire katılmasına karşın birçok çevre köyde modernize olmuş bir köy yaşamı sürmektedir. Yerel temelde kurulmuş vakıf ve dernekler güçlüdür, ayrıca loncalar ve siyasi partilerin bölge kolları da oldukça aktiftir.

  Her Kreis'da belediye işlevlerini yerine getiren bir Kreisbüro bulunur. Ayrıca büyük Quartierlerde Quartierbürolar da yer alır.

  Seçimlerde küçük bölgeler daha büyük bölgelerle birleştirilip 5 ile 9 arasında bölgeye ayrıldığı için bölgelerin politik önemleri azalmıştır. Benzer şekilde okullar, kiliseler ve noterler de artık bölgeler temelinde ayrılmamaktadır.

  http://tr.wikipedia.org/w...rih_ilinin_b%C3%B6lgeleri
  ... hasmet ibriktaroglu
 9. 9.
  avrupa'nın en pahalı şehirlerinden biridir. Yaşam standardı yüksektir. Şehrin göbeğinde zurich see vardır. elinizde bir poşet ekmekle hem kuğuları sevind
  ... dibi dibi rek